Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oczekiwaniu na wiosnę - Ogród Marty

Pokaż wątki Pokaż posty

W oczekiwaniu na wiosnę - Ogród Marty

Missm26 01:05, 26 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Haniu,cieszę się, że wstąpiłaś
W Białogardzie troszkę mniej śniegu, Sebkowa przesyłka przy nadchodzących mrozach jak najbardziej wskazana jest, nawet można poprosić o więcej
Dobrej i spokojnej nocy życzę
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
monteverde 01:33, 26 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Pomorzanko ładny tworzycie z mężem ogród, będę odwiedzała
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Missm26 01:40, 26 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Witaj Monteverde i dziękuję . Cieszę się, że mnie odwiedziłaś
zapraszam serdecznie jak najczęściej
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
hanka_andrus 09:38, 26 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Taki mam zwyczaj,że zaglądam najpierw do sąsiadów z za miedzy.
Podoba mi się Twój ogródek.Oby do wiosny!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
alinak 14:18, 26 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Missm26 napisał(a)



Martuś wiem że chciałas też oprócz fajnej prezentacji zapytac o porady . więc zobaczyłam ten jałowiec horyzontalny i myślę że to ten sam , który u mnie urósł na 2m szerokości i ok. 1 m wysokości . sprawdż dobrze co masz wsadzone - jesli pamiętasz odmiane , bo zagłuszy ci wszystko i nie dasz sobie rady z redukowaniem
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Missm26 22:48, 26 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
alinak napisał(a)




Martuś wiem że chciałas też oprócz fajnej prezentacji zapytac o porady . więc zobaczyłam ten jałowiec horyzontalny i myślę że to ten sam , który u mnie urósł na 2m szerokości i ok. 1 m wysokości . sprawdż dobrze co masz wsadzone - jesli pamiętasz odmiane , bo zagłuszy ci wszystko i nie dasz sobie rady z redukowaniem


Witaj Alina super, że wstąpiłaś do mnie. Wszelkie uwagi jak najbardziej wskazane i potrzebne mi są, by błędów nie popełniać,choć już wiem, że wiele popełniłam i przez to latam po ogrodzie i przesadzam ciągle
Z tym jałowcem to racja, już go wielokrotnie cięłam, zresztą tak jak wszystkie na całej skarpie. Jeśli jednak za bardzo się rozrosną,to je przesadzę wiosną i zastąpię czymś innym. Chociaż muszę powiedzieć, że strasznie je lubię,zwłaszcza zimą, jako jedne z niewielu zachowują swój kolor i nie wybarwiają się bardzo.
Pokażę jak to wyglądało 3 lata temu, jak znajdę zdjęcia
Pozdrawiam
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Missm26 23:10, 26 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Znalazłam,tak było 3lata temu, część roślin trzeba było zabrać

Nie wiem czy tak jest lepiej
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
alinak 23:28, 26 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ależ Marto nie jest powiedziane że musisz zrezygnować z jałowców całkowicie . trzeba wybrać odmianę która nie będzie tak ekspansywna . dużo fajnych propozycji jest w szkółce kurowscy . tam sobie wybierz odmianę i szukaj w pobliskich szkółkach

Limeglow'
Jałowiec łuskowy 'Dream Joy'
Jałowiec łuskowy 'Blue Spider'. to małe odmiany
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Missm26 23:37, 26 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
alinak napisał(a)
Ależ Marto nie jest powiedziane że musisz zrezygnować z jałowców całkowicie . trzeba wybrać odmianę która nie będzie tak ekspansywna . dużo fajnych propozycji jest w szkółce kurowscy . tam sobie wybierz odmianę i szukaj w pobliskich szkółkach

Limeglow'
Jałowiec łuskowy 'Dream Joy'
Jałowiec łuskowy 'Blue Spider'. to małe odmiany


Dziękuję Alino
Zapisałam sobie nazwy, wiosną rozpocznę poszukiwania.
W mojej okolicy nie ma niestety wielu szkółek,wybór jest niewielki
Myślę, że będę szukała roślin w internecie. Może znasz jakieś sprawdzone stronki?
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Richie 00:28, 27 sty 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Masz ładny i ciekawy ogród a oczko bardzo naturalne,Ogrodzenie betonowe zasłoń bluszczem Hedera helix - zimozielony i miejscami winobluszczem /opadają liście w jesieni i aż do wiosny mur będzie widoczny/. Musisz tak pokombinować,żeby za tujami posadzić np.winobluszcz trójklapowy a na widocznych elementach muru H. helix .Będzie estetycznie i ładnie.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies