Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

RamzesXXXII 17:33, 04 maj 2023

Dołączył: 04 maj 2023
Posty: 1
Witam serdecznie,

Proszę o radę bo nie wiem co mam zrobić, mam na podwórku ziemię torfową w miarę rozłożoną. Nie wiem czy ona nadaje się na trawnik to pierwsze, wiec tu proszę o pomoc.
Druga sprawa to po deszczu robi się strasznie "bagiennie" - wczoraj mocno padało prawie cały dzień i dzisiaj jest taki efekt..
Nie wiem co z tym już robić... Proszę o radę.


PS. Proszę nie zwracać uwagi na obsunięcie przy zbiorniku.



MASZKA1987 22:31, 05 maj 2023

Dołączył: 05 maj 2023
Posty: 1
Witam,
Proszę o poradę.
Na terenie od dewelopera ,przyszłym ogrodzie, mam chwastogród .Planuję założyć trawnik .Chciałbym wszystko potraktować roundupem ,wygrabić ile się da i nawieść przynajmniej z 10 cm gleby ,ponieważ jest duży brak gleby w stosunku do podmurówki.Następnie przeprowadzić proces zakładania trawnika. Moje pytanie jest takie ,jeśli wszystko co rośnie już umrze po roundupie ,czy powinienem ziemię przekopać ,potraktować glebogryzarką ,czy poprostu wygrabić i zasypać nową ziemią ?Mam obawy ,że przekopanie może uwolnić nasiona chwastów.
Proszę o pomoc, pozdrawiam i z góry dziękuję.
Mateusz
Mary 07:34, 06 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Przekopanie może uwolnić nasiona chwastów. Ale z drugiej strony zasypywanie ubitej po budowie ziemi nową ziemią bez połączenia tych warstw to może być zły pomysł, szczególnie jeśli masz glebę, w którą woda słabo wsiąka. Tylko jak to przekopywać, gdy w glebie jest trucizna w postaci roundupu? Nie mam pojęcia jak to zrobić.
Nowa nawieziona ziemia pewnie też będzie miała chwasty. No chyba, że to będzie ziemia od producentów podłoży.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies