Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 16:23, 19 mar 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Izo, dziękuję Ale jesteś szybka strzała

Sylwio, dziękuję. Gdzież tam pole, kałuża Ranniki szybko przyrastają U mnie mają stanowisko pod hortensją kosmatą. Rozsiały się przez lata z jednej kępki. Obok, kolejną hortensję podsadzilam cieszynianką. Będzie nowa plama podobnego wiosennego kwiecia.

Aganiu, no coś ty, nigdy w życiu, takiego diabła wcielonego! Jest ładna i zabawna, ale temperament - utrapienie. Jeszcze nie przyznałam się hodowczyni. Na wiosnę zawsze dzwoni z życzeniami urodzinowymi dla Gai, to jej wyjawię. Dziękuję za doceniający komentarz, staram się jedynie sprostać mojej wyobraźni

Kasiu, miło Cię widzieć Lubię się bawić z aparatem, tworzyć i eksperymentować z kadrami. W tym sezonie ćwiczę się w stwarzaniu kontekstu. Postanowiłam pobawić się w reżyserkę i scenografkę. I tak latam z kwieciem i patrzę z czym mu do twarzy. Jakie sąsiedztwo najlepiej podkreśla/wydobywa jego urodę. Gdzie są warunki, które najlepiej oddadzą jego piękno. Podążam więc za światłem, kręcę, próbuję z różnych stron. Fajna zabawa na spostrzegawczość i wyobraźnię

Miro, irysy żyłkowane testuję. Mam reprezantacyjną kupkę, tak żeby oczy pocieszyć. Ich przewagą nad krokusami jest kwitnienie niezależne od słońca. W tym sezonie, kiedy w czasie kwitnienia botanicznych na dworze w większości było szaro/buro/deszczowo, w 90% oglądałam krokusy w fazie zamkniętych pąków, takie zwinięte flagi. Tak swoją drogą, to je rozumiem, chcą widzieć tylko słoneczny świat, a nie wystawiać swój cenny pyłek na deszczowy prysznic. Tymczasem irysy są otwarte przez cały czas. Jedna uwaga - iryski sadzimy na słonecznym stanowisku! Za pierwszym razem, mądrala, posadziłam je na cienistym hostowisku. W pierwszym roku zakwitły ładnie z rozpędu, w drugi wypuściły tylko szczypior, a w trzecim już śladu po nich nie było. Dopiero potem doczytałam, że potrzebują słońca i przepuszczalnego podłoża. Katharine Hodgkin jest urocza, taka eteryczna. I to zestawienie kolorów jest takie nietypowe, jak połączenie egzotycznej papugi (jednak trochę wyblakłej, albo inaczej - z romantycznym filtrem) lub tęczowej rybki raf koralowych z gepardem i zebrą Serdecznie

Irenko, ja już posadziłam. Wsparta przykładem Małej Mi. Wczesne wysyłki bywają kłopotliwe:/ Nie potrafiłam inaczej zapewnić cebulom dobrostanu. Bałam się, że przez zaniedbanie tylko je osłabię, więc posadziłam. Siedzą teraz ok.15 cm pod ziemią, wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę moje możliwości. Nie mam ani czasu, ani warunków na zabawę w ich przechowywanie (miejsca w lodówce nie mam, sadzenie na raty, najpierw do doniczek nie wchodziło w grę, z przestrzenią na rozłożenie w ciemności i chłodzie też krucho, nie mówiąc już o zapewnieniu wilgotności).
Big Brother będzie na prawdę big! Nieco go dokupiłam i dla sąsiadki też
Ślazówkę muszę przyciąć (przy okazji mogę spróbować ukorzenić patyki), bo jest wielka, odrostów korzeniowych nie wydała.
Wow, bez już taki duży?! Pani idzie jak burza, to i rośliny biorą przykład Cieszę się To odmiana Black Lace Eva.
Buź


Przydatne przedmioty.

Jestem bardzo zadowolona z ostatniego zakupu. Wysoki, szeroki, lekki, składany, z uszami - idealny kosz na ścinki. Po lewo w wersji roboczej, po prawo w stanie spoczynku.


Nabyłam też żeliwne prowadnice. Rabaty mam koliste, podczas podlewania wąż (od studni, ciężki, gruby) wdziera się na rabaty dewastując rośliny. Wcześniej w strategicznych miejscach umieszczałem duże kamienie lub takie kiczowate plastikowe kwiatuszki. Na nowe separatory mogę patrzeć bez poczucia zakłopotania. A po prawej skrobak do butów, też posłuży jako prowadnica.

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:22, 19 mar 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Pickwick

Jeden krokus, wiele spojrzeń.




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:25, 19 mar 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Krokusowa obwódka z botanicznych.



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:30, 19 mar 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282


Pszczółki już się pasą



Śnieżyca
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:34, 19 mar 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ranniki przekwitły, przylaszczki jeszcze trochę.



Gęsiówka



Pozdrawiam ciepło
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Karol99 19:41, 19 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zdjęcia mistrzowskie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Basilikum 19:45, 19 mar 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
piekne zdjecia masz super oko obwodki z krokusow sa super wgladaja jak rzeczka wijaca sie przez ogrod. Super opisalas Katharine i dzieki za sloneczna rade, mialam juz zamiar przesadzic w bardziej cieniste miejsce
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Makao_J 19:50, 19 mar 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ślicznie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasiek 21:08, 19 mar 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Kosz na scinki mamy taki sam i tez jestem z niego zadowolona
Kiedys tez sie meczylam z wezem ogrodowym, dopoki nie kupilam nowego z nowej technologii. Jest leciutenki, z 3 metrow robi sie po zetknieciu z woda kilkanascie, a po podlewaniu sam sie kurczy do pierwotnego stanu.
Pokazywalam go na Ogrodowisku i wiem ze kilka osob go rowniez zakupilo i sa zadowolone. Jak chcesz to porobie fotki i Ci pokaze
____________________
Bawarka
Milka 06:31, 20 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajne zapory do węza i butów czyszczenia
Rzeczka krokusowa pieknie sie wije, piekne ujecia.
Nazwe zapisalam i tez sadze juz lilie w takim razie. Poranek okropny, Miska rozszarpala powojniko, normalnie mam pobojowisko...zabije cholere!
Pokus w sklepach pelno, ja mam chec na magnolie, w paku niebieska, potem lomonkowa, ale cena 310, duzo.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies