Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Same wątpliwości

Pokaż wątki Pokaż posty

Same wątpliwości

margi 08:49, 10 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam wszystkich ogrodników,kurcze nikt się nie odezwał,to chyba muszę sama zacząć.Na przedogródek ten projekt Danusi nr 2 jest dla mnie do zrealizowania(finansowo),zacznę na wiosnę od przekopania,wyrównania i odchwaszczenia terenu. Jest to strona północno-wschodnia myślę,że żurawki, trawy,cisy i bukszpanybędą tam dobrze rosły.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 10:41, 10 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dobrze, że zdecydowałaś się na projekt Danusi, ja też bym tak zrobiła. A co do żywopłotu od ulicy to nie muszą byś tuje, przejrzyj sobie artykuły jeśli jeszcze nie czytałaś, może coś wymyślisz. Najlepiej jakby był zimozielony, ale np. z czerwonego berberysu też by dobrze wyglądał.
lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele
zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu
Pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
margi 20:15, 10 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dzięki za linki,co do berberysa,to nie jestem przekonana,miałam w ogrodzie i latem wycięłam ze względu na igły(teraz żałuję)Muszę się zdecydować co dam od ulicy,mam jeszcze czas na podjęcie decyzji.A nie wiem w jakiej cenie są cisy w naszych rejonach,ja z budżetówki
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Ymma 21:22, 10 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
margi napisał(a)
Dzięki za linki,co do berberysa,to nie jestem przekonana,miałam w ogrodzie i latem wycięłam ze względu na igły(teraz żałuję)Muszę się zdecydować co dam od ulicy,mam jeszcze czas na podjęcie decyzji.A nie wiem w jakiej cenie są cisy w naszych rejonach,ja z budżetówki


wszystko zależy pewnie od tego jakiej wielkości będziesz chciała cisy kupować - na szczęście masz kilka miesięcy przed sobą, więc już możesz się zacząć do wydatków przygotowywać

ja sobie zrobiłam listę zakupową wiosenną a ponieważ po drodze mam i urodziny i imieniny to rodzinka dostała wytyczne, żeby prezenty były na wiosnę a ja kasę którą miałabym wydać na roślinki przeznaczę wtedy na założenie nowej lini kroplującej
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
margi 21:29, 10 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kochana,obawiam się,że będę kupować małe,mam w ogrodzie kilka okazów,ale biedaki chorują i są do przesadzenia na wiosnę,pisałam o tym w wątku mata przeciw chwastom.Cisy są takie drogie?ja moje dostałam wiele lat temu,wtedy były picie,picie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 21:32, 10 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
U mnie rodzina i znajomi też wiedzą,że ogród mi się powiększył,mam parę ładnych roślinek od nich.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Ymma 21:41, 10 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
margi napisał(a)
Kochana,obawiam się,że będę kupować małe,mam w ogrodzie kilka okazów,ale biedaki chorują i są do przesadzenia na wiosnę,pisałam o tym w wątku mata przeciw chwastom.Cisy są takie drogie?ja moje dostałam wiele lat temu,wtedy były picie,picie


jak pisałam zależy od wielkości jeżeli będziesz kupować małe, żeby się zaklimatyzowały u Ciebie na pewno majątku nie stracisz

i miło, że rodzinka i znajomi pomagają ja usłyszałam pod koniec lata, żebym częściej imprezy robiła a wtedy zaraz będę miała zamiast trawnika sad dobrze, że M był przy tym i wyjaśnił obszernie i dobitnie, że jednak trawnik nam się przydaje, co uchroniło mnie przed "cudownym" prezentem w postaci kilku drzewek owocowych na które nijak w mojej koncepcji ogrodowej miejsca nie ma
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
juliak 22:33, 10 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Witam.Ale się dzieje... szybkościutko... bardzo fajne pomysły- super. Widzę podobieństwa do mojej działki. Będę zaglądać.Pozdrawiam
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
margi 21:16, 11 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Ymma napisał(a)

Kochana,obawiam się,że będę kupować małe,mam w ogrodzie kilka okazów,ale biedaki chorują i są do przesadzenia na wiosnę,pisałam o tym w wątku mata przeciw chwastom.Cisy są takie drogie?ja moje dostałam wiele lat temu,wtedy były picie,picie


jak pisałam zależy od wielkości jeżeli będziesz kupować małe, żeby się zaklimatyzowały u Ciebie na pewno majątku nie stracisz

i miło, że rodzinka i znajomi pomagają ja usłyszałam pod koniec lata, żebym częściej imprezy robiła a wtedy zaraz będę miała zamiast trawnika sad dobrze, że M był przy tym i wyjaśnił obszernie i dobitnie, że jednak trawnik nam się przydaje, co uchroniło mnie przed "cudownym" prezentem w postaci kilku drzewek owocowych na które nijak w mojej koncepcji ogrodowej miejsca nie ma


Witam ogrodomaniaczkę,mi raczej chodziło,że kupować będę małe rośliny tylko z powodów finansowych, moi znajomi wiedzą,że lubuję się raczej w iglakach i kwiatach jak w owocowych.Mam kilka drzew owocowych i nawet wiekowych,ale zostawiłam je raczej z sentymentu.Moja stara wiśnia ostatnio ma mało owoców,ale wiosną ślicznie kwitnie i mam piękny widok z okna kuchennego.Nie mogę znależć zdjęcia.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 21:20, 11 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
juliak napisał(a)
Witam.Ale się dzieje... szybkościutko... bardzo fajne pomysły- super. Widzę podobieństwa do mojej działki. Będę zaglądać.Pozdrawiam


Dziękuję,że do mnie wpadłaś,poczytałam Twój wątek ,pooglądałam działeczkę,no może i masz rację,że podobne,ale ja mam też problem jak ją zagospodarować.Może wpadnie nam jakiś fajny pomysł,będę obserwować.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies