Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

Katkak 09:08, 22 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kurczę, wszystko mi zjadło grrrrr. Nic zacznę jeszcze raz Twój ogród rzucił mnie na kolana. Coś pięknego. I taras taki ogromny, bomba I ten hamak Moje hortensje przy Twoich to jeszcze dzidziusie, dopiero posadzone. Wyczytałam, że przycina się je wiosną. Ale czy możesz mi podpowiedzieć na jakiej wysokości? I czy trawy ozdobne poradzą sobie w dość zacienionym miejscu?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gosiniak 12:04, 23 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
olala napisał(a)


Wątku jeszcze nie mam Zbieram się na odwagę, bo przy tych cudeńkach moje pobojowisko to wstyd pokazać


Daj spokój, koniecznie zakładaj, przecież my wszyscy zaczynaliśmy od pobojowiska, później super się ogląda takie fotki jak od początku ogród powstaje, jeśli nie byłaś zajrzyj do Ani "ogród mały czyli wygrana z ugorem" świetna lekcja jak się zakłada ogród- właśnie czytam ten wątek od początku i nie mogę się napatrzeć.
Pozdrówka
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:07, 23 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Welka napisał(a)
O matko, jak pięknie! Wszystko cudnie skomponowane, ciekawa jestem jak będzie wyglądała nowa rabatka, ale znając Ciebie to będzie cudna
Pozdrawiam

Ewelina, ja też jeszcze do końca nie wiem jak będzie wyglądała..hehe...trudno się zdecydować, tyle pięknych kwiatków jest, co rusz zmieniam zdanie jak chodzę po waszych wątkach.
Dzięki za odwiedzinki
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:17, 23 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Kaśka- hortensje owszem na wiosnę oczywiście bukietowe, bo ogrodowe nie wolno ciąć wiosną, jeśli masz te pierwsze to tniesz marzec- kwiecień, w zależności od pogody, nie może padać i być przymrozków, nad 3-4 oczkiem- pąkiem. Co do traw to ja za bardzo się nie znam- właściwie to testuję dopiero kilka gatunków i wszystkie raczej w słońcu- półcieniu mam. Ale są na pewno takie do cienia, np. Hakone. Poczytaj artykuły Danusi, na pewno pomogą:
http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=trawy
Pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
agata19762 17:01, 23 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
taras wymiata

ślicznie jest ...
a w przyszłym roku szczęka mi spadnie na pewno
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Gosiniak 12:45, 25 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Agata mam nadzieję, że coś z tej rabatki wyjdzie, bo ja już tworzę tam rabatki, gdzie nie miało ich w ogóle być....ale co zrobić jak ciągle kusicie czymś nowym.


U mnie dziś wreszcie pogoda na sadzenie cebul, nie mogłam się już doczekać, a nazbierało się trochę zakupów, czekam też na przesyłkę z netu. Dziś wsadziłam polecane przez Anie i Madżenkę tulipki Exotic Empror i czosnki Gladiator.
Rano miałam takie widoki:


Kto chce grzybka?

Żurawki lime marmolade z sadzonek tegorocznych są już całkiem ładne, wszystkie się przyjęły po podziale
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:49, 25 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Horti w różnej fazie przebarwienia:



Trawki o poranku zachwycają:



____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:51, 25 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885

Kolory jesieni:



____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:54, 25 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Są jeszcze róże:



Jukka chce zakwitnąć, ale czy zdąży....?


____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 13:01, 25 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Katalpy sporo urosły dla porównania zdjęcia z dziś i z czerwca, myślałam że one wolniej rosną, będę je ciąć, niech tylko przeżyją zimę:

I na koniec iglaczek
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies