Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

magnolia 20:05, 06 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a w tej rabatce nr 5 może kosodrzewina pumilio zamiast tej na pniu?- niech zajmie całą przestrzeń. Sucho i gruz ( zwykły, nie jakieś subst toksyczne jej nie straszne). Byleby słońce było. I cały rok zielona, ozdobna.
A jak nie to coś megażelaznego- może seslerię skalną- masz ją i wrasta Ci w nią coś, a tu by była sama, więc może ładniejsza. Zimozielona, bezproblemowa, dobra na ubogie miejsca ,wiosną kwitnie....
____________________
magnolia 20:06, 06 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
____________________
kraania 20:20, 12 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Gardenarium napisał(a)





nieszko tak jak Danusia podejrzewała jest tam gruz i susza więc wszystko co lubi wodę odpada. Chcę zostawić sosenki, bo one za kilka lat powinny fajnie wyglądać. To jest sosna czarna "Brepo" http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Pinus%20nigra%20BREPO%20%27Pierrick%20Br%C3%A9geon%27&lang=1. Rosły tam wcześniej bardziej wypasione sztuki, ale się nie przyjęły. Postanowiłam spróbować z mniejszymi, żeby miały szansę się zaadoptować.
Wydawało się, że lawenda będzie tam dobrym pomysłem. I latem wygląda to nawet fajnie.
Ale wiosną, jesienią i zimą nie bardzo. Spróbuje podsadzić je ostrokrzewam, tak jak wcześniej pisałam .


Podsadź w takim razie sosnę żółtymi cyprysikami albo inne coś żółte, wygrzeb gruz i dobrej ziemi. Tylko czy ona nie jest za niska? Cholercia.

Może jałowce Lime Glow, ale ja i tak obstaję przy pierwszej propozycji mojej, co byc nie zrobiła nie będziesz zadowolona mi się wydaję, Sosny przenieś, są za niskie,.
Lawenda jest tragiczna tutaj na samym wejściu Masz rację, że chcesz to zmienić.


Danusiu, dziękuję za kolejne propozycje. A ten pomysł z podsadzeniem sosen ostrokrzewem golden gem nie jest dobry?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
magnolia 10:17, 14 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jeśli jest tam sucho ( pod okapem) to Golden Gem będzie się męczył, bo nie lubi suchych gleb.
____________________
kraania 21:33, 14 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
magnolia napisał(a)
jeśli jest tam sucho ( pod okapem) to Golden Gem będzie się męczył, bo nie lubi suchych gleb.

To ja nie chcę go męczyć. W takim razie będą cyprysiki groszkowe Filifera Aurea lub jałowce Lime Glow. Muszę poczytać o nich.
Magnolia Twój pomysł z pumilo też mi się bardzo podoba, ale chcę spróbować z tym sosenkami.
Męczy mnie dalej trójeczka. A może na niej skusić się jednak też na hortensje. Posadziłabym Limkę tak jak po tej drugiej stronie (na 4)?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
magnolia 12:09, 16 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dobrze by było w tej rabacie nawiązać do sąsiedniej/ sąsiednich.
Hortensje byłyby fajne, jak w nr 4 , ale nie jestem pewna czy wtedy widok na wrzosowisko od frontu nie będzie zasłonięty- jak myślisz?
Można posadzić tam coś z zestawu z wrzosowiska, albo poszukać niższych hortensji- np hortensja Bomshell do 1 metra, albo Darts Little Dot ( choć te kwitną dość krótko jak na hortensje), ewentualanie Silver Dollar - do 1.5 m.
Jeszcze może można tam posadzić rozplenice i podsadzić je czymś niskim co będzie tez na rabacie 4 lub gatunkiem na który zdecydujesz się przed ognikami
____________________
kraania 21:00, 16 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
magnolia napisał(a)
dobrze by było w tej rabacie nawiązać do sąsiedniej/ sąsiednich.
Hortensje byłyby fajne, jak w nr 4 , ale nie jestem pewna czy wtedy widok na wrzosowisko od frontu nie będzie zasłonięty- jak myślisz?
Można posadzić tam coś z zestawu z wrzosowiska, albo poszukać niższych hortensji- np hortensja Bomshell do 1 metra, albo Darts Little Dot ( choć te kwitną dość krótko jak na hortensje), ewentualanie Silver Dollar - do 1.5 m.
Jeszcze może można tam posadzić rozplenice i podsadzić je czymś niskim co będzie tez na rabacie 4 lub gatunkiem na który zdecydujesz się przed ognikami


Magnolia masz rację, hortensje zasłoniłyby wrzosowisko. Nie wiem czy o tym pisałam, ale na tej rabacie (3) dosadziłam rok temu kosedrzewinę pumilo. Jest jeszcze mała, i na zdjeciach jej nie widać. A może dodać tam berberysy Admiration (są na wrzosowisku)?
Albo zostawię na razie tak jak jest i poczekam do czasu aż zmienię te sąsiednie rabaty i dosadzę rośliny przed ognikami . Bo widać, że miotam się z tą rabatą strasznie .
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Loosiuu 22:33, 16 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
"Albo zostawię na razie tak jak jest i poczekam do czasu aż zmienię te sąsiednie rabaty i dosadzę rośliny przed ognikami . Bo widać, że miotam się z tą rabatą strasznie ."

I o to chodzi!!! najlepsze wyjście!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
magnolia 10:52, 17 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
pewnie, jak zrobisz okolice to wyjdzie Ci samo co powinno tam być, do czego nawiązać.
Pomysł z berberysami i kosóweczką fajny- ładne kolory i kształty.


____________________
Loosiuu 19:09, 17 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
U Dominiki w ogrodzie chyba są kosodrzewiny obok berberysów 'Green Carpet' i jesienią cudownie wyglądały !
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies