Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 15:05, 23 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Ania wystarczy mi jeden kociak, góra dwa

czerwiec -klon przygotowany do przesadzenia (przypiliło mnie -nie róbcie tego w swoich ogrodach )
na drugim już przesadzony


oczywiscie był osłaniany przed słońcem , zraszany i zasilany dolistnie

w maju będzie już normalna korona

w tle widać buk Purpurea Pendula i malutki Purple Fountain

a to zupełnie przypadkowe ale chyba urokliwe fotki zwłaszcza w styczniu




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 20:15, 23 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
a może tak magnoliowo
najstarsza z 6ciu przesadzona ze starej działki w 2004r






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 08:38, 24 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
a to podpowiedź w sprawie skarpy (Dajana)





serbskie (nie przycinane)będą świetnym tłem
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Nati 10:06, 24 sty 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
śliczna ta skarpa,a magnolia zjawiskowa ile ma juz lat?
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
dajana 13:00, 24 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dziękuje Zbyszku co do Serbów masz rację w takim razie posadziłam je zbyt blisko siebie Jesli mają rosnąć naturalnie bez żadnej przycinki muszę co drugi przesadzić. Odległośc miedzy nim na dzisiaj wynosi 1,20 maksymalnie To za mało, tak mi się wydaje .Nie stanowi to jednak dla mnie problemu bo mam gdzie je przesadzić.Serby zatem załatwione Twoja skarpa tez mi sie podoba ,co prawda jest o wiele szersza od mojej ale zamysł bardzo dobry Mniej kamienia mi wyjdzie i nie bedzie złudzenia takiego ciezkiego wysokiego muru ,poza tym bedzie równiez sporo miejsca na dodatkowe rosliny a Serby stworzą ładne tło.Wiem ze nasiona chwastów nic nie zatrzyma ale tam gdzie jest włóknina juz rosnać nie będa obłożę ją kamieniami Ciężko wyrywac chwasty pod siatką dlatego tylko pod nią jest szmata bardzo dziękuje Zbyszku za pomoc Pozdrawiam cię serdecznie Udaję na mały spacerek po twoim ogrodzie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
ZbigniewG 13:57, 24 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Natalia w sumie chyba 14, straciła sporo po bliskim spotkaniu z arkuszem blachodachówki z sąsiedniego dachu

Dajana napisałem w Twoim wątku serby rosną wąsko

zdjęcie zrobione w Bydgoszczy(szkółka) prawdopodobnie zwykły świerk kłujący przy systematycznym liftingu, bez bocznego cięcia miałby z 4m średnicy, po około 10 latach zapamiętał że ma rosnąć tylko do góry



swoje dwa Hoopsii tnę tak już trzeci sezon
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
AgnieszkaW 14:38, 24 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
ZbigniewG napisał(a)
Natalia w sumie chyba 14, straciła sporo po bliskim spotkaniu z arkuszem blachodachówki z sąsiedniego dachu

Dajana napisałem w Twoim wątku serby rosną wąsko

zdjęcie zrobione w Bydgoszczy(szkółka) prawdopodobnie zwykły świerk kłujący przy systematycznym liftingu, bez bocznego cięcia miałby z 4m średnicy, po około 10 latach zapamiętał że ma rosnąć tylko do góry



swoje dwa Hoopsii tnę tak już trzeci sezon


Zbyszku, a co będzie za kolejne 10 lat, kiedy świerk będzie już za wysoki na cięcie, a np. górą "przypomni sobie" i zacznie się tam rozszerzać? Jak to wtedy będzie wyglądać

Przy okazji nadrobiłam u Ciebie kolory: niebieski, różowy, fiolet - śliczne są, ale i tak Twoje zwierzaki "wymiatają" Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ZbigniewG 15:34, 24 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Agnieszka to już problem właściciela a tak serio to myślę że jeżeli nie był cięty już ponad 7 lat a trzyma formę to jest szansa ze obędzie się bez wariactwa


wspomniane wcześniej wyszczuplane Hoopsii w marcu kolejne przycinanie modelujace
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 19:01, 24 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
jeszcze tylko pół roku i lipiec i będzie się działo











____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
yolka 20:12, 24 sty 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jestem z rewizytą. Śliczny świerk, naprawdę można boki ścinać bezkarnie?
Z trzciny musze wypleść matę do dodatkowego osłonięcia drzwi do piwniczki ogrodowej (ziemianki). Przy dzisiejszym mrozie w środku jest tylko +2. Dzieki za podpowiedź.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies