Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

bogumila 15:38, 28 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
marzena napisał(a)
zakątek ze stolikiem przepiękny
Lubię tam siedzieć,gdy kwitną lilie,niesamowicie pachną...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 15:45, 28 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mala_Mi napisał(a)
Rzuciłam okiem do Ciebie, bo też dawno nie byłam.. a nie wpisywałam sie już chyba wieki.
Czytam, że Phantoma nie masz.. to moja ulubiona hortka

Pink Anabelle i Hayes mnie denerwują za to pokładanie sie. Liczyłam, że z czasem sie wzmocnią, ale rozwiałaś złudzenia.. trzeba oswoić sie, że podpory muszą być.
Kiedyś ktoś gdzieś prosił by pokazać jak która hortka w czasie sie zmienia.. nie pamiętam czy to było na prywatnym wątku czy jest oddzielny wątek.. Pokazałaś to co by było bardzo pomocne innym.. Ja miałam tylko udokumentowaną moja Phantom..
Pozdrawiam... aaaa i zacieniona wygląda jak jakiś park Bardzo te ścieżki mi się podobają.
Aniu...miło Cię widzieć.Może wzmocnią się po latach...myślę jednak,ze będą ciągle potrzebować wzmocnień,jednoroczne łodyżki są wiotkie i cienkie.
Muszę rozejrzeć się za Phantomem... nie stanęła jeszcze na mojej drodze.Zacieniona maleńka...to tylko takie wrażenie nasadzeń...staram się żeby właśnie rośliny stwarzały perspektywę wielkości...ale jest to niezmiernie trudne i dlatego ciągle trzeba coś zmieniać...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 15:56, 28 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mirka napisał(a)
Jestem już chora jak zobaczyłam stoliczek i jego otoczenie niech ktoś zaprzeczy że w ogrodzie musi być trawnik Przepiękne miejsce a jaka kawka smaczna no i to ciacho ze śliweczką mniamps.nie wiedziałam że śliwki można mrozić nie są rozklapione?Bogusiu miłego weekendu
Też lubię ten zakątek...na maleńkiej Zacienionej staram się utworzyć więcej takich enklaw...ale to dopiero wiosną...już coś niecoś zaplanowałam.

Miałam kiedyś trawnik,ale jego wygląd to zupełnie inna historia.Pełno mchu...zupełnie mnie to zniechęciło...walka z nim bardzo jednostajna,ciągle wychodził.Teraz mam spokój...zostało tylko zamiatanie...a to praca mojego m.Nawet kosiarkę oddałam...bo niepotrzebna.

Mrożę dojrzałe węgierki,te małe,prawdziwe...a właściwie połówki.
W pojemniczku układam pojedyńczo warstwami i przekładam folią spożywczą,żeby się nie skleiły.Do ciast i knedli nie rozmrażam tylko kładę zamrożone.Tak robię już od lat...wszystko zależy od jakości śliwek.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 10:52, 29 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...dzisiaj słonecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
an_tre 11:42, 30 lis 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Bogusiu u mnie od kilku dni też słonecznie ale towarzyszy mu mrozik -7 i rankami więcej a do tego zimny wiatr, jest dobry czas dla domu i siebie, ale tak z ukosa patrzę na twoje smakowite wypieki żeby nie ulec pokusie bo będę zgubiona
chętnie spaceruję po twoich zacienionych alejkach i wspominam miłe chwile spędzone tam z wami a pomaga mieć na wszystko oko mój awatarek
przesyłam cieplutkie pozdrowienia
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
bogumila 14:18, 30 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
an_tre napisał(a)
Bogusiu u mnie od kilku dni też słonecznie ale towarzyszy mu mrozik -7 i rankami więcej a do tego zimny wiatr, jest dobry czas dla domu i siebie, ale tak z ukosa patrzę na twoje smakowite wypieki żeby nie ulec pokusie bo będę zgubiona
chętnie spaceruję po twoich zacienionych alejkach i wspominam miłe chwile spędzone tam z wami a pomaga mieć na wszystko oko mój awatarek
przesyłam cieplutkie pozdrowienia
Aniu...popatrz swoim życzliwym wzrokiem na Zacienioną...roślinki będą lepiej rosły.U nas tez od wczoraj zimno...rankiem -7 ...i teraz trochę mniej ale minus nadal.Nie chce się wychodzić,trzeba przyzwyczaić się do takich temperatur,już czas.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hanka_andrus 14:36, 30 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bogusiu,naTwoją zacienioną, ja zawsze życzliwym okiem patrzę. I zachwycam się dbałością o nią. Zdrowia Tobie życzę i wyników zadowalających z tego codziennego tuptania.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bogumila 15:11, 30 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
hanka_andrus napisał(a)
Bogusiu,naTwoją zacienioną, ja zawsze życzliwym okiem patrzę. I zachwycam się dbałością o nią. Zdrowia Tobie życzę i wyników zadowalających z tego codziennego tuptania.
Haniu...dziękuję za życzliwe oczko...nigdy ich nie za wiele...już tupię w domciu i czekam do wiosny.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 18:02, 30 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie było słonecznie ale mroźnie pozdrówka aha mam 2 phantomy to odnóżki sa realne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 20:25, 30 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)
U mnie było słonecznie ale mroźnie pozdrówka aha mam 2 phantomy to odnóżki sa realne
Możesz dolną gałązkę przygiąć? Do wiosny się ukorzenią.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies