Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

bogumila 19:30, 29 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
karolina_nowak napisał(a)
Bogusiu, kupiłam jednoroczny wilec pnący. Czy to jest to samo co ty masz już pięknie podrośnięte sadzonki. Piszą, że wysiewać w kwietniu do gruntu. Dalie kupiłam w sklepie, były podsuszone to je namoczyłam i wsadziłam do doniczek w ziemię 16 marca. Jeszcze nic nie widać. Myślisz, że coś z nich będzie. Pozdrawiam
Wilec pnący jest rośliną jednoroczną.Robiłam sadzonki z wilca -Ipomei Sweet Caroline Purple.
Dalie też miałam podsuszone,ale po posadzeniu do doniczek szybko puściły kiełki.Na pewno wyrosną...one są niezniszczalne.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 19:31, 29 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Sebek napisał(a)
Ipomea - znów zapomniałem o moich... Może jeszcze żyją w piwnicy?
Na pewno żyją...miło Cię widzieć.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 17:47, 30 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Wczoraj i dzisiaj byłam na Z. Pierwsze prace są od lat te same i polegają na mozolnym wybieraniu liści z rabatek...listek po listku.Jeszcze kilka podejść i będzie czysto.Przycięłam hortensje,ogrodowe znowu podmarzły...róże też mają czarne łodyżki.Fotek nie robiłam...jeszcze nic ciekawego nie widać.Kwitną ranniki i iryski,krokusiki dopiero wystawiają główki,jeśli będzie słoneczko to wszystkie się rozchylą.

...żeby nie było bez pisma obrazkowego...to fotka ze spaceru nad morzem.


...zaliczyłam też pierwszą burzę gradową...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
gobasia 17:50, 30 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Ale ładny kolor wody...zdjęcie boskie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
bogumila 17:53, 30 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
gobasia napisał(a)
Ale ładny kolor wody...zdjęcie boskie
...było słonecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
an_tre 18:09, 30 mar 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
bogumila napisał(a)
Super fotka ze spaceru

mówisz, że byłaś na działce i trochę podziałałaś, my też wczoraj i dziś robiliśmy prace porządkowe, Z. przycinał róże, rozgrabił kopne, a ja przycinałam hortensje na więcej pracy nie starczyło dobrej pogody...wygonił nas deszcz reszta prac odłożona na jutro...
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
bogumila 18:20, 30 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
an_tre napisał(a)
Super fotka ze spaceru

mówisz, że byłaś na działce i trochę podziałałaś, my też wczoraj i dziś robiliśmy prace porządkowe, Z. przycinał róże, rozgrabił kopne, a ja przycinałam hortensje na więcej pracy nie starczyło dobrej pogody...wygonił nas deszcz reszta prac odłożona na jutro...

...jutro nie pojadę...trochę ostro popracowałam...dzień odpoczynku konieczny.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Justyna 18:49, 30 mar 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Bogusiu, po ilu latach Twoja lilią złotogłów doczekała się przeszło 20 kwiatów na jednym egzemplarzu?
Właśnie rozprawiamy o martagonach. Twoje są cudne! Pozwoliłam sobie jedno Twoje zdjęcie zacytować u Agani dla oddania ich piękna. Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
bogumila 18:58, 30 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Justyna napisał(a)
Bogusiu, po ilu latach Twoja lilią złotogłów doczekała się przeszło 20 kwiatów na jednym egzemplarzu?
Właśnie rozprawiamy o martagonach. Twoje są cudne! Pozwoliłam sobie jedno Twoje zdjęcie zacytować u Agani dla oddania ich piękna. Serdecznie
Na pewno ponad pięć...przesadzam co kilka lat,wsadzam w żyzną ziemię,kompostową.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
karolina_nowak 20:42, 30 mar 2016


Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 84
Bogusiu, miałaś rację dzisiaj zobaczyłam że dalie zaczynają wypuszczać kiełki. Poczytałam na temat wilców, nie miałam pojęcia że jest tak dużo różnych odmian. Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies