Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

oliwka 22:12, 02 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
bogumila napisał(a)
O wilcu pisałam u mnie już wcześniej...niestety korzonki nie nadawały się do dalszego pędzenia...cienkie powrozki.W ub roku był piękny ziemniaczek...nie wiem dlaczego nie zawiązał się...mus kupić wiosną nowe sadzonki.Pozdrawiam.

No właśnie u mnie to samo .... tylko jeden ziemniak na 6 sadzonek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
bogumila 22:14, 02 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
oliwka napisał(a)

No właśnie u mnie to samo .... tylko jeden ziemniak na 6 sadzonek
...no to jednak coś masz...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
boguslawa_ma... 11:39, 03 mar 2017


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Bogusia wysiałam surfinie ładnie wyszła miała 2 tyg.a dziś wszystko spadło,par zapikowałam,może się uratuje.Tylko stipa ładna.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
bogumila 13:42, 03 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
boguslawa_madejska napisał(a)
Bogusia wysiałam surfinie ładnie wyszła miała 2 tyg.a dziś wszystko spadło,par zapikowałam,może się uratuje.Tylko stipa ładna.
Nigdy nie wysiewałam nasion surfinii...wydaje mi się,że przyczyną mogło być podłoże i zbyt duże podlewanie.
W tym kupiłam specjalna ziemię do siewek i też coś z nią nie tak...odłożyłam i zawiozę na działkę.Kupiłam taką zwykłą z B. i jest o niebo lepsza.
Lepiej żeby siewki miały sucho niż za mokro,stipa też nie lubi przelania.

W tym roku mam mało rozsad:stipa,cleome,świecznica,werbena wysoka i niska.Do gruntu pójdzie reszta m.in. aksamitka,reszta cleome,różne cynie,astry niskie,onętki pełne...i może coś jeszcze.
Zacieniona się już zagęściła.miejsca brak.Wysiane byliny w ubiegłych latach rosną zdrowo...chciałam tylko więcej sadźca i agastache...ale nic mi z zebranych nasion nie wykiełkowało.Kupię wiosną sadzonki.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 21:44, 03 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
W ub.sezonie Ania T. obdarowała mnie sadzonkami goździków brodatych.Pięknie kwitły,latem wysiałam nowe nasionka.Czekam z niecierpliwością czy przezimowały.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hanka_andrus 21:46, 03 mar 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja kupiłam w kolorze ciemna czerwień= bordo, i będe siała teraz, ale kwiatki na drugie lato, dopiero. Te co miałam kilka lat wstecz juz zmarniały.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 09:09, 04 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
też mam jedne chyba biało-czerwone,zostawiłam je na zimę,zobaczymy czy przetrwały
sądziłam że nie zimują hm...
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
bogumila 14:17, 04 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
hanka_andrus napisał(a)
A ja kupiłam w kolorze ciemna czerwień= bordo, i będe siała teraz, ale kwiatki na drugie lato, dopiero. Te co miałam kilka lat wstecz juz zmarniały.

Haniu...zakwitają w następnym roku.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 14:20, 04 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
violka171 napisał(a)
też mam jedne chyba biało-czerwone,zostawiłam je na zimę,zobaczymy czy przetrwały
sądziłam że nie zimują hm...[/quote


]Na pewno przetrwały...raz zaproszone do ogrodu pozostają na długo.Obok ubiegłorocznej kępki tworzą się nowe...no i siewki obok też się pokażą.To bardzo stara roślina...mam do niej sentyment...rosły w ogrodzie mamy...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 20:13, 05 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612



W piątek zasiałam kilka nasionek onętka {dostałam pełnego} i dzisiaj jest już na wierzchu.
Chcę go uszczknąć za pierwszym listkiem ...i jeszcze dalej...
W ten sposób powinnam uzyskać krzaczaste i niskie sadzonki.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies