Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

bogumila 22:49, 24 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Anabell napisał(a)
Bogusiu - u Ciebie zawsze najwcześniej rozsady, cleome grube dorodne.
Brązowe trawki u mnie też przetrwały. Te trawki i turzyca Ice dance to o tą porę jedyne trawki co zdobią ogród.

Onętek niski i Aminek posiałam pod osłoną i wschodzą.
W domu kiedyś siałam i rósł do nieba.

Dziś pracowałam w ogrodzie 7 godzin, krokusy i iryski w oczach się rozwijały. Wczoraj robiłam zdjęcia jeszcze mało były widoczne.

Wszystkie prace ogrodowe na już do wykonania, a siły słabsze.
Jeszcze nie robiłam wertykulacji.
Pewnie jutro zostawię czyszczenia a zabiorę się za trawnik.


Też cieszę się,że brązowe trawki przetrwały...to przecież z Twoich nasionek.Rozrosły się pięknie,w ub.roku je dzieliłam.Ice dance dałam pod jagodę kamczacką,bardzo się rozrasta korzeniami.W sprawie wysiewu onętków w domu jestem zielona...zrobiłam to po raz pierwszy ...i chyba ostatni.Międzywęźla są strasznie długie,myślałam,że ten pełny jest bardziej zwarty,mus go uszczykiwać.Aminek rośnie spokojnie,nie wyciąga się,pikowałam po dwie roślinki.
Dzisiaj to mój trzeci dzień w ogrodzie,jeszcze nie wszystkie hortki przycięte...a w sprawie wybierania liści końca nie widać.Kompost przeniesiony ale to już nie moja praca.
Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mirka 00:06, 25 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Czytam i jak zwykle coś ciekawego się dowiaduję.U mnie też brazowe trawki przetrwały właśnie od Haniu.Ona ma dobrą rękę i z serca rosliny daruje dlatego tak nam ładnie rosną.Cholercia a ja na jesieni ID ciachnęłam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bogumila 18:41, 25 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mirka napisał(a)
Czytam i jak zwykle coś ciekawego się dowiaduję.U mnie też brazowe trawki przetrwały właśnie od Haniu.Ona ma dobrą rękę i z serca rosliny daruje dlatego tak nam ładnie rosną.Cholercia a ja na jesieni ID ciachnęłam

ID nigdy nie cięłam,skracam tylko brzydkie listki i szybko odbija,należą się Hani specjalne podziękowania za tak zdrowe nasionka... Taka wymiana doświadczeń jest na O. nie tylko pożądana ale wręcz konieczna.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
an_tre 20:51, 25 mar 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
bogumila napisał(a)
Bogusiu u ciebie też wiosennie i kolorowo, zacieniona nabiera charakteru
moje "katerinki" poszły się bujać, ani jedna cebulka nie wzeszła
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
bogumila 21:24, 25 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
an_tre napisał(a)
Bogusiu u ciebie też wiosennie i kolorowo, zacieniona nabiera charakteru
moje "katerinki" poszły się bujać, ani jedna cebulka nie wzeszła

Nie wychodzą równomiernie...jeszcze wyjdą,u mnie też niektóre dopiero wystawiają kiełki.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
an_tre 22:08, 25 mar 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
bogumila napisał(a)

Nie wychodzą równomiernie...jeszcze wyjdą,u mnie też niektóre dopiero wystawiają kiełki.
nic innego nie pozostaje jak czekać
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
sylwia_slomc... 22:27, 25 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Piękna wiosnę masz Ja jeszcze hortek ciachnąć nie zdążyłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bogumila 13:56, 26 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
an_tre napisał(a)
nic innego nie pozostaje jak czekać
W ub.roku też kupiłam nowe cebulki i ich jeszcze nie widzę...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 13:59, 26 mar 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękna wiosnę masz Ja jeszcze hortek ciachnąć nie zdążyłam
Część hortek też czeka na swoją kolej...nie da się zrobić wszystkiego od razu...jutro mam zamiar pojechać...ale kolejka prac do zrobienia jest długa.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
boguslawa_ma... 14:38, 26 mar 2017


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
U mnie zakwitł biały ciemiernik ,mam takie płatki jak twoje ,chyba od ciebie dostałam.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies