Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 22:00, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ivvvona napisał(a)
Pięknie prezentują się wiosenne roślinki. Przyroda tak pędzi, że teraz to codziennie w ogrodzie pojawia sie coś nowego. Ja niestety mam problemy z komputerem i nie mogę wgrywać zdjęć Pozdrawiam poświątecznie
Ps. Może w sobotę wybiorę się do szkółki na zwiad.

Masz rację, przyroda pędzi. Na przykład wczoraj tylko jedna goryczka rozkwitła, dziś już kolejne



Wybierz się, pojechałabym również, ale mamy zebranie sprawozdawcze na działce. W przyszłym tygodniu pojadę chętnie, byleby było po co
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 22:06, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912




iryski pumila zakwitną lada dzień
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 22:14, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tiarelki coraz ładniejsze


goryczki raz jeszcze i dąbrówka rozłogowa




____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 22:26, 22 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, goryczka coraz piękniejsza. Tiarelki mamy różne Iryski pumila... zdaje się, że przypadkowo jeden uratowałam z moich dawnych zasobów, też ma pączek, muszę mu jutro fotkę zrobić. Wstawiłam u siebie fotki z podejrzeniem, że są to siewki jarzmianki. Proszę, zerkniesz?
____________________
Dwa ogrody
monteverde 01:26, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
barbara_krajewska napisał(a)
Tiarelki coraz ładniejsze


goryczki raz jeszcze i dąbrówka rozłogowa





pierwiosnek cud, miód, pomada i irysy niskie u Ciebie zaczynają? a moje goryczki nadal nic Twoje piękne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ivvvona 20:10, 23 kwi 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Goryczka śliczna, a moja gdzieś przepadła
____________________
W ogródku Iwony
barbara_kraj... 22:19, 23 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Dziś po południu trochę padało, przejaśniło się jednak i można było coś na działce zrobić. Posadziłam wreszcie Eukomis, przesadziłam kilka bukszpaników, przycięłam częściowo wrzosiec, bo czasu na resztę nie starczyło.
M spryskał śliwę preparatem Calypso przeciwko owocnicy żółtorogiej. Oprysk na tego szkodnika należy wykonać pod koniec opadania płatków kwiatowych. Larwy owocnicy żerują wewnątrz zawiązków owocowych, w pobliżu pestki, powodując ich opadanie. Jeśli zaniecha się tej czynności straty mogą być bardzo duże.
Oczywiście nie zapomniałam zrobić trochę zdjęć

Tulipany






____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 22:25, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
barbara_krajewska napisał(a)
Dziś po południu trochę padało, przejaśniło się jednak i można było coś na działce zrobić. Posadziłam wreszcie Eukomis, przesadziłam kilka bukszpaników, przycięłam częściowo wrzosiec, bo czasu na resztę nie starczyło.
M spryskał śliwę preparatem Calypso przeciwko owocnicy żółtorogiej. Oprysk na tego szkodnika należy wykonać pod koniec opadania płatków kwiatowych. Larwy owocnicy żerują wewnątrz zawiązków owocowych, w pobliżu pestki, powodując ich opadanie. Jeśli zaniecha się tej czynności straty mogą być bardzo duże.

To ja też moją popryskam. Moja to cacanska lepotica. Pierwszy raz tak obficie kwitnie, jeszcze nie owocowała a podobnież ma smaczne owoce.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
barbara_kraj... 22:28, 23 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tiarelki coraz ładniejsze


rododendron gęsty Corallium zaczyna kwitnienie


pierwiosnek omszony prawie w pełni kwitnienia, a wczoraj ledwie kilka kwiatków było




____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
an_tre 22:28, 23 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Basiu ty eukomis sadzisz do gruntu?
Tulipki śliczne
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies