Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

Anabell 11:59, 25 maj 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Janino! .....ale masz tego ogrodu do obrobienia!
floksy lubię bardzo są dekoracyjne i po przekwitnięciu ładnie wyglądają jego poduchy, mam trzy kolory jeszcze biały muszę poszukać, upolować.
Azalie bardzo cieszą jak kwitną.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
janina_zawada 12:13, 25 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Haniu zapraszam do mnie po białe floksy , widzę że mieszkasz koło Warszawy to masz niedaleko do mnie .. a teraz kilka krzewów które pięknie dekorują ogród nie tylko kwiatami ale i liśćmi ..



kalina w kwiatach



dereń o pstrych liściach



tawuła żółta





krzewuszki też zaczynają kwitnąć



tawuła późna



żylistek wczesny , inne dopiero wiążą pąki



tamaryszek wczesny , drugi kwitnie w czerwcu i już zaczyna się zielenić ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
dtjj 12:50, 25 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
śliczny ogród a jaki duży tamaryszek, mój sadzony na jesień zeszłego roku to jeszcze takie maleństwo ale też zieloniutki już jest pozdrawiam
____________________
Daria-ukochany ogród
janina_zawada 09:38, 27 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Pomyliłam żółtą Tawułę z pęcherznicą ,mam jeszcze bordową .. U mnie nadal zimno ale nie pada ,woda pomału w ogrodzie wysycha ale jak patrzę na warzywa to nic nie rosną tylko jedna rzodkiewka nic sobie nie robi z zimna .. Iryski zaczynają kwitnąć ,nie wiem czemu w tym roku mam mało pędów kwiatowych , muszę ich po przekwitnięciu przesadzić w inne miejsce ,bo chyba w tym roku mają tu za mokro ..











na skalniaku też zaczyna być kwitnąco ..



maki sa piękne ale szybko przekwitają



i niezawodne chabry ,zdobią nawet jak nie kwitną , mają ładne liście ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 20:00, 27 maj 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Pospacerowałam po twoim ogrdzie,fajnie mieć taki obszar można sadzić co się chce
a nie tak jak ja muszę wszystko upychać na siłę pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 09:45, 28 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Bogusiu nie muszę upychać ale zagęszczać bo posadzone kilka roślinek jest mało widoczne ,dopiero jak podrosną to dają ładny widok .
U mnie ciągle pada i nawet nie można pochodzić po ogrodzie ,chyba że w kaloszach i pod parasolką ..





hosty i żurawki mimo zimna ładnie narastają



ogródek przydomowy z orlikami



złotolin w tym roku marnie kwitnie ..



na skalniaku ładnie się rozkłada żółty płazak



wreszcie pokazała swoje liście rodgersja tylko dlaczego dwa kolory w jednym druga o ciemnych liściach rośnie w drugim miejscu i też ładnie wygląda ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
an_tre 20:27, 28 maj 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Janko rh zachwycające masz tyle ozdobnych krzewów, że trudno zapamiętać, mój złotlin tez ma mało kwiatów w tym roku
mam jeszcze pytanie, jak sprawuje się trzemielina jako żywopłot? a hektarów do obrobienia nie zazdroszczę, wiem jaka to ciężka praca utrzymać wszystko na jako takim poziomie
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
janina_zawada 20:59, 28 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Trzmielinę na wiosnę mocno przycinam aby był niski żywopłot , mam też trzmielinę drzewiastą tą przycinam teraz gdy wypuszcza młode pędy , skracam je prawie do przedostatniego listka aby rosła zwarta ..



Tak wygląda żółta przycięta tawułka ,
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 22:08, 28 maj 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
możesz pokazać tą trzmieline drzewiastą
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 00:00, 29 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Jutro zrobię z bliska bo mam tylko takie zdjęcie .



Za tą białą tawułą jest trzmielina oskrzydlona ..Te jasne pędy wystające sa do obcięcia .. mam duży ogród i staram się go ogrodzić żywopłotem ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies