Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

hanka_andrus 23:20, 20 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O ciekawa historia z tymi boczniakami. Rozsiałaś niechcący zarodniki, i to w dużej ilości.
Ja tez sadzonkuję pelargonie, ale z tym czekam do lutego. Teraz tylko mateczne rośliny przechowuje w chłodnym pokoju,żeby nie rosły, a przetrwały do końca zimy. W lutym pobieram sadzonki, i szybko na słonecznym parapecie ukorzeniam.
Żywotniki raz mi się udało korzenić, potem nie próbowałam.
Nawoziłaś się tych kamieni, co masz zamiar z nich robić? oczko wodne, palenisko na ognisko?
Zdrowia i pogody jak zwykle życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 23:28, 20 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
hanka_andrus napisał(a)
O ciekawa historia z tymi boczniakami. Rozsiałaś niechcący zarodniki, i to w dużej ilości.
Ja tez sadzonkuję pelargonie, ale z tym czekam do lutego. Teraz tylko mateczne rośliny przechowuje w chłodnym pokoju,żeby nie rosły, a przetrwały do końca zimy. W lutym pobieram sadzonki, i szybko na słonecznym parapecie ukorzeniam.
Żywotniki raz mi się udało korzenić, potem nie próbowałam.
Nawoziłaś się tych kamieni, co masz zamiar z nich robić? oczko wodne, palenisko na ognisko?
Zdrowia i pogody jak zwykle życzę.



Witaj Haniu może odpowiem po kolei te boczniaki zostawiały zarodki wszędzie na pólkach i na stole bylo biało od zarodników boczniaków dla tego się rozprzestrzeniły wszędzie, miały pole do popisu , niewiedząc o tym ze tak się stanie oparłam worek o regał.obok stał stary drewniany stół półokrągły , więc poszły wszędzie.
A co do kamieni pewnie zrobię jakiś skalniak , obłożę jeszcze żywotniki do okoła i nasypię do nich kory reszta zostanie na inne ozdoby.A Żywotniki to mam w lodówce nasionka chcę je posadzic w doniczce. A co do sadzonek to zaczekam do lutego.Mam też ukorzeniacz.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

haniu a co mam zrobić z tymi doniczkami co mam je na podwórku przyniesc je do domu gdzie mam chłodną spiżarnię tak ?
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 23:40, 20 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Już był u Ciebie przymrozek, to może zmarzły? Ale jeżeli nie,to wnoś do domu. Ustaw w widnym chłodnym miejscu. Część liści zżółknie, ale je stopniowo obrywaj. I przeglądaj, czy jakieś mszyce z lata się nie zagnieździły, bo lubią .
A jakie masz roślinki do przezimowania, pelargonie widziałam, a inne?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 23:49, 20 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Mam pelargonie inne to juz chyba zmarzły a mam jeszcze takie z duzymi białymi kwatami
a moze kilka innych by się znalazło. przymrozek raz było -1 ale nic im sie nie stało dalej kwitną

Mam tylko te pelargonie które jeszcze rosną i kwitną
W tym pomieszczeniu jest srednio widno ale nie ma mrozu.Jak je postawię przy oknie to mogą sobie stac, ale okno jest małe




Zapomniałam bo jeszcze nie wykopałam takich dużych czerwonych z duzymi liscmi . Przykryłam korzenie trawą i liścmi, ale chyba zle zrobiłam bo moga zmarznąć. one potrzebują w ziemi leżakować do wiosny rosną dwumetrowe wielkie liscie i czerwone kwiaty mają duże rózowe korzenie , lub bulwy cos takiego jak Kanna,paciorecznik .
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 00:25, 21 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
usunąć ten post cos mi nie wyszło
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 00:26, 21 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
.
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 08:58, 21 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pelargonie wybierz te najzdrowsze, nie ma sensu wsadzać wszystkich do domu.Wiosną znów nasadzonkujesz. A te z dużymi liśćmi, to nie wiem,jeżeli tonie Kanny, Ale też już chyba im czas do domu. Zdążysz w tygodniu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanna___ 20:49, 21 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Ja mam bujną wyobraznię i jak napisałaś o boczniakach to prawie ze śmiechu padłam No przepraszam,no
____________________
Joanna___ 23:46, 28 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
A co tak cicho się zrobiło?
Mam nadzieję,że u Ciebie ładna pogoda i w ogrodzie "spokojnie" dłubiesz
____________________
hanka_andrus 15:24, 29 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak zdrowie?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies