Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

dyha 19:31, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Hana75 napisał(a)
Witam, mam dwa pytania o Ligustr.
Wiosną i latem chorował. Podejrzewaliśmy antraknozę.




Ponad połowa liści opadła. Późnym latem żywopłot lekko przycięliśmy. Teraz ma ok 80-100 cm. Zastosowaliśmy Score i Topsin.
1) czy mamy go teraz mocniej ściąć by pobudzić do rozkrzewienia? Teraz w lutym czy później?
2) czy mamy zastosować jakichś oprysk profilaktyczny i jeśli tak, to czym to zrobić?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Witam - piszę tylko co ja bym robił. I tak mamy pogodę jaką mamy. Mogą być przymrozki. Ja nie boję się cięcia i tnę ligustr nawet teraz.
Czasem można zrobić wyciąg z pokrzyw i na drugi dzień opryskiwaczem opryskać rośliny, będą zdrowsze. Jeśli jest marny to powtarzałbym to co jakiś tydzień. Z pokrzywami nie ma kłopotu
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
zaneta_slejcza 19:06, 28 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2016
Posty: 1
Witam, zainspirował mnie ogród z ligustrem i katalpami w końcu mam pomysł na koncepcję swojego ogrodu, który powolutku zakładam. Jako, że zaczęłam od malutkiej sadzonki Katalpy (30 cm), w ogrodzie musi się znaleźć ligustr obowiązkowo będzie żywopłot (zestawienie idealne ) Pytanie odnośnie Katalp, czy też były sadzone z sadzonek? Jakiej wielkości? Jak długo już rosną?

Pozdrawiam
Żaneta

dyha 11:32, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
zaneta_slejcza napisał(a)
Witam, zainspirował mnie ogród z ligustrem i katalpami w końcu mam pomysł na koncepcję swojego ogrodu, który powolutku zakładam. Jako, że zaczęłam od malutkiej sadzonki Katalpy (30 cm), w ogrodzie musi się znaleźć ligustr obowiązkowo będzie żywopłot (zestawienie idealne ) Pytanie odnośnie Katalp, czy też były sadzone z sadzonek? Jakiej wielkości? Jak długo już rosną?

Pozdrawiam
Żaneta


Witam - wszystkie sadzonki katalp mam z nasion i wszystkie drzewka wyhodowałem sam. Nawet teraz mam porównywalnej wielkości sadzonki do tych, który posiadasz. Katalpy rosną bardzo szybko - początkowo człowiek się niecierpliwi, ale później idą jak burza. U niektórych osób kwitną w trzecim roku (widziałem). Moje zakwitły po siedmiu latach. Oczywiście sadzonki też można wyhodować z odrostów. Jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć to swoimi wiadomościami się podzielę. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 11:34, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263


Pozdrawiam Pasjonatów
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 22:35, 19 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263

Gra kolorów. Pozdrawiam
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 22:31, 06 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Pozdrawiam pasjonatów
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 23:52, 07 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 23:33, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263




____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 23:41, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263



____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 23:45, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263




____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies