Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

elzbieta_g 20:29, 20 paź 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Kasiu buziaki moje winobluszcze też łyse już dawno, krótko cieszyły kolorkiem choć mrozu nie było
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Katkak 20:48, 20 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
elzbieta_g napisał(a)
Kasiu buziaki moje winobluszcze też łyse już dawno, krótko cieszyły kolorkiem choć mrozu nie było

i znów cały rok trzeba będzie poczekać na te kolorki Pozdrawiam Eluś
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:50, 20 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No właśnie pięciolistkowy chyba szybko leci. U mnie już wiatr zerwaqł wszystkie liście Białaczki dla całej rodzinki

To prawda, za to trójklapowym dłużej można oczy cieszyć . Dzięki Gosiaczku, też ślemy buziaki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 13:54, 21 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Kasiu jak podsuszę moje cytrynowe śmierdziuszki to podeślę nasionka
Jak mi się uda z daturą też skrobnę. Mam kilka nasionek, ale chętnie się podzielę

Też u siebie posadziłam tuje od południowej strony zasłaniające podwórkową graciarnie mojej ciotki sąsiadki, w odległości około 80-100 cm. Jak podrosną powinny się ładnie stykać. Twoje widzę gęsto sadzone, czy nie będą się za bardzo ściskały jak podrosną??

Co do paprotek to u mnie rosną najzwyklejsze z lasu przytaszczone. Moja babcia sadzi je z uporem maniaka przy domu od wschodniej strony, na pełnym słońcu do godziny około 12. Są poprzypalane ale rosną! W tym roku były nadwyraz gęste. niestety mojej babci nie przegadasz i ruszać ich nie wolno.
Na odmianach się nie znam, ale ta pomarańczowa jest całkiem urocza, pomyślę o niej
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 14:25, 21 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)
Kasiu jak podsuszę moje cytrynowe śmierdziuszki to podeślę nasionka
Jak mi się uda z daturą też skrobnę. Mam kilka nasionek, ale chętnie się podzielę

Też u siebie posadziłam tuje od południowej strony zasłaniające podwórkową graciarnie mojej ciotki sąsiadki, w odległości około 80-100 cm. Jak podrosną powinny się ładnie stykać. Twoje widzę gęsto sadzone, czy nie będą się za bardzo ściskały jak podrosną??

Co do paprotek to u mnie rosną najzwyklejsze z lasu przytaszczone. Moja babcia sadzi je z uporem maniaka przy domu od wschodniej strony, na pełnym słońcu do godziny około 12. Są poprzypalane ale rosną! W tym roku były nadwyraz gęste. niestety mojej babci nie przegadasz i ruszać ich nie wolno.
Na odmianach się nie znam, ale ta pomarańczowa jest całkiem urocza, pomyślę o niej

Kasiulka w kwestii tuj posadziłam je co 50cm. Jedni mówią, że za blisko, inni że dobrze. Pożyjemy zobaczymy. Mam też tuje takie jasno zielone, szersze, już dość duże zresztą, to one były sadzone chyba co 80cm. Moje paprotki też dzikusy, bo takie właśnie teść ma na działce, a ciągle mu je podbieram . W kwestii nasionek z góry dziękuję, będziemy zimą uprawiać ogrody na parapetach . Buźka
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
WilczaGora 09:39, 22 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Katkak napisał(a)

i znów cały rok trzeba będzie poczekać na te kolorki Pozdrawiam Eluś


a czerń i brąz, to nie KOLORKI ???
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Katkak 11:55, 22 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
WilczaGora napisał(a)


a czerń i brąz, to nie KOLORKI ???

Jak najbardziej Ewciu, zresztą bardzo je lubię. Ale na tę czerwień winobluszczy przyjdzie trochę poczekać
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 12:10, 22 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hurrra!!! Wreszcie upolowałam tego jegomościa , fotograficznie rzecz jasna . Wprawdzie zdjęcia przez okno i w dodatku przez moskitierę, ale są

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 12:17, 22 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254

i na dokładkę kolega kos
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 12:26, 22 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
zanim zaczęło padać...

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies