Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny

EdytaB 08:22, 26 wrz 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Jak tam Twój Rh? Teraz jest dobra pora na przesadzanie więc jeśli dalej masz z nim problemy to proponuję wykopac wielki dół , kupić kwaśnej ziemi i kompostuu, wymieszać i w to wsadzić rózanecznik, dobrze podlać i pamiętać o tym, że to roślina zimozielina i potrzebuje zimą wody więc jak jest mróz a nie ma śniegu to podlać trzeba (w zimie są pozwijane liście ale to nei choroba tylko w ten sposób roślina ogranicza parowanie wody z liści) Podsyp dodatkowo dobrze korą, ona dłużej utrzyma wilgoć.
Poza tym mamy tu na forum specjalistkę od Rh : http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii
Milena7770 08:31, 26 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Moje rh od zachodniej strony marne. Ale to już postanowione, że będzie na dniach wielka akcja przesadzania ich w nowe dołki z nową ziemią. Ja się nie znam, ale na moje oko wydaje mi się właśnie, że brakuje im podłoża dobrego. Choć wcześniej dostały, ale może po prostu już im brakuje pokarmu.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 08:45, 26 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Kopiuję pytanie z projektowania może ktoś podpowie ?

Witam, w jakiej odległości sadzić od siebie derenie? ( ivory halo)
I jaką szerokość powinna mieć rabata na takie piętra, thuje, dereń i coś małego w nogi ?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies