Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogródek Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Eli

ela_z 07:56, 18 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
siakowa napisał(a)
zamawiasz jako kłącza tak?

Napisałam Ci na priv
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
siakowa 07:59, 18 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ela_z napisał(a)

Napisałam Ci na priv

thx dobra kobieto
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Ewa777 09:02, 18 lut 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
ela_z napisał(a)
Hej Ewa,

Szukam tego kompostu cały czas i jakos nie moge nic znaleść:/
Chyba kupie obornik granulowany
W weekend chce podlac drugi raz rosahumusem (pierwszy raz był jesienią) i może mąż mi przekopie jeszcze raz z obornikiem
Zrobiłam liste zakupów:
-duze cisy (hilli albo baccata męski)-przy tarasie-Dendron
-małe ciski żeby sobie powoli rosły przy płocie-Dendron
-Trawy: gracillimus podobno lubi ciężką glebeBuchannani, Frosted curls, Phenix green i oczywiscie stipa- u Pana Trawki
-kule bukszpanowe chyba kupie w I (zastanawiam się też na tuja danica jako alternatywą dlabukszpanow- troche mi chorowały jesienia)
-zamowiłam jarzmianki tam gdzie Ty, planuje odebrac je na targach w Renku
-musze wysiać werbene i jeżówki ale minął mi termin w kalendarzu księżycowym, nastepny dogodny w marcu.
-graby i obwódki bukszpanowe na chyba zostawie na jesień

Uff dobrze ze mam mały ogrodek

Pozdrawiam


Zamówiłaś, tam gdzie ja i odbierzesz w Renku? Nie wiedziałam, że jest taka możliwość. To ten ogrodnik ma tam swoje stanowisko?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ela_z 13:31, 18 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Ewa777 napisał(a)


Zamówiłaś, tam gdzie ja i odbierzesz w Renku? Nie wiedziałam, że jest taka możliwość. To ten ogrodnik ma tam swoje stanowisko?


Tak, napisali mi że będa w Renku w maju.
Taka opcja wyskoczyła mi przy zamówieniu wiec do nich napisałam z zapytaniem.
Napisałam też do Pana trawki czy moze tez bedzie Czekam na odpowiedź
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
siakowa 13:36, 18 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ooooo gdzie sie schowałas?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
GabiK 15:00, 18 lut 2015

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ta skarpa jest okropna. To w ogóle można zrobić taką różnicę terenu? Gdzeiś czytałam, że nie możma sąsiedniej działki robić więcej niż 50 cm wyżej.
Zrobili na tym jakiś drenaż? Przecież inaczej, to cała woda od nich będzie w Twoim ogródku. Przeżyłaś już z tą skarpą jakieś duże deszcze?
U nas jest wzdłuż budynków nieduży spadek, niewidoczny gołym okiem, ale to wystarczy, żeby przy większych opadach ci ostatni mieli stawik w rogu. Jak były dwa lata temu wiosną potężne ulewy, to woda potoczkiem zasuwała wzdłuż płotu. Aż boję się sobie wyobrazić, co się będzie działo z takie skarpy bezpośrednio pod Twoim płotem.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
stychaz 19:19, 18 lut 2015


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
ela_z napisał(a)

Napisałam Ci na priv


Elu, jeśli mają sprzedaż wysyłkową, to ja też poproszę
____________________
Justyna - Wersja mini mini
ela_z 20:52, 18 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
stychaz napisał(a)


Elu, jeśli mają sprzedaż wysyłkową, to ja też poproszę


Poszło
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 21:02, 18 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
GabiK napisał(a)
Ta skarpa jest okropna. To w ogóle można zrobić taką różnicę terenu? Gdzeiś czytałam, że nie możma sąsiedniej działki robić więcej niż 50 cm wyżej.
Zrobili na tym jakiś drenaż? Przecież inaczej, to cała woda od nich będzie w Twoim ogródku. Przeżyłaś już z tą skarpą jakieś duże deszcze?
U nas jest wzdłuż budynków nieduży spadek, niewidoczny gołym okiem, ale to wystarczy, żeby przy większych opadach ci ostatni mieli stawik w rogu. Jak były dwa lata temu wiosną potężne ulewy, to woda potoczkiem zasuwała wzdłuż płotu. Aż boję się sobie wyobrazić, co się będzie działo z takie skarpy bezpośrednio pod Twoim płotem.


Pierwotnie na tej działce było delikatne wzniesienie. Niestety deweloper ziemie po wykopie fundamentow rozsypał gline na działce i powstało cos takiego. Za naszym płotem jest zrobione odwodnienie wiec na szczescie woda splywajaca ze skarpy ma ujscie i "stoi". Przeżylismy kilka ulew i nie było tragedii. Ale to jest zbita glina wiec obawiam sie o przyszłe nasadzenia w tym miejscu.
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 21:04, 18 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
siakowa napisał(a)
ooooo gdzie sie schowałas?


Kfiatki mi sie spodobały
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies