Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Grzes 21:23, 17 paź 2013


Dołączył: 17 paź 2013
Posty: 62
Tak jak obiecalem - wrzucam parę fotek. Moja Kasia widzę idzie po kolei od początku, a ja raczej od końca. Na kolejnych zdjęciach chwalimy się tegorocznymi plonami.
Na pierwszy ogień "poszła" jedna z naszych brzoskwiń i możecie wierzyć lub nie ale dała w tym roku ponad 100 kilo owoców. Widać zresztą na zdjęciu, że podpieraliśmy czym się dało bo baliśmy się że połamią się gałęzie. A tak przy okazji może ktoś rozpozna jaka to odmiana bo my nazywamy ją poprostu "szlachetna". Duże bardzo soczyste owoce o czerwono-żółtym zabarwieniu.


Zresztą nie tylko ona tak pięknie w tym roku obrodziła, bo i nawet najmniejsze drzewka brzoskwini były obsypane owocami.


A tu jeszcze inna odmiana - wg mnie "Rakoniewicka" ale jeśli się mylę to proszę o sprostowanie



Ale największą niespodziankę zrobiła nam nektaryna, którą - dopóki nie przekwitła - uważaliśmy za kolejną brzoskwinię. No ale kiedy już pokazały się owoce to dopiero było wiadomo co to za "gagatek". Bardzo smaczny gagatek zresztą.




____________________
agatanowa 21:23, 17 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543


rzeczywiście jest pergola! zadowolona jesteś z sadu? Wiele zabiegów wymaga? Jakie drzewka macie?


Widzę też zbiornik na deszczówkę. Jakże się sprawuje?




ależ pięknie!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasik 21:25, 17 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183

front domku

[img

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
agatanowa 21:31, 17 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Grzes napisał(a)
Tak jak obiecalem - wrzucam parę fotek. Moja Kasia widzę idzie po kolei od początku, a ja raczej od końca. Na kolejnych zdjęciach chwalimy się tegorocznymi plonami...




Grzesiek, bomba! U Was tam cieplej i łatwiej z takimi egzotycznymi owocami. Niestety choć z mroźnej cenrali i tak pokusiłam się o posadzenie nektaryny (Harco) i moreli (Wczesna z Morden). Będziemy mieli czym w kominku palić
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasik 21:35, 17 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
agatanowa napisał(a)


rzeczywiście jest pergola! zadowolona jesteś z sadu? Wiele zabiegów wymaga? Jakie drzewka macie?


Widzę też zbiornik na deszczówkę. Jakże się sprawuje?




ależ pięknie!


Z sadu zadowolony jest Grześ. Ja wolę kwiatki i rabatki.
On chodzi na codzienny obchód i z nimi gada. Mamy wszystkie chyba drzewka , ale to jest młody sadzik i dawkuje nam plony. No i dobrze, bo nie wiem jak byśmy to przerobili.

Zbiornika na deszczówkę szukałam dość długo, nic mi się nie podobało - a ten spełnia funkcję i nawet się komponuje.

Miło, że Ci się podoba . Mam nadzieje dziś wejść do twego ogródka i pospacerować. Przepraszam, że dopiero teraz , ale musiałam jakoś te technikę ogrodowiskową ogarniać,.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
agatanowa 22:56, 17 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasia, do mnie na razie nie ma po co wchodzić. Etap budowlańczy Są ciekawsze wątki
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Jadzia68 13:36, 18 paź 2013


Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 143
Przyszłam się i ja przywitać, pięknie u Was dekoracje kwiatowe tarasu powalają
Czytam że płaczecie na bajkach i jak flagę na maszt wciągają a ja czytam wasze posty i już oczy mam zaszklone! plaga jakaś na te płaczki czy coś; )
____________________
Pozdrawim Jadzia Ogródek ze studnią
malgorzata_s... 13:38, 18 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witajcie. Już jest pięknie. Zazdroszczę sadu. Domeczek śliczny i pomysłów moc i wszyscy działają w ogrodzie, to niesamowite. Moje dzieci ogród traktują jako miejsce wyłącznie wypoczynkowe. Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 13:39, 18 paź 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Kasiu, jak na tak młody ogród, to widać ogromną pracę, nie ma to jak wspólna pasja, wtedy ogród pięknieje z dnia na dzień, tak jest u Was Sad i plony imponujące. Jak się ma swój kawałek kawałek ziemi i bywając w szkółkach, to oczy szaleją, a ruki biorą do ogrodu jak najwięcej się da, aż w porfelu pustki widać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
GorAna 14:52, 18 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Kasiu, Grzesiu, macie już się czym pochwalić..będę kibicowała...jak się pracuje razem w ogrodzie to efekty pracy są zdwojone
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies