Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z futrzakami i kamieniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z futrzakami i kamieniami

Ewik 00:49, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
hindsight napisał(a)
No i jestem już na bieżąco

Rewelacja, Ewuniu, po prostu mistrzostwo świata!

Takie zaawansowane masz hortensje? Czy to Limelighty? U mnie się ociągają, ale jedna była sadzona jesienią i zmarniała po tej operacji, druga przesadzana wiosną. Poddałam ostatnio magiczną siłą, niech się pośpieszą...

A czy ogrodowe przetrwały zimę? W zeszłym roku miałaś jakieś ogrodówki, albo coś mi się już pomieszało. Ja kupiłam ostatnio jakąś młodą, przyciętą wiosną, więc nie kwitnie. Liczę, że będzie to Bouquet Rose, tak patrząc na liście ma je takie cienkie, nie mięsiste. Chyba ją przesadzę do większej doniczki i przezimuję w nieogrzewanym garażu.


Dziekuje raz jeszcze
Limki mam przed domem , ale inne też i akurat im deszcze nie straszne , rosną w oczach , troche anabelki wytargało jedynie , ogrodówki 2 padły po zimie , 2 nie kwitną , jedna widzę , że ma malutki pączek , zakwitły 2 i nawet całkiem wyglądają i właśnie je kupowałam jako bouguet , za to otaksa troszkę podrosła i ma 1 kwiat i 1 pączek, zobaczymy czy coś na nowych zakwitnie

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 00:52, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Otaksa

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 00:58, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
olga80 napisał(a)
Ewuś poczytałąm o świerkach i zmianach no bym się wkurzyła ostro,ale ten temat zostawmy. Mnie zachwycają Twoje rabaty. Róże, hortensje, jeżówki i trawy połączenie idealne . Masz talent do tworzenia idealnych rabat


Oj tam , tak idealnie to nie jest i pomysłów nowych też kilka , przez ten płot wiele roślin musiałam wykopać i teraz musze to jakoś umiejscowić .Zdecydowanie prościej by było jakby miejsca przybyło a nie ubyło
Zapewne troche roślin będę miała do wydania .

zachwycam sie tawułkami

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 01:02, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
anna_t napisał(a)
Ewa piękne masz te jeżówki..ja mam nadzieję że u mnie w przyszłym roku tez juz o tej porze bedą szaleć. kupiłam ostatnio meteor pink i niewiem czy nie mam pomylonych...


Te zwykłe rosną i sieją sie bez problemu , pełne są delikatniejsze , mi po tej zimie kilka wypadło, ale reszta ma sie ok



____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 01:04, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Juzia napisał(a)
Bossko


Dzieki

dla Ciebie hortki
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 01:05, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Milka napisał(a)

Limki na dopalaczach???
Fajne ujęcia


Gdzie mi tam do Twoich , u ciebie prawdziwe okazy
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 01:08, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Lipcowe widoczki miedzy burzami, wichurami i palącym słoncem - pogodę mam zwariowaną

Jak bym juz chciała , żeby bluszcz choć troche przysłonił ogrodzenie ..
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 01:14, 12 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Rabata za domem , która powstała na wiosnę , oczywiście zimą były plany a w praktyce wyszło oczywiście inaczej




Do końca nie wiem jak spasują sie róże kolorami bo zdeczko rozminęły sie z kwitnieniem
W tyle widać śmiałki jako gatunek , te potwory pożarły wszystko, na jesieni eksmituje na murek pod brzozy , niech sie tam wykażą
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
06:38, 12 lip 2016
a dlaczego ja nie bywam w twoim wątku?

dopiero dodałam do obserwowanych ....normalnie królestwo różane i wypasione rabaty masz
hindsight 09:15, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewcia, Twój ogród naprawdę przeszedł przemianę i jest piękny. Nie ma co spekulować, czy inne ładniejsze, czy nie, bo wiesz, to zależy od wielu czynników: rozmiaru i wieku ogrodu, warunków glebowych i klimatycznych, środków finansowych, czasu, jakim dysponujemy, gustów i priorytetów

Śliczne te ogrodówki, ja ostatnio kupiłam NN i liczę, że to będzie Bouquet. Bo niestety nie natrafiłam na tę odmianę w ogrodniczych, a nie będę jednej sadzonki kupować przez internet, płacąc więcej za wysyłkę niż za roślinę w dodatku mam jakąś obsesję niezgodności odmianowej hmmm...

Póki co czekam na 3 nowe Limki (mam dwie), Dentelle do Gorron i Sundae Frrise do testów, 2 Bobo do posadzenia w trójkącie (mam 1) i 1 Magical Moonlight, bo więcej nie mieli wysyłka się trochę ociąga, ale przynajmniej odmiany powinny się zgadzać.

Jakie stanowisko mają Twoje Limki?

____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies