Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród jakby na leśnej polanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród jakby na leśnej polanie

andziurex 09:30, 13 lip 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
karol1a napisał(a)
Andziurex a jak wam się ona spisuje. Nasza ma rok i mam wrażenie, że trochę zbladła, konserwowaliście ją jakoś?

Wiesz, ja mam tą kostkę 2 lata dopiero. Nie konserwowałam jej niczym, bo w jadarze powiedzieli że to daje efekt na krótko i lepiej umyć raz na jakiś czas myjką ciśnieniową. Może zbladła bo wyszły na nią te wapienne wykwity? Przybrudzi się to ściemnieje
Co do roślin to ja mam taką samą ziemię, choć trudno to nazwać ziemią. VI klasa, sam żółty piach i pełne słońce cały dzień. Najlepiej rośnie tu sosna wszelkiej maści. U mnie dobrze radzą sobie także jałowce, jodła koreańska, świerki conica, juka, wejgele, pięciornik, tawuły, lawenda, ligustr i o dziwo róże. Pęcherznica też, ale w czas suszy trzeba podlewać. Berberysom niestety słońce przypala liście. Thuje szmaragd nie przyrastają może w jakimś zwrotnym tempie, ale dają radę nawet na tej pustyni. Z drogimi i wymagającymi roślinami nie eksperymentuję, raczej stawiam na pewniaki.
____________________
Ania
karol1a 10:32, 13 lip 2014

Dołączył: 24 mar 2014
Posty: 32
zawitka napisał(a)
Witaj Karola działka pięknie położona Dużo masz kwiatów .Maciejka z tytoniem mi się podoba .Spokojnie zaplanuj swój ogród bo nie warto przesadzacco chwilę rośli to cięzka praca Pozdrawiam niedzielnie Nie sadz tuj brabantów tylko szmaragdy yttrzymają w słońcu ale młode trzeba podlewać


Dziękuję za odwiedziny i rady. Na pewno się przydadzą.
____________________
Kamila ogród na leśnej polanie
karol1a 10:42, 13 lip 2014

Dołączył: 24 mar 2014
Posty: 32
andziurex napisał(a)

Wiesz, ja mam tą kostkę 2 lata dopiero. Nie konserwowałam jej niczym, bo w jadarze powiedzieli że to daje efekt na krótko i lepiej umyć raz na jakiś czas myjką ciśnieniową. Może zbladła bo wyszły na nią te wapienne wykwity? Przybrudzi się to ściemnieje
Co do roślin to ja mam taką samą ziemię, choć trudno to nazwać ziemią. VI klasa, sam żółty piach i pełne słońce cały dzień. Najlepiej rośnie tu sosna wszelkiej maści. U mnie dobrze radzą sobie także jałowce, jodła koreańska, świerki conica, juka, wejgele, pięciornik, tawuły, lawenda, ligustr i o dziwo róże. Pęcherznica też, ale w czas suszy trzeba podlewać. Berberysom niestety słońce przypala liście. Thuje szmaragd nie przyrastają może w jakimś zwrotnym tempie, ale dają radę nawet na tej pustyni. Z drogimi i wymagającymi roślinami nie eksperymentuję, raczej stawiam na pewniaki.


Rzeczywiście lepiej nie ryzykowac z drogimi roślinami. U nas róże też dobrze sobie radzą. Gorzej z clematisami. Nawieźliśmy sporo gliniastej ziemi więc mam nadzieję, że trochę poprawi to warunki "lokalowe" roślin. Większośc nasadzeń jest tegoroczna więc trudno coś powiedziec.
____________________
Kamila ogród na leśnej polanie
andziurex 11:31, 13 lip 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Ja kombinuję 4 lata, a właściwie kombinowałam, bo w zeszłym roku odkryłam Ogrodowisko i jesienią zaczęłam porządkować to co było w ogrodzie. Teraz dzięki doświadczeniom innych mogę uniknąć wielu błędów. Zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy, pracy i rozczarowań.
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies