Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensje w moim ogrodzie ...i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensje w moim ogrodzie ...i nie tylko

slotys 15:38, 30 lip 2014


Dołączył: 27 lip 2014
Posty: 13
Zuziu żaden wstyd pytać... To fioletowe na 2 zdjęciu to czosnek ozdobny. Mam go pierwszy rok u siebie i jestem nim zachwycona . Teraz koniecznie muszę kupić cebule czosnku ozdobnego GLADIATOR . Ten to dopiero ma piękne , olbrzymie fioletowe kule.
Natomiast te fioletowe rozczochrane kwiaty to pysznogłówka . Piękna jest i tworzy cudny kolorystyczny akcent w ogrodzie ale ciągle atakuje ją mączniak i zielona jej część nie wygląda wtedy atrakcyjnie.

Cieszę się ,że zaraziłam Cię hortensjową chorobą . Musisz zdawać sobie sprawę ,że nie leczy się z powodu "nieuleczalności". Ja tej wiosny kupiłam dwie i to całkiem spore ANABELKI , niestety ślimaki je uwielbiają i ciężko mi je przed tymi bestiami obronić . Jeżeli planujesz powiększyć kolekcję hortensji koniecznie musisz zaprosić do siebie jakieś hortensje bukietowe. Ogrodowe też są piękne ale są bardziej wymagające. W razie czego ,zawsze służę radą.

Zdjęcia jeszcze jakieś pokażę ale to już może wieczorem.
____________________
Pozdrawiam Małgosia Hortensje w moim ogrodzie i nie tylko
Milka 15:43, 30 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pozdrawiam i witam na forum...czosnki....czad i hortki i całość
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Zuzula 09:25, 31 lip 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
A ja myślałam, że czosnki są tylko kuliste i w życiu bym się nie domyśliła. Oczywiście mam je w planach, więc muszę się jeszcze doedukować.

Czekam na nowe fotki.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
halina522 14:05, 31 lip 2014

Dołączył: 25 lip 2014
Posty: 19
Masz piękny ogród, Małgosiu. Ja też jestem z Podkarpacia-mieszkam bliżej Bieszczad.
Katkak 18:00, 31 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Altana jest świetna , bardzo mi się podoba, jak cały Twój ogród. Ja też rozmnażam hortensje, ale to początek przygody, bo są jeszcze malutkie . Chcę więcej Limelight, ale uparłam się, że rozmnożę z tej, którą już mam i koniec. Chodzi nawet nie tyle o oszczędności, co o wyzwanie , że - jak sama piszesz - o frajdzie nie wspomnę . Rosną mi dwie śliczne z odkładów, mam nadzieję, że zima im krzywdy nie zrobi. A powiedz jeszcze jak się nazywa ten dwukolorowy czosnek? Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
slotys 23:37, 02 sie 2014


Dołączył: 27 lip 2014
Posty: 13
Mam nadzieję,że wybaczycie jeśli na posty odpowiem jurto...tymczasem zostawiam hortensje nocą...















____________________
Pozdrawiam Małgosia Hortensje w moim ogrodzie i nie tylko
Ewa777 17:57, 03 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Ale piękne nocne zdjęcia!
Zrobiłam nowe zakupy hortensjowe- mam dodatkowo "You & Me Passoin", Diamant Rouge, Great Star Label i Yokudankę. Na razie są młodziutkie. Liczę, że za kilka lat będą takie śliczne jak Twoje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Zuzula 07:05, 04 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Piękności
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
slotys 19:51, 27 sie 2014


Dołączył: 27 lip 2014
Posty: 13
Dziewczyny wybaczcie ,że tak poźno odpowiadam ale ogarnęło mnie straszne lenistwo z którym wstyd się przyznać nie walczę ....

Ewciu super hortensjowe zakupy. Hortensje szybko rosną i nawet nie spostrzeżesz się kiedy staną się wielkimi krzaczorkami.

Zuziu...dziękuję

Co nowego w ogrodzie...?


[img [img size=640x426]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/69/692207/original.JPG[/img]
____________________
Pozdrawiam Małgosia Hortensje w moim ogrodzie i nie tylko
ewellinka 22:09, 13 maj 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Cześć! Pięknie tutaj w tym hortensjowym zakątku. Prosze powiedz co to za odmiany hortensji posiadasz? Chodzi mi o biale stożkowe i rozowe tez stozkowe
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies