Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzony z pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzony z pasją

barbara_kraj... 23:40, 28 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tak jak czekam na kwitnienie tulipanów, tak czekam kiedy po kwitnieniu liście zżółkną, abym mogła cebule wykopać.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Karol99 23:51, 28 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
eda napisał(a)
Karolu hej hej ale gwarno u Ciebie super Magnolia dama pięknie się prezentuje


Jeszcze ładniej będzie się prezentowała jak zakwitnie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 23:52, 28 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
barbara_krajewska napisał(a)
Tak jak czekam na kwitnienie tulipanów, tak czekam kiedy po kwitnieniu liście zżółkną, abym mogła cebule wykopać.

Czeka ich zmiana miejsca?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
eda 23:54, 28 mar 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Karol99 napisał(a)


Jeszcze ładniej będzie się prezentowała jak zakwitnie.


Jasne że tak i daj znać koniecznie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Karol99 08:36, 29 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
eda napisał(a)


Jasne że tak i daj znać koniecznie


Dam znać, oczywiście.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgorzata_s... 15:07, 29 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Moja magnolia przesadzona w zeszłym roku się obraziła i nie zakwitnie. Miłego popołudnia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Karol99 15:17, 29 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To szkoda. Moja w tym roku chyba nareszcie pokaze co potrafi. Dziękuję.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AgataBC 15:21, 29 mar 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Karol99 napisał(a)


Przyznam, że jestem niecierpliwy.]



ja też jestem z tych ludzi..wciąż się uczę..dobrze, że ogród też tego uczy. Kiedyś mój pogląd na tę sprawę zmieniła pewna historia o motylu.. Pozwól, że zacytuję:

"Człowiek znalazł kokon motyla. Pewnego dnia pojawiła się w nim mała luka. Człowiek usiadł i obserwował motyla przez kilka godzin, jak ten usiłował przecisnąć swoje ciało przez tę małą dziurkę. Potem zdawało mu się, że motyl przestał robić jakiekolwiek postępy. Wydawało się, że dostał się tak daleko jak mógł. Człowiek zdecydował więc, że pomoże motylowi. Wziął nożyczki i obciął tę pozostającą część kokonu. Motyl z łatwością wyszedł, ale miał opuchnięte ciało i skurczone skrzydła. Człowiek dalej obserwował motyla, gdyż oczekiwał, że w każdym momencie skrzydła się rozszerzą tak, że będą mogły podtrzymać ciało w locie. To miało się wkrótce stać, ale nic takiego się nie wydarzyło. W rzeczywistości motyl spędził resztę swojego życia pełzając po ziemi spuchniętym ciałem i skurczonymi skrzydłami. Nigdy nie odleciał.
To człowiek w swej życzliwości i pośpiechu nie rozumiał, że ograniczający kokon i wysiłek potrzebny był motylowi, żeby przedostać się przez malutki otworek. Był drogą wymuszenia płynu z ciała motyla do jego skrzydeł. Dzięki temu byłyby gotowe do lotu od razu po wyjściu z kokonu...
Czasem wysiłki są dokładnie tym czego potrzebujemy w życiu. Jeśli mielibyśmy iść przez życie bez żadnych przeszkód, uczynilibyśmy siebie kalekami. Nie bylibyśmy tak silni jacy moglibyśmy być. Nigdy nie moglibyśmy "latać"..."




____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Karol99 15:29, 29 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świetne to opowiadanie, można zrozumieć że pośpiech niepopłaca. Ogród uczy dużo cierpliwości i dobrze. To nie tylko grzebanie w ziemi, uczy nas wielu innych rzeczy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AgataBC 15:32, 29 mar 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies