Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

Filomena 11:00, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
anka_ napisał(a)
Patrząc na takie fotki...

nasuwa mi się jedno skojarzenie- z ogrodem Salezjanów w Czerwińsku. I nawet nie chodzi o nasadzenia, tylko jakąś niesamowitą aurę bijącą z ogrodu. Tamtym ogrodem zapewne nie zachwyciłby się żaden projektant czy architekt krajobrazu. Ale ma właśnie to 'coś' co każe tam wracać. Ma duszę.

Filomeno pokazuj zdjęcia, dużo zdjęć, bo masz naprawdę ogrodową perełkę. A że nie w ogrodowiskowym stylu... no cóż. Nawet Danusia napisała w którymś wątku, że nie wszędzie muszą być kulki i stożki.


Aneczko, miód na moje serce

zaraz wygrzebię jeszcze coś co lubię
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 11:03, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
AsiaK_Z napisał(a)
Witaj. Kilka lat i taka zmiana. Dopiero jak robimy porównania "sezonów" cała prawda wychodzi na jaw, pt. "ile pracy włożone w tworzenie naszego zakątka".

Pozdrawiam


Sama widzisz Asiu, teraz popracować potem się delektować, ja cały czas Ci gorąco kibicuję
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AsiaK_Z 11:06, 16 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Filomena napisał(a)


Sama widzisz Asiu, teraz popracować potem się delektować, ja cały czas Ci gorąco kibicuję


Kochana jesteś
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Filomena 11:12, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Jeszcze coś Wam pokażę:
Rhapsody in blue- ależ ona zjawiskowa

i Alchymist - dlaczegóż on kwitnie tylko raz!?

tu razem z Rosarium

sio smutki!!
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataBC 12:38, 16 paź 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Z Alchymistem jest powojnik rooguchi?? Kiedy masz jego pierwsze kwiaty? Już w czerwcu?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Filomena 12:48, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Agcia napisał(a)
Z Alchymistem jest powojnik rooguchi?? Kiedy masz jego pierwsze kwiaty? Już w czerwcu?


Tak to rooguchi, zaczyna z początkiem czerwca i jeszcze kwitnie ku mojej wielkiej radości bo jest cudownie delikatny
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataBC 12:52, 16 paź 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Też go mam od tego roku dlatego pytam. Zauroczyła mnie ta jego delikatność. U mnie rośnie z Crocus Rose. A wysoko dorasta u Ciebie?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Filomena 12:57, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
nawet nie wiem jak duży rośnie, bo plącze się wśród alchymista i innych. Z crocus - piękne połączenie!
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Pszczelarnia 13:17, 16 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Filomena napisał(a)
Jeszcze coś Wam pokażę:
Rhapsody in blue- ależ ona zjawiskowa



Jak ty mówisz, że ona jest zjawiskowa - to tak musi być.
I ja czekam na swoją Rhapsody aż urośnie i da taki pokaz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Filomena 15:19, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczółko
wiosną dokupiłam 3 krzaczki, nie mogłam sobie odmówić, ale czekam na przyszły rok. Po pierwsze rosną w półcieniu, obok tej starej i słabiej w związku z tym będą kwitnąć, po drugie czytałam "gdzieś indziej", że niektóre róże potrzebują czasu na pokazanie ich piekna i... z moich obserwacji wynika podobnie.Pierwszy rok po posadzeniu nawet proponuje się nie dopuścić do zakwitnięcia, tylko prowadzić do wytworzenia oczekiwanego pokroju.

Naprawdę zjawiskowa! fioletowo- niebiesko- szara. Na słońcu bardziej wpada w burgundowy fiolet - wiem, bo swoją po roku przesadziłam do półcienia i dobrze zrobiłam!
Dziękuję Ci za odwiedziny, Pszczółko, znam troszkę Twój piękny ogród, wstyd mi, że tylko tak ukradkiem zaglądam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies