Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 20:43, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
butterfly napisał(a)
Ren, pięęęekny wrzesień u ciebie.
Evergoldy wprost niemożliwe - dlaczego ja nie umiałam z nimi się obchodzić... ? Ile sezonów już tam rosną?

Podoba mi się połączenie Red Barona o limonkowej hosty - sama mam to w inspiracjach ale jak do tej pory nie zrealizowałam - bedzie pieknie jak się rozrośnie


motylku
Evergoldy sadziłam w czerwcu ubiegłego roku Nie maja u mnie jakichś mega warunków - rosną w półcieniu, mają nawadnianie, do dołka dałam im trochę kompostu, piasku i wymieszalam z ziemią Nie ścinałam ich po zimie a jedynie wyrywałam brzydkie źdźbła ... ale robiłam to na raty chyba ze trzy razy i to była najbardziej pracochłonna robota przy nich

Mam nadzieję, że rabata z RB w końcu się rozrośnie bo od maja ubiegłego roku przesadzałam go już trzy razy i jakoś nie miał szans wybujać

Dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:47, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)
Wszystko piękne, ale Tosia rządzi ♡♡♡


Mówisz? Trza było sobie od razu psa kupić i od razu sukces murowany hi hi hi ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:49, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Madzenka napisał(a)
wszysto masz piękne ale najbardziej lubię kule ze śliwami przed ścianą

Napisz prosze ktory sezon masz evergoldy, bo moje w tym roku pierwszy raz zbrzydły....


A wiesz Marzenko, że chyba ja też
Evergoldy rosną u mnie od czerwca ubiegłego roku ... także nie wiadomo jak długo się nimi nacieszę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:01, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Reniu, nie gniewaj się, bo ogólnie jest ślicznie.
Baron ładnie dodaje koloru. Jednak brakuje mi powtórzenia bieli. Choć jeden krzaczek hortensji. Trzcinniki jakoś tak ... nie przekonały mnie. Ładne są, ale coś mi brakuje w tym ujęciu.



Ależ ja się absolutnie nie gniewam Iwonko ... to fajnie, że prezentujesz swoje zdanie ... bo to przecież nawet nie krytyka tylko sugestia ... Lubię bardzo takie podejście

Nie bardzo chciałabym tam hortensje ale może słusznie coś białego można by tam powtórzyć ... aby zgrało się z bielą ścianki? A może jednak jakiś element architektoniczny? Tam obok ścianki ma być jeszcze ławeczka, ale pewnie Ty widziałabyś to powtórzenie gdzieś na wysokości RB?
A jeśli faktycznie rośliny to może podpowiedz mi Iwonko jakie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:05, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Makao_J napisał(a)

Ależ piękny. Nawadnianie duuuużo daje. Już się w tym roku przekonałam o tym.
Teraz nie podlewam więc mam sino. Ponieważ jesień się zbliża więc już się tym nie przejmuję. Na wiosnę zacznę znowu nawadniać i nawozić. Po ostatnim rachunku za wodę to na ten sezon mam już dość.


Duuuużo daje A rachunki za wodę w tym roku już nie są takie wysokie bo często wylączaliśmy system ponieważ dużo padało
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:06, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Makao_J napisał(a)
A evergold to zimuje Ci bez problemu??


Na tyle, ze po zimie nie cięłam go a jedynie wyskubywałam brzydkie źdźbła
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:09, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Dominika11 napisał(a)
jacie, a czym ty podlewasz ten trawnik - tzn jakie dajesz mu witaminy ???
wygląda obłędnie


Dziękuję))) no tez nie mogę się na niego napatrzeć
Co trzy/cztery tygodnie daję siarczan amonu (ale tylko dlatego, że mam glebę zasadową) na przemian z azofoską.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 21:14, 12 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
I jak spotkanie z fachowcem było?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 21:14, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AgataP napisał(a)


Reniu i od razu Cię o niego zapytam, kupiłaś w donicy czy kopany z gruntu. Nie wiem czy klon się łatwo przyjmuje. Chciałam dosadzić coś do rh i tak mi klon w głowie siedzi, razem co prawda z miłorzębem... ale siedzi.
Czy ładnie przebarwia się na jesień?
Twój jest śliczny, mówisz na niego chudzina a ja bym bez wahania go adoptowała
Idę oglądać dalsze zdjęcia, pewnie na bezdechu zakończę


Kupiłam go u naszego pana z Z
W tym miejscu pasowało mi takie mniejsze drzewo o takiej mniej więcej formie a ponieważ nie był drogi decyzja była szybka
A przebarwia się ślicznie
Mam chyba gdzieś pod ręką takie jesienne zdjęcie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lojalna_ 21:15, 12 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
A Tosia jest the best ,)
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies