Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 15:50, 10 lis 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)
Ren, jesli mogę dorzucić swoje.
Trochę bym się bała ostatniego pomysłu , bo choć fajne są te koła przecinające ścieżkę, to jednak układ z 3 kół...wtedy odwraca się uwagę od koła ze świdośliwami, do tego rabaty na brzegach są jednak w dziwnym kształcie ( chodzi mi głównie o tą z 1 śś).

Rozumiem, że nie chcesz koła na ścieżce. Może je stamtąd po prostu usunąć, zostawić samą ścieżkę, a koło duże i tak może mieć punkt centralny w miejscu starego koła ze ścieżki ( tylko do wyznaczenia ten punkt będzie potrzebny)
Można zrobić murek ponad poziom ziemi tylko do ścieżki do strony hortek jeśli to coś ułatwi, a dalej już tylko poprowadzić linię na poziomie ziemi.
Albo tylko wyznaczyć koło taką linię ( wtedy z większych płytek betonowych byłoby fajnie, nie takich typowych kostek brukowych) a murek zrobić tylko dla ławki na fragmencie.


Magnolio
Już myślałam, ze masz mnie dość
Nic nie poradzę nie widzi mi się tam to koło i już ... nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałam? zostawiam ścieżkę tylko zamiast koła kontynuacja ścieżki? Murek owszem tylko nie zajarzyłam w którym miejscu
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 15:54, 10 lis 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


No pewnie że jest tylko trzeba to z fachowcem ustalić i powiedzieć że to ścieżka a nie przejazd dla ciężarówek. Przecież jak się zrobi podbudowę, na to suchy beton, kostka i wmiecienie na centymetr czy dwa znowu suchego betonu, potem niesort dla zakleszczenia i na koniec piasek to kostka trzyma się dołem. Ja rozumiem że się robi szalunki takie jak na obrazku powyżej na podjazdach bez krawężników albo przy ścieżkach układanych bezpośrednio na gruncie- wtedy też krańce muszą być wzmocnione ale przy takiej ścieżce nie widzę powodu. Fachowcem nie jestem chociaż lubię sobie pobrukować Zapytaj ema o to, przecież on też sam układał chyba. Im większa kostka tym latwiej będzie. A ty chcesz mieć płyty betonowe tak? To nie łatwiej by było, zwłaszcza że pojawiają się zaokrąglone kształty, zrobić szalunku bezpośrednio w ogrodzie? Na pewno będzie drożej ale będziesz miała wymiary jakie chcesz. Tylko wiadomo, zbrojenia i te sprawy, przy większej powierzchni dylatacje co by nie popękało nagle.
Zwróć też uwagę na te mniej ładne piny. Trawa przy tych kostkach jest inna. Znam twoją mieszankę jaką masz na trawniku, rajgras między płytami raczej się nie utrzyma, ale masz w niej też kostrzewy czerwone, pewnie częściowo rozłogowe, częściowo kępkowe. Rajgras nie jest wieczny choć daje szybki efekt ładnej zieleni. Kiedy on się zacznie pomału wycofywać, bardziej będzie widać kostrzewę czerwoną - to te igiełki które tak lubię. Jeśli nie będziesz dosiewać to za trzy lata będziesz miała ładne pole golfowe. Myślę że niegłupim pomysłem byłoby dosianie między płytami samych kostrzew czerwonych. Efekt nie będzie błyskawiczny ale trwały. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę bo niby lubię grzebać (czytać) w trawach, ale specjalistką nie jestem- mogę się mylić


Monika
Ja miałam na myśli ułożenie raz jeszcze ścieżki tylko w innym kształcie z tej samej kostki brukowej. Co myślisz o propozycji magnolii ... jak zlikwidujemy koło czy ta ścieżka będzie miała dobry kształt?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 15:59, 10 lis 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Kawa napisał(a)
bosssssszzzzzzzzz Ren
przebrnęłam przez Twój wątek
normalnie aż się spociłam

podziwu pełna jestem dla twoich relaizacji normalnie szczęka opada jak się patrzy na te metamorfozy

no świdośliwy, ścianka, reksiowa, grabowa, wgłębnik wszystko wymiata
naprawdę pięknie
i chyba powinnaś tytuł wątku zmienić

i widzisz przez ciebie zakochałam się w ŚŚ chcociaz już kiedyś i Navi widziałam ale jakoś do końca zauroczona się nie poczułam
a szławię z amazon mist zgapiam
i bede mieć u siebie
szałwię mam tylko amazona zobie kupię


Miło czyta się takie posty zwłaszcza kiedy doła się łapie Dziękuję
Zgapiaj oczywiście ile chcesz
Muszę w końcu z Twoim wątkiem się zapoznać ... jest szansa, ze się uda bo czasu coraz więcej
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Margarete 16:31, 10 lis 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Reniu fajny ten skrót - już wiem co i jak...ale będzie się działo ....
Ja się na projektowaniu nie znam ...ale chętnie popatrzę jak Wam to wychodzi i te piny świetne...
Kibicuję tylko..ale znając dotychczasowe twoje plany i ich realizacje - perfekcyjna z dopięciem każdego detalu to będzie cudnie ...
Czy dobrze zrozumiałam ze chciałabyś mech mec w kostce ? czyli taki efekt "postarzenia" ? Idż do Pszczółki - ona ostatnio pokazywała jakąs angielska strone o metodach "postarzania" ogrodów.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
magnolia 16:39, 10 lis 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)


Magnolio
Już myślałam, ze masz mnie dość
Nic nie poradzę nie widzi mi się tam to koło i już ... nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałam? zostawiam ścieżkę tylko zamiast koła kontynuacja ścieżki? Murek owszem tylko nie zajarzyłam w którym miejscu


nie, tylko nie chce Cię przytłaczać sobą.
Tak, koło ze ścieżki out, reszta jak w mojej propozycji ostatniej, tylko murek wystający z ziemi jako koło krótszy.
____________________
Milka 17:09, 10 lis 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja z projektowania tez słaba, u siebie to musze przemyślec, pzremielic i dopiero coś robię...zawsze kończy się przesadzeniem, więc lepiej faktycznie przemyśl
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anulajda 17:17, 10 lis 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Normalnie poczekam na efekt końcowy bo czytam i czytam i nic nie kumam nawet skrót nie pomógł ale kibicuję Ci wiernie
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
UrsaMaior 17:42, 10 lis 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Ja jak Anulajda, haha Ciekawa jestem bardzo efektów!
____________________
ogród pod lasem
nawigatorka 17:48, 10 lis 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ja to właśnie klikając na Twoj watek stwierdziłam że się boję...

A co do brukarzy to wiesz jakie mam otwory na drzewa w podjeździe? Ekipa brukarska wiedziała że mają być na rośliny a i tak wzywaliśmy ich zaraz po zamieszkaniu do rozwalania wielkich betonowych kołnierzy...Masakra.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 18:07, 10 lis 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margarete napisał(a)
Reniu fajny ten skrót - już wiem co i jak...ale będzie się działo ....
Ja się na projektowaniu nie znam ...ale chętnie popatrzę jak Wam to wychodzi i te piny świetne...
Kibicuję tylko..ale znając dotychczasowe twoje plany i ich realizacje - perfekcyjna z dopięciem każdego detalu to będzie cudnie ...
Czy dobrze zrozumiałam ze chciałabyś mech mec w kostce ? czyli taki efekt "postarzenia" ? Idż do Pszczółki - ona ostatnio pokazywała jakąs angielska strone o metodach "postarzania" ogrodów.



Jak tak dalej pójdzie to pewnie zostanie jak było Małgosiu
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies