Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

nawigatorka 15:44, 24 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ale takie dyskutujemy syskusje czasem otwieraja na cos oczy.jak juz pisalam z boku widac inaczej poza tymbile w tym wiedzy.wiesz ja mam tak ze i tak wiem czego chce,nikt mnie do niczego nie przekona chyba ze uzyje merytorycznych argumentow,ktore przekonaja zdrowy rozsadek
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 15:56, 24 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Asia ma rację ... taka wymiana zdań na forum potrafi często w innym świetle pokazać pewne sprawy Często tak się na coś nakręcimy, że nie potrafimy dostrzec nic innego ... dopiero argumenty osób trzecich otwierają nam oczy
Czasami też nie jesteśmy świadomi pewnych spraw ... nie potrafimy sobie wyobrazić czegoś co dla innych jest oczywiste ... fajnie jest tak od słowa do słowa ... Zapodaj Edyta u siebie temat i będziemy myśleć

A ja mam jeszcze pytanie czy Ty technicznie masz już rozpracowaną tą ściankę?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
waldek727 16:25, 24 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ren133 napisał(a)

Zaczęło się od poszerzenia rabaty a skończyło na budowaniu ścianki wodnej Na razie niewiele wiem na ten temat ... ale powoli zgłębiam temat I jeszcze przyjdzie mi kolejne drzewo sadzić Nie wiem czy uda się przeprowadzić całe to przedsięwzięcie w tym sezonie ... wiadomo bardzo bym tego chciała ... ale nie wiem na ile starczy nam czasu i pieniędzy

Nie lubię prowizorek i dlatego napiszę tak:
Reniu.
Ogrody tworzy się przez lata, na wieki, nawet dla przyszłych pokoleń. Ścianki wodne zawsze stanowią ciekawy element architektury ogrodowej jak również często są głównym motywem ogrodu. Ja na Twoim miejscu poczekałbym nawet dwa lata, a nie tylko rok, i zlecił wykonanie ścianki wodnej z cortenu.
Drugą myślą która nasuwa mi się w całym Twoim przedsięwzięciu jest to, aby w kolejnych latach pozbywać się stopniowo zielonej ściany jałowców rosnących na tle białej ściany.
One nigdy nie wkomponują Ci się w aktualnie omawiane projekty.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lindsay80 16:32, 24 sty 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Macie rację dziewczyny, muszę sie zebrać w sobie i w końcu się odważyć.

Renia nie mam pod względem technicznym tego opracowanego, liczę na podpowiedzi dziewczyn, które już mają takie ścianki, no i mam brata K.B. więc myślę, że nie zginę jak przyjdzie co do czego.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 17:50, 24 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
waldek727 napisał(a)

Nie lubię prowizorek i dlatego napiszę tak:
Reniu.
Ogrody tworzy się przez lata, na wieki, nawet dla przyszłych pokoleń. Ścianki wodne zawsze stanowią ciekawy element architektury ogrodowej jak również często są głównym motywem ogrodu. Ja na Twoim miejscu poczekałbym nawet dwa lata, a nie tylko rok, i zlecił wykonanie ścianki wodnej z cortenu.
Drugą myślą która nasuwa mi się w całym Twoim przedsięwzięciu jest to, aby w kolejnych latach pozbywać się stopniowo zielonej ściany jałowców rosnących na tle białej ściany.
One nigdy nie wkomponują Ci się w aktualnie omawiane projekty.


Waldku
Ale podkręcasz mi śrubę Zgodzę się, że jałowce średnio pasują do nowoczesnych przestrzeni i jest dużo ładniejszych roślin, które mogą je zastąpić ... i też mam ochotę wymienić je na coś innego i kiedyś na pewno to nastąpi ... ale cortenu nie odważę się wprowadzić do ogrodu ... zbyt droga sprawa ... a poza tym Danusia mówiła, że corten nie pasuje do mojego ogrodu
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 17:51, 24 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
Macie rację dziewczyny, muszę sie zebrać w sobie i w końcu się odważyć.

Renia nie mam pod względem technicznym tego opracowanego, liczę na podpowiedzi dziewczyn, które już mają takie ścianki, no i mam brata K.B. więc myślę, że nie zginę jak przyjdzie co do czego.


Aaa czyli tak jak ja
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Krys 19:50, 24 sty 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
http://gardenia.mtp.pl/pl/grand_prix/ prosze o glos na rh
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
ren133 20:06, 24 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Krys napisał(a)
http://gardenia.mtp.pl/pl/grand_prix/ prosze o glos na rh


Głos oddany ... a wybierasz się na Gardenię?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Krys 20:33, 24 sty 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Nie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
nawigatorka 21:13, 24 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
I o dwie pozycje mojej ulubionej szkolki sa
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies