Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

iwka 19:36, 19 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ta kostrzewa gautiera to tzw. niedźwiedzie futro?
Jeżeli tak to nie utrzymasz jej w małych kulkach. Rośnie i rozłazi się sporo w szerokość.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mikami 21:49, 20 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Widok na drugą donice i rabata pod oknem też dwie wersje
I wersja

Z obsadzonym kosacćem syberyjskim
A II wersja to

Z czosnkiem i złotym liściem lub czymś podobnym do niego
Czy te rabaty pasują do siebie co sądzicie
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
gruba_dynia 11:46, 21 maj 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Czosnki są przez chwilę i mają prawie od początku brzydkie przysychające liście. Nie sadź ich jako samodzielnych roślin w kompozycji, ale raczej powtykaj cebule w już gotową rabatę, uzyskując efekt "przypadkowo pojawiających się czosnków między roślinami".
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
mikami 18:03, 21 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witaj co do czosnków nie pomyślałam o tym, to może taka wersja, co sądzisz

lub z czosnkami
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
gruba_dynia 08:39, 22 maj 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Czosnki jak najbardziej, uwielbiam czosnki, ale właśnie tak jak na tym ostatnim rysunku, gdzieś pomiędzy roślinami. U mnie czosnki rosną w lawendzie i... klops... czosnki teraz są w rozkwicie, piękne, ale liście mają już schnące, a lawenda dopiero się obudziła do życia więc suchych liści nie przysłania. Dalej mam czosnki w miskantach i tu nieco lepiej. Trawy tez późno startują na wiosnę, ale zdążyły aby zakryć liście czosnków.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
mikami 11:57, 23 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
No i dzięki Tobie nie popełnienie następnego błędu
Czosnki będą rosły gdzie nie gdzie jako dodatek a nie jako główna roślina
Nie jestem pewna co do tej trawy bo wybrałam trawe pampasowa pumila czy to dobry wybór a może coś mniejszego
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Efffa 14:02, 23 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
moim zdaniem trawa pampasowa to zły wybór, ale nie musisz brac mojej wypowiedzi pod uwage, bo ja sama się jeszcze uczę!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
mikami 15:58, 23 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witaj Ewelina ja każdą opinię biorę pod uwagę bo niekiedy samemu nie wszystko się widzi , tak jak z czosnkami powyżej i też mi coś z tymi trawami nie gra ale nie wiem na co je zamienić
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
waldek727 18:24, 23 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mikami napisał(a)
Witaj Ewelina ja każdą opinię biorę pod uwagę bo niekiedy samemu nie wszystko się widzi...

Witaj Mirelo.
W ogrodach nowoczesnych rośliny powinny nas inspirować swoim naturalnym pięknem, a nie starannie wypielęgnowanymi kształtami. W tego typu ogrodach największy nacisk kładzie się na odpowiedni dobór roślin i utrzymanie tonacji kolorystycznej dobranej do charakteru ogrodu. Obca w nich jest powtarzalność tego samego gatunku roślin którym nadaje się sztuczne, nienaturalne i symetryczne kształty. Słowo ,,puzzle" w tym przypadku użyte przez Danusię idealnie oddaje charakter nowoczesnych ogrodów.
Wszystko do siebie pasuje, lecz nie powiela się jednocześnie jednolitych, monotonnych i tych samych posągowych form czy też struktur.
Trendy w projektowaniu ogrodów nowoczesnych zmierzają w kierunku bliższego kontaktu człowieka z naturą. Dlatego też tak istotnym elementem przy ich aranżacji jest uwzględnienie form i materiałów przyjaznych środowisku umożliwiającym stworzenie warunków do zagnieżdżania i bytowania ptaków, owadów i innej drobnej zwierzyny przystosowanej do życia w danym ekosystemie. Łączy się to również ze stopniowym odejściem od konwencjonalnej uprawy ogrodu, na rzecz uprawy niekonwencjonalnej.
Można Mirelo z tego wywnioskować, że aranżacje ogrodów nowoczesnych jakie pojawiają się w ostatnich latach na deskach projektantów znacznie odbiegają od klasycznego stylu przypisanego ogrodom formalnym. Jedno co ich na pewno łączy, to miły odbiór wizualny.
Pozdrawiam.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mikami 20:46, 24 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
I oto moja następna rabata z przodu domu poradzccie co tu posadzić myślałam o jakimś żywotniku obsypanym korą lub berberysie tylko nie wiem czy nie jest tam za mało miejsca

____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies