Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od zera

Dominika11 09:57, 08 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mst napisał(a)
u mnie jak narazie szukam i bładze


skad ja to znam - wszyscy przez to przechodzilismy, a przynajmniej większość
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
GINCO 15:41, 08 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2015
Posty: 9
Polecam również Brunnerę (Brunnera macrophylla), szczególnie w odmianie 'Jack Frost'. Piękna roślina na miejsca cieniste, dzięki jasnemu rysunkowi na liściach rozjaśni nieco 'ciemne' miejsce

____________________
mst 16:43, 08 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Ginco witam! dzieki za dobre rady roslinka sliczna mam nadzieje ze spotkam ja w jakiejs szkółce prosze o wiecej propoycji,pozdrawiam.
____________________
Magda-wszystko od zera
GINCO 08:30, 09 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2015
Posty: 9
Jako niższe 'piętro', albo obwódkę można posadzić również Żurawki (Heuchera). Jest mnóstwo pięknych odmian kolorystycznych, można stworzyć z nimi ciekawe kompozycje
____________________
mst 09:46, 09 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Ginco żurawki miałam na uwadze,co polecacie na pniu aby było wytrzymałe i lubiace cień?
____________________
Magda-wszystko od zera
Izolda 13:15, 09 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Na kulki na pniu najlepsze są cis, bukszpan, trzmielina, mogą też być szczepione tuje, jałowce, świerki, wybór jest duży, zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Jaki ma być styl ogrodu?
____________________
mst 09:10, 04 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Witam ponownie!

____________________
Magda-wszystko od zera
mst 09:19, 04 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Jesienia udało mi sie posadzic kilka roslinek narazie wyglada to tak jak na zdjeciu wszystko narazie ladnie przezimowalo na wiosne mam w planie dosadzic na srodku cos na pniu tylko jeszcze nie wiem co,hosty i moze jeszcze na boki żórawki i obsypac kamyczkiem.Bukszpany chcialabym formowac w kulki ale nie wiem czy nie są jeszcze za małe,pomocy!Z drugiej strony schodów jest taka sama rabata,mam nadzieje ze na wiosne powstanie jeszcze dwie,ale narazie to tylko plany.
____________________
Magda-wszystko od zera
iwka 10:14, 04 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
bukszpany najlepiej od razu formować, wiosną możesz ciąc
ładnie te żurawki Ci przezimowały, możesz je podzielić i pogrupować kolorami.
Może pomyśl jeszcze nad jakimiś trawkami, żeby nie było tak pusto na rabacie.

Podpis sobie zrób w stopce, bo teraz trudno trafić do Twojego wątku

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mst 11:07, 04 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Dzieki iwka to bede ciela bukszpany moze jeszcze dokupie i posadze bardziej z tylu i bede formowac w stozek,odnosnie żurawek to chyba jeszcze zbyt male aby je dzielic myslalam aby te ciemniejsze wysadzic na inna rabatke a tu zostawic w odcieniu żoltym i pomaranczowym sama nie wiem?
____________________
Magda-wszystko od zera
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies