Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 22:22, 14 gru 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lampa świetna bo nie oblatana czyt. Wyjątkowa grudnik biały pierwszy raz widzę
Lampa ma lat... a lat, a może i więcej, a grudnik taki sobie wymyśliłam i akurat trafiłam w L
Nallar napisał(a)
Pochwalę znaleziska bo też uwielbiam takie "zbieractwo".
Grudnikami jestem oczarowana, piękne.
Jak byłam młodsza to wstydziłam się podnieść coż z ziemi w miejscu publicznym, ale to minęło i czasem człowiek na poczekaniu coś wymyśla do zrobienia z niczego...
violka171 napisał(a)
przepiekny jest
Grudniki są piękne i w takich ładnych kolorach...
Pszczelarnia napisał(a)

. Elisko, uważaj na swój żyrandol. Bo Svarovsky i glamour ciągle jeszcze mają branie.

Jak tam przygotowania do świąt po kaszubsku?
Sedza w checzi, a ze składu same lezą do mnie reby i inszi zakupe...Wianki ni płewiszóne, a łekna płemyte i wlot peżynka wiancej widu zazyra we srodek checzi...
yolka napisał(a)
żyrandol super, ja mam zegar z kryształkami nad kominkiem - uwielbiam go
Z tym żyrandolem wyszło tak, że wyleżał się w piwnicy x lat, a teraz wrócił do łask... Jak dzieciaczki były małe to zabawek miały całe mnóstwo, a w rezultacie nie wiedziały czym mają się bawić...Więc część zabawek chowałam do dużego kartonu i na jakiś czas wynosiłam do piwnicy, a jak następne im się znudziły, to też szły do kartonu, a wracały tamte pierwsze...radość była ogromna, tak jak z nowych zabawek... Tak też wyszło z moim żyrandolem, ha, ha
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
yolka 22:44, 14 gru 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Też chciałabym sobie siedzieć w domu, a ryby i pozostałe zakupy żeby same przyszły do domu. Wianków jeszcze nie powiesiłaśokna masz umyte. ... niestety nie wiem co jest w środku domu - proszę podpowiedz,
czy moje zrozumienie kaszubskiego ujdzie?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Rumianka 22:49, 14 gru 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Sedza w checzi, a ze składu same lezą do mnie reby i inszi zakupe...Wianki ni płewiszóne, a łekna płemyte i wlot peżynka wiancej widu zazyra we srodek checzi... okna umyte i od razu trochę więcej światła zagląda do środka domu, ha, ha...Jolu 5 ze zrozumienia...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ryska 22:53, 14 gru 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
yolka 22:53, 14 gru 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Rumianka napisał(a)
Sedza w checzi, a ze składu same lezą do mnie reby i inszi zakupe...Wianki ni płewiszóne, a łekna płemyte i wlot peżynka wiancej widu zazyra we srodek checzi... okna umyte i od razu trochę więcej światła zagląda do środka domu, ha, ha...Jolu 5 ze zrozumienia...

no tak - wiancej widu (od widoku)
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
bdan 06:31, 15 gru 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Dla mnie jednak kaszubski jest strasznie trudny do zrozumienia, cofając się do tyłu, to fanie drugie życie żyrandolowi nadałaś
Rumianka 21:59, 15 gru 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Danusiu, jak się słyszy rzadko to wydaje się trudny...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 09:11, 16 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
ale z treści można dużo wywnioskować ,a reszty się domyślić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
violka171 13:52, 16 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Rumianka napisał(a)
Sedza w checzi, a ze składu same lezą do mnie reby i inszi zakupe...Wianki ni płewiszóne, a łekna płemyte i wlot peżynka wiancej widu zazyra we srodek checzi... okna umyte i od razu trochę więcej światła zagląda do środka domu, ha, ha...Jolu 5 ze zrozumienia...

chciałam przeczytać i jezyk mi się zaplątał hi hi
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
yolka 18:56, 16 gru 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
sylwia_slomczewska napisał(a)
ale z treści można dużo wywnioskować ,a reszty się domyślić

To jest właśnie mój sposób na zrozumienie cząstki kaszubskiego. Dużo słów pamiętam z książek, kiedyś dawno czytałam Augustyna Necla
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies