Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:53, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Magleska napisał(a)

Jak się nazywają te pierwsze hosty ? Piękne , bardzo mi sie podoba ta odmiana ....
I poziomki odpisałam


Madziu nie potrafie odpowiedziec na to pytanie Pogubilam nazwy...ale, gdzies mam kopie zamowienia. Zamawialam kilka host i chyba w nich bedzie nazwa i tej
Poszukam i pokaze
____________________
Bawarka
Kasiek 21:54, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
eda napisał(a)



odbuziakam a co to takie piekneee czosnkowe jakieś bajka


Nieuwaznie nacisnelam i fotka sie sama zrobila, wiec jak juz jest, to niech zostanie
____________________
Bawarka
Kasiek 21:55, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ewa004 napisał(a)
Rubens jako drzewo ?????no poczekam cierpliwie ...


Ty i cierpliwosc ? Pokaz lepiej swoje bo jakos o nich zapominasz
____________________
Bawarka
Kasiek 22:10, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
_Martini_ napisał(a)
Przychodzę zapytać o pnącza. Rubens nie daje mi spać, ale w miejscu, które planuję raczej się nie nadaje. Wystawa północna, słońce tylko późnym popołudniem, w nogach bylby cień, góra w słońcu. Pomyślałam, że tam raczej nadaje się coś późno kwitnącego, bo wczesną wiosną mało tam słońca. Docelowo ma stworzyć przeslonę za tarasem na wys.min.2,5m. Jak myślisz, czy w takich warunkach mogę posadzić jakiekolwiek pnącze?


Mam rubensy ktore rosna w cieniu, na brzydkiej scianie domku drewnianego sasiada. I rosna. Sa definitywnie duzo slabsze od tych rosnacych w sloncu, ale sa i rosna, takze nie spisywalabym od razu na straty tego pomyslu. Nogi w cieniu a gora w sloncu, to przeciez dobre warunki, powojniki tak lubia.
Jezeli jednak stwierdzisz ze to miejsce jest za ciemne, to moze ...hm..dzikie wino? Szybko, bardzo szybko rosnie, z tego co wiem lubi, tz moze rosnac w cieniu, ladnie zakrywa.
Zobacze czy cos znajde w swoich notatkach o pnaczach do cienia
____________________
Bawarka
Kasiek 22:10, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ewa004 napisał(a)
Ale moich Rubesów Ci nie pokazałam kwitną !!


Skapiradlo !!!!
____________________
Bawarka
Kasiek 22:17, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Ochota na maly spacer po ogrodzie botanicznym w miescie Ulm ? Piekny ogrod na kilku hektarach, ciekawe rosliny, miejsca i...zreszta ocencie sami, zapraszam.

Ogrodowa apteka. Rosliny, ziola ktore mijamy na codzien, rosnace na lakach, polach a takze w naszych ogrodach. Niestety nie zawsze znamy ich wartosc i lecznica moc. Kilka zdjec pogladowych i moze zachecajacych do...




ziarenka zaskakujaco slodkie i pachnace.




____________________
Bawarka
lojalna_ 22:17, 25 maj 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Dzięki zrozumiałam ♡♡♡ całe "klu" chyba tkwi w tej warstwowosci

O sąsiadach doczytalam oczywiście !! Na spektakl jutro przyjdę z kawa w ręce )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kasiek 22:30, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Nasz Dzięgiel (arcydzięgiel (Angelica archangelica). Bardzo czesto mylony z Barszczem Sosnowskiego.
http://barszcz.edu.pl/tag/rosliny-podobne-do-barszczu-sosnowskiego/




Wszyscy znamy, prawda ? Nie wszyscy go probowali w kuchni

Kminek zwyczajny.




____________________
Bawarka
Kasiek 22:31, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
lojalna_ napisał(a)
Dzięki zrozumiałam ♡♡♡ całe "klu" chyba tkwi w tej warstwowosci

O sąsiadach doczytalam oczywiście !! Na spektakl jutro przyjdę z kawa w ręce )))


Jolu, pryskalam ile wlezie i jak wlezie
____________________
Bawarka
Kasiek 22:41, 25 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
O wlasciwosciach krwawnika chyba nie musze pisac, znamy? Znamy, wiemy


tyle ile roslin, tyle niespodzianek


Nasza pluskwica groniasta, rowniez niespodzianka dla mnie. Roslina lecznicza dla kobiet.







____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies