Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

sylwia_slomc... 22:12, 26 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Kasiek napisał(a)
Zobaczymy czy z tych resztek cos urosnie...tz z tej golej pestki.




Też mam taka obraną pestkę w słoiku, ta co nie zatonęła została obrana bo byłam ciekawa czy coś w ogóle w środku jest i było, żal wyrzucić, szanse dałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 22:17, 26 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)
a wiesz, ze moje pierwsze piwonie to też takie ratowane od innej sąsiadki babuni, która swój ogródek lilkwidowała i nie wiedziała co z nimi zrobić bo żal Jej było. Przygarnęłam, rosły w moim pierwszym ogrodzie, a teraz rosną w podwórku pod magnolią stellata rosea


Zyje ta kobietka jeszcze?
____________________
Bawarka
Kasiek 22:23, 26 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)


Też mam taka obraną pestkę w słoiku, ta co nie zatonęła została obrana bo byłam ciekawa czy coś w ogóle w środku jest i było, żal wyrzucić, szanse dałam


Ciekawosc pierwszy stopien...
Ogrodniczki z pomyslem
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 09:13, 27 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Kasiek napisał(a)
Przesadzilam dzisiaj paprocie, z jednej czesci ogrodu, na druga. Polaczylam je w jeden zakatek z tymi ostatnio podarowanymi okazami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Wcisnelam im w nogi i otulilam mchem ....




Witam Kasiu

Przeglądam wątek i się zachwycam twoja wiosna u nas jeszcze długo nim coś wyjdzie z ziemi. Piwonie te drzewiaste już mają przyrosty bordowe, ale te w ziemi jeszcze nie wypuściły.
W dzień słonko nawet do 18 stopni, ale noce zimne. W piątek jeszcze miałam krę na oczku popchnęłam ja do słońca i znikła.

Też mam do przesadzenia paprocie na dno co im dałaś. Mam dwie paprocie samosiejki nie w pięć ni w dziewięć tam nie pasują i mus przesadzić.

U mnie wszystko się wysiewa tuje, świerki, cisy, berberysy i wiele innych. Przesadzam albo przynoszę na osiedle i wsadzam. Duża część rosnosza ptaki w odchodach. Wiatr też jest pożytecznym siewca.
Mam dużo Tui i brzóz samosiejek które rosną na działce już wysokie.

Też by się deszczyk przydał wczoraj miały być opady i jak na lekarstwo pół godziny pomrzyło.

Czytając u ciebie o lotosach dobrze ci idzie ta hodowla (tfu tfu aby nie zapeszyc) chyba u siebie zrobiłam błąd rzuciłam się na duże ilości. A trzeba było jedno nasionko w słoiku uprawiać.

Mieszkasz w cudownym miejscu pisze to już któryś raz.
Pozdrawiam miłej niedzieli

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 11:01, 27 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Kasiek napisał(a)


One juz kwitna Pamietam jak rozmawialysmy o Rosea...Nadal uwazam, ze jest o wiele ladniejsza od Leonard Messel. Ma duzo wieksze kwiaty, inny odcien rozu i gesciej kwitnie, rowniez pokroj drzewa jest ladniejszy. Ciesze sie ze ja wybralas.

Dziękuję za porównanie z Leonard Messel też mi się tak wydawało że jest inna, gęściej kwitnie, ale ostatnio Irenka mi napisała, że to ta sama magnolia.
Tyle lat ją szukałam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eda 17:24, 27 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)
Pod gora na ktorej mieszkam, juz zaczynaja kwitnac kanzany.... Moj, jako ze posadzony jesienia, i mieszkajacy na wysokiej gorze, na wygwizdowie, jeszcze stoi w miejscu, chociaz, jak juz ostatnio pokazywalam, cos sie tam ruszylo. Czekam na moje kwiaty kanzanowe, tymczasem delektuje sie innymi.






piękne muszę zerknąć na moje pąki śliwowiśni ozdobnej
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 17:28, 27 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Misy betonowe na topie nie dziwię się u ciebie Kasiu to rewelacja
fajne drobiazgi jeju na wypadach twoich i lotosik ciekawy i pięknie leci liściem
buziam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kasiek 21:25, 27 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Kasiu

Przeglądam wątek i się zachwycam twoja wiosna u nas jeszcze długo nim coś wyjdzie z ziemi. Piwonie te drzewiaste już mają przyrosty bordowe, ale te w ziemi jeszcze nie wypuściły.
W dzień słonko nawet do 18 stopni, ale noce zimne. W piątek jeszcze miałam krę na oczku popchnęłam ja do słońca i znikła.

Też mam do przesadzenia paprocie na dno co im dałaś. Mam dwie paprocie samosiejki nie w pięć ni w dziewięć tam nie pasują i mus przesadzić.

U mnie wszystko się wysiewa tuje, świerki, cisy, berberysy i wiele innych. Przesadzam albo przynoszę na osiedle i wsadzam. Duża część rosnosza ptaki w odchodach. Wiatr też jest pożytecznym siewca.
Mam dużo Tui i brzóz samosiejek które rosną na działce już wysokie.

Też by się deszczyk przydał wczoraj miały być opady i jak na lekarstwo pół godziny pomrzyło.

Czytając u ciebie o lotosach dobrze ci idzie ta hodowla (tfu tfu aby nie zapeszyc) chyba u siebie zrobiłam błąd rzuciłam się na duże ilości. A trzeba było jedno nasionko w słoiku uprawiać.

Mieszkasz w cudownym miejscu pisze to już któryś raz.
Pozdrawiam miłej niedzieli



Elu, z racji tego ze w tym miejscu gdzie posadzilam paprocie, jeszcze nad ziemia nie popracowalam,( a mam tam ciezka gline z kamieniami) dalam im w nogi mech zmieszany ze starymi liscmi. Moze im to troche na starcie pomoze...
I ja mam jakies samosiewki, ale tuje widze u mnie po raz pierwszy

Lotosy...Chyba tez mam ich za duzo...Napewno za duzo Nie wiem co z nimi zrobie, jak wszystkie urosna. Komu oddac w prezencie? Zawiesc je z powrotem na farme lotosow, niech sobie tam rosna? Nie wiem

Wiem Bawaria i jej okolice, sa urocze
Pozdrawiam rowniez, milo ze zajrzalas, milego wieczorku i spokojnej nocy
____________________
Bawarka
Kasiek 22:35, 27 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
SlonecznyOgrod napisał(a)

Dziękuję za porównanie z Leonard Messel też mi się tak wydawało że jest inna, gęściej kwitnie, ale ostatnio Irenka mi napisała, że to ta sama magnolia.
Tyle lat ją szukałam


Irka sie myli, to nie jest ta sama magnolia.

-LM rosnie do okolo 8 metrow - Rosea okolo 3 metrow
-LM przyrost roczny ma 20/25 cm- Rosea 10/15 cm
-LM zimowanie o -17 st.- R do -20 stopni
kwiaty oficjalnie LM ma na stronkach sprzedawcow nieco wieksze, ale Rosea kwitnie tak obficie i kompaktowo ze sa rowniez opinie, ze te kwiaty sa wieksze. To oczywiscie zalezy tez od miejsca w ktorym sa posadzone.
- maja inny odcien i roznice w budowie kwiatow.
-LM wychodowano w 1955 roku-Rosea w 1899
W sprzedazy wystepuja pod innymi nazwami.

Posilkowalam sie opiniami znalezionymi w internecie.

Daria, dzisiaj, moim zdaniem, Rosea jest ladniejsza magnolia. LM bylam kiedys zachwycona, dzisiaj porownujac ja do Rosea, jakby mniej
Powtorze jeszcze raz, ciesze sie ze ja wybralas, bedziesz nia zachwycona. Poczytaj troche o jej pielegnacji, o dokarmianiu, podlewaniu...Odwdzieczy Ci sie oblednymi kwiatami

____________________
Bawarka
Kasiek 22:36, 27 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
eda napisał(a)


piękne muszę zerknąć na moje pąki śliwowiśni ozdobnej


Edysiu, mam nadzieje ze sie nia pochwalisz
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies