Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 18:33, 20 kwi 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Posiałam kolejne warzywa: cukinie 4 odmiany, patisony, orzeszki ziemne, okrę, ogórka meksykańskiego. Z kwiatów: wilec purpurowy i kochię. Zapomniałam o stewi, ale to jutro wysieję.
Moja szklarenka i parapety pękają w szwach
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Monia81 18:39, 20 kwi 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
No to Aniu idziesz pełną parą, ja w tamtym tygodniu przed świętami posiałam ogórki, sałatę, cukinie i fasolkę szparagową posadziłam do pojemniczków, schodzi wszystko
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AniazZielone... 18:44, 20 kwi 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj Monia, ogórki posiałam 2 tygodnie temu we foliaku, mam nadzieję, że przeżyją, jak nie, to będę siała w weekend majowy, sałata już wzeszła mi. Fasolkę będe siała od razu do ziemi.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:16, 23 kwi 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Weekend miał być brzydki, więc stwierdziłam, że przeznaczę czas na sprzątanie domku. zawsze tylko ogród, więc nigdy nie ma czasu na większe sprzątanie. Po południu zaświeciło słońce, więc i tak skończyło się na tym, że poszłam odchwaszczać, wyrwałam 800 jaskrów, a w sumie to już z 1500
Doszłam do wniosku, że muszę poprzesadzać kwiatki na skalniaku, w pierwszej kolejności bratki, ale to dopiero w połowie maja, jak na skalniaku będzie już ziemia z wykopanej dziury, i nabierze on ostatecznego kszałtu.
Bratki, uśmiechały się do mnie
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:22, 23 kwi 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Tulipany jeszcze nie zdążyły przekwitnąć całkiem, więc mogłam się nimi troszkę nacieszyć
Widok ogólny.

Z bliska.

Mąż stworzył mi kwietnik
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:28, 23 kwi 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Taka była dzisiaj śnieżyca.

Skalniaczek

Mam dwa dylematy, posiałam w zeszłym roku roślinki, ledwo co urosły, zostawiłam je na zimę nie sądziłam, że przeżyją, ale są już ładniejsze niż na jesieni i niewiem co to jest. Może ktoś będzie wiedział
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 19:57, 03 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Jak to miło popatrzeć, jak na rabatkach kwitną kwiaty
Rok temu miałam kwiatów bardzo malutko, a nawet wcale, więc teraz tym bardziej cieszą, a zwłaszcza przy tej pochmurnej pogodzie.
Cząstka mojej wiosny kwitnącej
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:10, 03 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Przez dwa dni mąż kopał dziurę pod drugi zbiornik na wodę, a, że trzeba było ziemię z gliną, a raczej w większości glinę wykorzystać, to rabata przy wjeździe i skalniak zostały powiększone
Dziura, nie taka mała a jak cieszy
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:25, 07 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Tulipanki nadal kwitną


Szachownica

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 20:40, 07 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Nareszcie zakwitły jabłonie

Także poziomki zaczynają, aż miło pomyśleć, że już niedługo będzie można zrywać prosto z krzaczka.

W zeszłym roku kupiłam zioło, chyba to jest oregano, ale nie jestem pewna.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies