Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 13:09, 02 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mam czosnki,ale plan był taki ,że będą kwitnąć w tym samym czasie co piwonie... w ubiegłym roku tak się zdarzyło a w tym się rozminęły gdy zakwitły piwonie czosnki juz przekwitły
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 19:40, 02 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
No wiesz, przyroda rządzi się sama swoimi prawami i my możemy tylko to podpatrywać i wykorzystywać w tworzeniu kompozycji, ale zegara naszego jej nie narzucimy
Taki poślizg czasowy w przypadku kwitnienia członków i piwoni nawet jest korzystny, bo przynajmniej dłużej barwy cieszą oko.
Kompozycja piwoni i delikatnych przekwitniętych czosnków jest bardzo ciekawa.
Ja pościnałam pędy czosnku i włożyłam do wazonu (bez wody).

____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:24, 06 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kurcze, a moje przekwitnięte czosnki trafiły na kompostownik
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:28, 06 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Maryla,
A to moja rabatowa kompozycja czosnków i piwonii... Potem niestety trafiły na kompost już więcej tego nie zrobie i będę wstawiać do wazonu


Teraz zaczynają kwitnąć róże Nie wiem dlaczego moja Golden Celebration wyszła na zdjęciu taka morelowa bo jest ciemno żółta. Moja niezawodna i ulubiona róża
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 23:45, 06 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Ślicznie komponują się te piwonie z przekwitniętymi czosnkami! A tak wogóle , to wszystkie Twoje rośliny są takie dorodne i okazałe, aż się chce je ciągle oglądać. Często podsypujesz je nawozem?
Róża jest cudowna!
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:15, 07 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Nawozy stosuje głównie pod hortensje bo ich dużo w jednym skupisku i wydaje mi się ,że mogą sobie "podjadać" substancje pokarmowe Dostaja nawóz wiosną i latem. Pod resztę roślin w tym roku wiosną dałam tylko kompost jako ściółkę, ale w poprzednim trochę nawozu mineralnego. Ale w sumie to nawożę tylko na wiosne , potem już nie . Zapominam
Pod róże obornik z worka i nawet rzadko podlewam bo musiałabym ciągnąc daleko wąż. Dlatego ją tak lubię bo super sobie radzi z niewielka tylko pomocą
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:36, 08 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A tu jeszcze jedna odsłona mojej róży Tylko na ogrodowisku potraficie docenić piękno roślin więc się nią tutaj chwalę bo mój M. jest niewrażliwy i nie zwraca na nic uwagi

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Dominika11 11:36, 08 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
piekne róże
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Basiula 22:27, 08 cze 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Gosiu masz rację, koniec maja ale i początek czerwca są u ciebie zachwycające! A ten skalniak na ziemiance...cudny!
____________________
W basiowie
Basiula 22:33, 08 cze 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Znów zajrzałam do Twojej wizytówki, ah jak mi się podoba u Ciebie
____________________
W basiowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies