Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 21:18, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszka napisał(a)
Parkowa aranżacja czyli wykorzystanie przestrzeni i perspektywy podkreślonej plamami jednolitych nasadzeń. Tak jak w parku, tylko w wersji mikro. Ale by tak zrobić napisałam powyżej od czego trzeba zacząć

No to trza się brać za robotę... tylko ja tego to nie zrobię, to raczej robota dla męża, a on teraz musi kończyć robótki remontowe
Toszko, a może w międzyczasie chociaż tą alejkę obsadzić?
Ziemię przygotuję i mogę wsadzać w miedzy czasie Niech rośnie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardener27 21:21, 18 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Asiu W końcu do Ciebie dotarłem i na spokojnie przeanalizowałem układ działki i poczytałem o dylematach ogrodowych Spokojnie ... wszystkiego się tu nauczysz a my pomożemy
Dużo masz już sporych zimozielonych które rosły sobie przez lata bez żadnej ingerencji czyli sekatora Teraz jest dobry moment by się nimi zająć Część możesz podkrzesać od dołu i zrobić z nich parasolki a resztę porządnie przyciąć nadając formę
Drugą rzeczą Ja bym się wstrzymał jeszcze z sadzeniem roślin Trzeba wyznaczyć najpierw linię rabat Tu trawnik, tu rabaty Nie sadź w trawie bo ziemię trzeba przygotować a rośliny się za to odwdzięczą Unikaj też spontanicznych zakupów roślin Ja wiem emocje biorą górę ale potem przywozisz taką sadzonkę do ogrodu sadzisz byle gdzie i robi się problem Z tego co piszesz zależy Ci na efekcie miłym dla wzroku
Chodnik bardzo fajnie pokombinowany Trzeba wokół niego poprowadzić linię rabat Czytam że dziewczyny już wiele propozycji podrzuciły Kule bukszpanowe, żurawi, trawki, róże A co Ty byś tam chciała ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
asiak 21:22, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ten jałowiec chyba planuję wyrzucić, jakoś tak mi nie pasuje on
Wyrzucić?


____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamila66 21:23, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)
Kamilko, pięknie tam u Ciebie szkoda,że teraz tak mało czasu, bo działka hehehe... ale w wolnych chwilach zacznę czytać Twój wątek
Podobają mi się te kule bukszpanowe z żurawkami, ślicznie...
A te bukszpanki trzeba strzyc, żeby tak pięknie wyglądały? A jak ja nie mam zdolności fryzjerskich to co wtedy?
Toszko, a ten żywopłot tujowy to ostrzyc na górze, czy po bokach na wysokości też?
O matko, ja będę mieć tysiące pytań

Trzeba trzeba Przytnij już tą wielką kulę i pobierz sadzonki http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/408-rozmnazanie-bukszpanow-z-sadzonek
Najlepszy czas od końca czerwca, teraz dobra pogoda na cięcie bo go nie spali. Najgorzej jest z cięciem dużych kul, małe ekspresowo się tnie.
Do małych fajnych iglaków należą też tuje tuffet i jałowiec limeglow horizontale. Zimozielone są także trzmieliny, ładne z nich obwódki, tu polecane też na pniu.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Toszka 21:24, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wyrzucić! zwłaszcza, ze lata świetności ma za sobą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 21:26, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kamilko - ubiję! Nie namawiaj Asi do zakupów! Nie kuś zabłąkanej duszy bez planu to totalnie bez sensu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamila66 21:28, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)
Ten jałowiec chyba planuję wyrzucić, jakoś tak mi nie pasuje on
Wyrzucić?



3 post 2 zdjęcie ja swojego Chińskiego potraktowałam sekatorem
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6285-w-oflisowym-ogrodzie?page=222

Byłaś już u Przemka? Zajrzyj
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 21:29, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Toszka napisał(a)
Kamilko - ubiję! Nie namawiaj Asi do zakupów! Nie kuś zabłąkanej duszy bez planu to totalnie bez sensu.

Kupowanie na rozsady to wcale nie zły pomysł
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
asiak 21:30, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przede wszystkim witam w moim wątku, cieszę się bardzo, że coraz więcej osób do mnie zagląda

Gardener27 napisał(a)
Kule bukszpanowe, żurawi, trawki, róże A co Ty byś tam chciała ?

Ha... i to jest pytanie
Przemku, nie wiem... wymienione roślinki podobają mi się
Tylko jak pisałam wcześniej ja potrzebuję takich konkretnych sugestii, bo sama nic nie wymyślę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 21:31, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszka napisał(a)
Wyrzucić! zwłaszcza, ze lata świetności ma za sobą


Toszko, kochana jesteś, mój mąż się ucieszy
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies