Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Setny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Setny ogród

hafti 11:40, 27 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Ell, w tej donicy moja mama ponad 20 lat temu miała posadzona palmę, pamiętacie ten okres w którym w każdym , no może w prawie każdym domu stała palma w roli głównej, pamiętam jak mama była dumna że taki okaz zdobyła
____________________
Magda - Setny ogród
hafti 11:48, 27 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Hosty pod wierzbą, którą przesadzałam i troszkę posmutniała ale mam nadzieję że się przyjmie w tym miejscu.
____________________
Magda - Setny ogród
hafti 11:55, 27 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Poszło bez zdjęcia więc teraz je wklejam
____________________
Magda - Setny ogród
hafti 12:03, 27 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
____________________
Magda - Setny ogród
hafti 12:16, 27 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
____________________
Magda - Setny ogród
grazyna_mich... 13:42, 27 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
cześć seteczko, ja tak jak Ty zaraziłam się tym ogrodowiskiem, codziennie chociaż na chwilkę zaglądam że zobaczyć co się dzieje
____________________
Grażka
hafti 13:34, 28 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
I nowa rabatka która ostatnio robiłam. Tak myślę czy nie jest za mała ale obok mam huśtawki dzieci i miejsce na stół i ławki . Nie chciałam aby dzieci mi po tym biegały. Wieczorem postaram się pokazać plan mojego ogródka i krótko go opiszę abyście mogli mi pomóc w dalszych realizacjach

____________________
Magda - Setny ogród
hafti 13:01, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
W naszym ogrodzie, rok po budowie wsadziliśmy tuje brabanty od strony wschodniej aby osłonic się od sąsiada, rok później drugą cześć od południa i zachodu.Sadziliśmy na raty gdyż kupowaliśmy większe krzaczki aby uzyskać lepszy efekt. Dziś nasz ogród ma 3 lata. Na początku nie miałam na niego pomysłu sadziłam wszystko co mi się podobało w 3 kolorach: biel, róż i fiolet. Dopiero teraz wiem że mój ogród ma być ogrodem rodzinnym gdyż większość miejsca zajmuje plac zabaw. Cała nasza działka ma 6h więc nie należy do dużych. Po postawieniu domu zostało nam naprawdę mało miejsca wkoło aby zaszaleć z ogrodem. Ponadto do naszej działki prowadzi wąska droga 50 metrowa więc brakuje mi typowego przedogródka, który bardzo chciałabym mieć. I tu właśnie chciałabym was prosić o pomoc. Jak ma zaprojektować rabaty, czy mają być faliste jak u niektórych z was czy raczej proste. Czy faje go zmniejszą? Co go poszerzy? Co zrobić aby po wjeździe na działkę już z daleka można było podziwiać albo chociaż zobaczyć że mam ciekawy ogród, aby zachęcić potęncjalego gościa do jego dalszego zwiedzania.

____________________
Magda - Setny ogród
hafti 13:02, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
1 cm = 1 metr
____________________
Magda - Setny ogród
hafti 13:06, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
u góry przy leszczynach są brabanty na całej długości na zdjęciu trochę je ucięło. Od strony południowej w rogu zrobiliśmy z M koło z kostki co widzieliście na wcześniejszych zdjęciach a na tym planie tego nie ujęłam. Przesyłam jeszcze drugie zdjęcie z moja wizją. Czy coś takiego ma zostać czy wytyczyć inny kształt rabat?

____________________
Magda - Setny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies