Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

malgol 14:56, 22 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No moje są żółte, z czarnym oczkiem i właśnie ok 60 cm wysokie. Zaraz znajde jakieś zdjecie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 15:02, 22 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Nett napisał(a)


Ooo, super. Anabelki na 100% przyjmę. A jaką masz odmiane rudbekii?
Ja chciałam taką około 60 cm żeby rosła, bo sąsiadka ma tez dużo, ale tej najwyższej 2,5m.


Zobacz u mnie na str 26 są zdjęcia tej rudbeki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Nett 15:15, 22 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)


Zobacz u mnie na str 26 są zdjęcia tej rudbeki


O, chyba dokładnie o to chodzi, bo szukam takiej:

http://www.florini.pl/rudbekia-blyskotliwa-goldstrum-p9-div-classlat-rudbeckia-fulgida-p9-div-p1424.html
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 15:23, 22 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Myślę, że to ta samanawet liście jako młoda sadzonka ma takie same jak moja Także wiosna chętnie podzielę się swoją plantacja
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 15:24, 22 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Pamiętaj że ta rudbekia szybko się rozrasta
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Nett 15:24, 22 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Gosia a napisz jeszcze dokładnie jak rozmnażasz hortensje przez te patyki. Z terminami itd. Taką instrukcję cobym miała pod ręką.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 15:26, 22 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
Pamiętaj że ta rudbekia szybko się rozrasta


Bardzo dobrze, bo dużo jej potrzebuję. Gdybym miała kupić na raz wszystkie sadzonki, to byłoby ich ponad 40, ale zamierzam powoli je rozmnażać.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 15:43, 22 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No więc mniej więcej w marcu przycinam hortnsje. Odciete gałęzie dziele na fragmenty po 3-4 pąki. Pod dolnym pakiem ucinam galazke prosto, nad górnym pakiem pod skosem żeby wiedzieć gdzie jest góra a gdzie " nogi" sadzonki Ucinam ok 0,5 cm od pąka , nie bliżej bo można go uszkodzić. Można użyć ukorzeniacza- ja często nie używam, i wsadzam do doniczek z ziemią tak głęboko, żeby 2-3 paki były w ziemi. Ukorzeniaja się jak chwasty normalnie











____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Nett 15:46, 22 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
No więc mniej więcej w marcu przycinam hortnsje. Odciete gałęzie dziele na fragmenty po 3-4 pąki. Pod dolnym pakiem ucinam galazke prosto, nad górnym pakiem pod skosem żeby wiedzieć gdzie jest góra a gdzie " nogi" sadzonki Ucinam ok 0,5 cm od pąka , nie bliżej bo można go uszkodzić. Można użyć ukorzeniacza- ja często nie używam, i wsadzam do doniczek z ziemią tak głęboko, żeby 2-3 paki były w ziemi. Ukorzeniaja się jak chwasty normalnie.

Gosiu ucinasz te pędy, które kwitły, tak? A doniczki trzymasz w domu czy na dworze? Po jakim czasie przesadzasz do ziemi?











____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 15:51, 22 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Tak, ucinam te co kwitly, kwiaty odcinam a z reszty robię sadzonki. Wybieram na sadzonki takie grube gałęzie, te cienkie wyrzucam. Doniczki trzymam na dworze, nigdzie ich nie chowam, jak mają sucho to trochę podlewam. Jak wypuszcza liście i te liście im rosną to znaczy, że sadzonka się ukorzenila. Do gruntu wsadzam późnym latem, żeby się przyjęły i przeżyły zimę już w gruncie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies