Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Zana 11:32, 19 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziękuję za info, pióropusznika mam, łazi okropnie i jakiś niski u mnie rośnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 11:47, 19 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A skoro już zaczęclismy rozmawiac u mnie to wpadłam tez do Ciebie Masz bez ,który uwielbiam, taki ciemnofioletowy. Piekny jest:0 pamiętam go z babcinego ogrodu a teraz nie mam na niego miejsca u siebie. Szkoda
A co do paprosi do zarówno Tobie jak i Anuli polecam Długosza Królewskiego . Jest piękny, rosnie duży, kępiasty ,ale nie rozłazi się jak Pióropusznik strusi. Wg mnie to najlepsza paproś
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:52, 19 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
I jeszcze chciałam spytać co robisz ,żeby Ci tak obficie rodki kwitły? Moje tez rosna pod sosnami wiec z oświetleniem jest gorzej niż na otwartych rabatach ,liscie mają ładne , gęste, ale kwiatów mniej niż u ciebie...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Andrzej_ 14:35, 19 maj 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
malgol napisał(a)
A skoro już zaczęclismy rozmawiac u mnie to wpadłam tez do Ciebie Masz bez ,który uwielbiam, taki ciemnofioletowy. Piekny jest:0 pamiętam go z babcinego ogrodu a teraz nie mam na niego miejsca u siebie. Szkoda
A co do paprosi do zarówno Tobie jak i Anuli polecam Długosza Królewskiego . Jest piękny, rosnie duży, kępiasty ,ale nie rozłazi się jak Pióropusznik strusi. Wg mnie to najlepsza paproś

Nie znam nazwy odmiany tego ciemnego lilaka. W szkółkach też go jakoś za często nie widać.
Na długosza poluję (w necie widziałem, ale transport w paczce takich delikatnych liści...). Orlicę też przygarnę, bo pasuje do mojego leśnego bałaganu.


malgol napisał(a)
I jeszcze chciałam spytać co robisz ,żeby Ci tak obficie rodki kwitły? Moje tez rosna pod sosnami wiec z oświetleniem jest gorzej niż na otwartych rabatach ,liscie mają ładne , gęste, ale kwiatów mniej niż u ciebie...


W lesie kwitną jednak słabiej niż na słonecznym stanowisku, a niektóre odmiany są wręcz bardzo wymagające pod tym względem np. pospolita "catawbiense grandiflorum". Staram się jednak, żeby wszystkie dostały trochę bezpośredniego słońca - niektóre sosny mam podkrzesane powyżej 5-6 metrów, systematycznie je przerzedzam. Widzę, że w tym roku też wielkiego szału w lesie nie będzie, bo niektóre zawiązały mało pąków.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
malgol 14:57, 19 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Czyli problem z rodkami mamy jednak podobny... Moje sosny jeszcze takie wielkie nie są wiec podkrzesać aż tyle nie mogę ,więc szału z iloscia kwiatów nie ma. Ale cieszę się ,że chociaż zdrowo ( odpukać) rosną wiec z czasem może i kwiatów będzie więcej .Te drzewa to jednak mają plusy dadatnie i plusy ujemne
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
sylwia_slomc... 16:15, 19 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Piękny ten las i cudnie kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Andrzej_ 23:22, 19 maj 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękny ten las i cudnie kwitnie

Dzięki Sylwia!

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 23:27, 19 maj 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 23:30, 19 maj 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 06:49, 20 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ech, co za widoki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies