Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 23:50, 04 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4148
Agatorek napisał(a)


Wiem coś o tym . Wczoraj nawet się wybrałam w tym celu, ale niestety, po kilku próbach się poddałam. Trzeba czekać.
U nas na razie nic nie pada, ale zimno jest. I jeszcze ma tak być przez jakiś czas.

Jakiego drzewa chciałaś szukać?

Ps. Teraz już widać plan, super to wygląda. I jeszcze lepiej będzie wyglądało po obsadzeniu.
Dobrze, że ktoś Wam tą darń zerwie, wiem, że to ciężka praca .


Chce posadzić wiśnię umbraculifera pomiędzy klonami globosum, w miejsce tego co umarł.

Co do pogody to chyba w najblizszym czasie nie zapowiada się na zmiany, ma być zimno.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magleska 09:51, 05 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
Ania bardzo fajny plan będę czekać na zdjęcia z realizacji
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ajka 20:57, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4148
Magleska, fajnie, że ci się podoba.

Ja dziś wykorzystałam trochę słoneczka i oczyściłam z grubsza żurawki. Cały śmietnik z okolicy się w nich zebrał, a przecież są w miejscu reprezentacyjnym. Niektóre zaczynają już puszczać świeże listki.

Rozchodnik Herbsfreud powoli wychodzi z ziemi





Tulipany też już zasuwają na całego, a straszono mnie, że zwykle są jednoroczne. W tym roku będę mieć ich trochę więcej, bo jesienią dosadziłam białych pod drzewami (Exotic Emperor)



Krokusiki Golden Yellow świecą z daleka, ale fioletowe też już pokazują główki



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:00, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4148
A tu jeszcze moja wierzba Iwa, posadzona w zeszłym roku



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 21:16, 05 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20760
Oznaki wiosny u Ciebie jak nic kurczaczki fajnie świecą

Tulipany Ci rosną,ale z tego co widzę,to same liście niestety...
Ja też mam dużo takich co nie będą kwitły...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 21:17, 05 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7486
ajka napisał(a)
Magleska, fajnie, że ci się podoba.

Ja dziś wykorzystałam trochę słoneczka i oczyściłam z grubsza żurawki. Cały śmietnik z okolicy się w nich zebrał, a przecież są w miejscu reprezentacyjnym. Niektóre zaczynają już puszczać świeże listki.

Rozchodnik Herbsfreud powoli wychodzi z ziemi





Tulipany też już zasuwają na całego, a straszono mnie, że zwykle są jednoroczne. W tym roku będę mieć ich trochę więcej, bo jesienią dosadziłam białych pod drzewami (Exotic Emperor)



Krokusiki Golden Yellow świecą z daleka, ale fioletowe też już pokazują główki





Tez mam te rozchodniki-u mnie już powychodziły spore kapustki . Odnośnie żurawek- czy u Ciebie tez robią się zdrewniałe? Moje czarne maja taka przypadłość . Mam tez inne odmiany w rabacie ze śliwami Pissardi i nie mam takiego problemu ale z tymi ciemnymi cos takiego się dzieje ,że ze środka wypuszczają twardą jakby łodygę...
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ajka 22:01, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4148
Wiolka5_7 napisał(a)
Oznaki wiosny u Ciebie jak nic kurczaczki fajnie świecą

Tulipany Ci rosną,ale z tego co widzę,to same liście niestety...
Ja też mam dużo takich co nie będą kwitły...


Wiolka, a skad taki wniosek, aż spojrzałam na zdjęcia z zeszłego roku, w połowie marca też były tylko liście:



Nie znam się, to dopiero drugi sezon tulipanów u mnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 22:10, 05 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20760
Widzisz na pierwszej fotce tulipan ma 1 liść a na drugiej po 2 i z nich będą kwiaty a z tych pojedynczych nie...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ajka 22:15, 05 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4148
Wiolka5_7 napisał(a)
Widzisz na pierwszej fotce tulipan ma 1 liść a na drugiej po 2 i z nich będą kwiaty a z tych pojedynczych nie...


Ojej, no byłoby szkoda, ale liczyłam się z tym, ten rok to eksperymentalny, mam różne odmiany, zobaczymy co wyjdzie, może jednak część zakwitnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 22:19, 05 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20760
ajka napisał(a)


Ojej, no byłoby szkoda, ale liczyłam się z tym, ten rok to eksperymentalny, mam różne odmiany, zobaczymy co wyjdzie, może jednak część zakwitnie.
nie no część Ci na pewno zakwitnie skoro to 2 sezon w kolejnych może być gorzej... Teraz jest mało odmian które by przez kilka lat powtarzały kwitnienie... Niby jak się wykopie i posadzi jesienią spowrotem to jest lepiej,ale ja się nie bawię w wykopywanie...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies