Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 15:32, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
Aneta1309 napisał(a)
Świetna ta nowa rabata, wszystko inne zresztą też.

Dzięki Anetko !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:34, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
Helen napisał(a)
Wiolka, pięknie. A żywopłot - brzytwa - tak równiutko przycięty.


Dzięki za pochwały Helen
Uwielbiam majowy ogród
Lekko nie było mi przycinać ten żywopłot ,ale oplacało się pomęczyć,bo wyszło równiutko jak lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mmonnicca_mK 15:41, 10 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Wiolka5_7 napisał(a)

Cześć Monia
Porzadek lubię, więc staram się
Połączenia roslin właśnie takie lubię ...do zieleniny trochę koloru lubię dodać

Tak mam Bagatelle....mialam na stanie ....sesleria z berberysem zawsze mi się podobała

Dzięki !

Ja chcę takie połączenie zrobić z Atropurpurea nana tylko czekam na przesyłkę z seslerią już 3 tydzień i doczekać się nie mogę... A masz jakiś pomysł jak uwidocznić te ciemne berberysy na tle ciemnej kory? Bo już się zastanawiam czy tego towarzystwa nie podsypać zółtymi zrębkami bo na tle kory berberysy są niewidoczne Czy czekać aż się sesleria rozrośnie i wypełni wolne przestrzenie podbijając kolor berberysów??
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Wiolka5_7 15:49, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
Agi2006 napisał(a)



Wiolus ja też wczoraj pracowałam do nocy ale zrobiłam dużo mniej niż Ty bo zaczęłam dopiero ok.15 . Zazdroszczę trawki bo u mnie pełno mniszka. Nie da się go nawet skosić bo rośnie przy ziemi i dopiero na następny dzień po koszeniu pędzi do góry. I wtedy znów żółto. Wiola super zmiany. Polezalabym na jednym z tych lezaczkow. Fajnie śś wyglada w porannym słońcu. No i w ogóle z mojej strony same achy i ochy Wiolus a powiedz mi jeszcze co ile masz posadzone te seslerie na tym zdjęciu z brzegu rabaty?One są tu posadzone w rzedzie tak jak u mnie ma byc.A są różne zdania na temat odległości między nimi.




Oj ciekawa jestem co zrobiłaś,muszę zajrzeć do Ciebie

Nic mi nie mów o mniszku, zanim wzielam się za dzialania na dereniowej to wykopywałam wlasnie mnieszek z tej mojej "trawy " ....:/
Musisz wykopać kepy ,albo zastosować oprysk bo sieje się ten mniszek,że nie wiem :/

Zapraszam na te leżaczki

Śś jest cudna ,chodzę i się zachwycam

Powiem Ci,że w tej chwili jestem zadowolona ze wszystkich rabat..już nic nie zmieniam

Tutaj seslerie sadzilam rzadziej,bo chcialam po dwie,ale mi nie weszlo....ogolnie to sadzę co 50 cm

Dzięki Aga za pochwały , cieszę się ,że Ci się u mnie podoba




____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:55, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
mmonnicca_mK napisał(a)

Ja chcę takie połączenie zrobić z Atropurpurea nana tylko czekam na przesyłkę z seslerią już 3 tydzień i doczekać się nie mogę... A masz jakiś pomysł jak uwidocznić te ciemne berberysy na tle ciemnej kory? Bo już się zastanawiam czy tego towarzystwa nie podsypać zółtymi zrębkami bo na tle kory berberysy są niewidoczne Czy czekać aż się sesleria rozrośnie i wypełni wolne przestrzenie podbijając kolor berberysów??


Mam te berberyski w przedogródku
Przez tego wirusa wysylki pewnie opóźnione...

Ja nie będę niczym podsadzać,bo wlasnie seslerie podbją ten bordowy kolor berberysków
Kora z czasem też wypłowieje.... nie dawałabym tych zrebków,bo to nie będzie wygladać dobrze...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mmonnicca_mK 16:04, 10 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Wiolka5_7 napisał(a)


Mam te berberyski w przedogródku
Przez tego wirusa wysylki pewnie opóźnione...

Ja nie będę niczym podsadzać,bo wlasnie seslerie podbją ten bordowy kolor berberysków
Kora z czasem też wypłowieje.... nie dawałabym tych zrebków,bo to nie będzie wygladać dobrze...

Zrobię jak mówisz, posadzę i poczekam co się będzie działo. Dzięki za pomoc
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Wiolka5_7 16:08, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
mmonnicca_mK napisał(a)

Zrobię jak mówisz, posadzę i poczekam co się będzie działo. Dzięki za pomoc


Nie ma sprawy czasem miej znaczy więcej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 18:57, 10 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Masz rację Wiola kwiatów nigdy dosyć, a większa rabata to więcej kwiatów

Szalejesz, ale się rozkręciłaś z ogrodem już wkoło domu zagospodarowałaś przestrzen na rabaty. Popatrz dobrze na pewno masz jeszcze trochę wolnego miejsca... ja będę Ci kibicować
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 21:28, 10 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
SlonecznyOgrod napisał(a)
Masz rację Wiola kwiatów nigdy dosyć, a większa rabata to więcej kwiatów

Szalejesz, ale się rozkręciłaś z ogrodem już wkoło domu zagospodarowałaś przestrzen na rabaty. Popatrz dobrze na pewno masz jeszcze trochę wolnego miejsca... ja będę Ci kibicować


Pewnie Daria !
Kwiatków nigdy dość


Daria ja już dobrze popatrzyłam jeszcze 3 rabaty pod domem w planie do zrobienia za jakiś czas

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 10:34, 14 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Świetnie ci wyszła powiększona rabata dereniowo - brzozowa. Leżaczki zostały nieco ukryte a ogród zyskał na atrakcyjności w stylu... a co tam za rogiem się kryje Kulki cisowe w okolicy brzóz to jedno z piękniejszych połączeń.
Żywopłot widoczny z drogi fajnie spełnia swoją rolę i dużo wam już zasłania. Dobrze, że sadzisz wszystko dalej od niego. Widziałaś jakie buki duże rosną, twoje kolumny będą miały miejsce na gwiazdorzenie
Wiesz, że twoje rodki sprawiły, że wymieniam stare wrzosowisko. Długo nie wiedziałam na co i nagle widząc te twoje piękne kuleczki doznałam olśnienia To odmiana Cunningham's white prawda?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies