Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawy, bambusy itp.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy, bambusy itp.

123mokry 09:49, 04 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Piszcie czy fajne i co byście ulepszyli dodam ,że żąd tuji ma 14 metrów
____________________
Marekbambusowy-ogród
123mokry 12:20, 04 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
A propo bambusów zapomniałem dodać, można ciąć na wysokość jaką się chce
____________________
Marekbambusowy-ogród
ElzbietaFranka 12:22, 04 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13972
Niewyraźnie widać to skalniak czy kaskada wodna. 4 to Acer palmowy to niski może nie będą wpadać liście do wody.

Ładny projekt oczko przepływowe z mostkiem. Jeżeli chodzi o oczko to nie ma co zmieniać. A projekt techniczny oczka masz czy będzie folia. 8 poz Fagus... Wszystko po łacinie. Czy będzie tam cień. Projektant wie co robi jedynie trochę cienia by się przydało.

Czego tu się bać kopać i już utrzymać poziomy w oczku i co dokoła oczka jaki kamień płaski czy głazy otoczaki.

Moje oczko ma ok 15 m bo na zgloszenie o budowie.

O bambusach juz trochę czytałam ten z żółtymi pedami też ładny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
123mokry 13:42, 04 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Acer palmatum to klon palmowy
Fagus sylvatica to buk w odmianach
Z Betula utilis (brzoza pożyteczna) -long trank rezygnuje a na to miejsce Carpinus betulus ,pendulus to grab płaczący


Kamień dookoła chyba gruby żwir tak danusia często robi myślałem też o płytach z łupka ale zobaczę.Na projekcie jest duża kaskada obsadzone oczywiście
____________________
Marekbambusowy-ogród
123mokry 13:45, 04 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
numeru 13 też nie będzie tam będzie albo fargesia albo miskant możę sadziec, mam też bananowca ale nie będzie pasował tam
____________________
Marekbambusowy-ogród
gosika67 15:14, 04 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj , Słupca to k/Konina? Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 16:21, 04 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13972
123mokry napisał(a)
numeru 13 też nie będzie tam będzie albo fargesia albo miskant możę sadziec, mam też bananowca ale nie będzie pasował tam


To podstawowe nazewnictwo łacińskie to znam Acer, betula itd tylko odmiany to już muszę poszukać w necie.

Miskant będzie ładny, ale sadziec jak kupisz ładny kolor kwiatu jeszcze ładniejszy, lubi mokre podłoże i wilgotne powietrze. Ja go nie mam ale widziałam takiego olbrzyma nad wodą przepiękny.
Bananowiec nie to musi być coś zwiewnego. Ja też dużo pozmieniałem po projektantce. Nie chciałam projektu bo miałam go w głowie, ale firma jak zobaczyła moje szkice która miała kopać moje doły powiedziała albo projekt albo rezygnuja. Więc projekt.. Też sobie pofolgoeala z roślinami które nie nadają się tutaj. Np w projekcie w legendzie zapisała 160 szt barwinka, ja w ciągu 2 lat zrobiłam pięknych dorodnych 80 szt. A teraz usuwam go i kosze kosiarka.

Kamień płaski dobra rzecz trzeba mieć dobry dostęp do oczka na początku. Ja mam otoczaki miałam je zmienić ale zrezygnowałam już nie mam potrzeby tak częstego grzebania w oczku a po drugie tojeść rozesłana pięknie je latem okrywa. Mam odkurzacz solidny z wyższej półki co 2 tygodnie oczyszcze jak się glony zalega szczególnie przy brzegu i po krzyku.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 22:07, 04 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18849
Witam zaznaczam do zaglądania ,bo pomocnik ze mnie marny oczko na papierze ciekawe ,ale bardziej mnie ciekawi jak będzie zrobione mam nadzieje ,ze fotorelacja będzie
Dziękuję za odwiedziny u mnie każde zdanie analizuje ,do wiosny coś wymyślę z tymi drzewami
Ps. Trawy i bambusy bardzo fajne masz i ten lasek dorenbosów zapowiada sie piękny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
123mokry 20:14, 05 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Hej dzięki za dobre słowa, niestety muszę coś dodać dobrze dobrane do moich traw i bambusów bo czegoś brak.
____________________
Marekbambusowy-ogród
123mokry 13:50, 07 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114

Pleioblastus fortunei - bambus okrywowy
____________________
Marekbambusowy-ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies