Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Poziomka 22:53, 09 lip 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Monic napisał(a)
I na koniec widoczki z mojego różanego raju...







Moniko to prawdziwie rajskie zakątki.
Podziwiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Madzenka 22:17, 11 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ależ pieknie u Ciebie!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Monic 17:06, 12 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
anax napisał(a)
Ale stworzyłaś raj pod Krakowem. Jak patrzę na takie kompozycje to dopiero zdaję sobie sprawę ile jest jeszcze do zrobienia. Róże w moich ulubionych kolorach , moc bylin, i czar starego dworku.
Pozdrawiam

Dziękuję, Aniu
Niestety, ogród to ogrom pracy, zwłaszcza, gdy tworzy się go na ugorze, albo tak jak w naszym przypadku w miejscu starego sadu, gdzie były zarówno stare drzewa, jak i masa siewek, które rosły niemal jedna na drugiej. Do tego pole ostrężyn, dzikich malin, truskawek i wszelkiego zielska. Chwasty mam chyba wszystkie dostepne w Polsce w zasięgu ręki
Całe szczęście, że z kazdym rokiem jest lepiej i coraz mniej pielenia, bo moje roślinki zaczęły się porządnie rozrastać nie dając tym samym dostępu chwastom w takiej ilości jak dotychczas.
____________________
mój ogród Monika
Monic 17:07, 12 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Poziomka napisał(a)


Moniko to prawdziwie rajskie zakątki.
Podziwiam Jasia

Dziękuję, Jasiu
____________________
mój ogród Monika
Monic 17:08, 12 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Marzena2007 napisał(a)
Ależ pieknie u Ciebie!

Dzięki, Marzenko Ależ masz cudny avatar!
____________________
mój ogród Monika
Monic 17:10, 12 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pilgrim – kwitnie nieustannie od początku sezonu


Novalis – miałam mieć 3 szt. – jedna z niemieckiej szkółki, a dwie z krajowej.
Niemiecka z Rosen Park Drager – jest piękna


I z tej szkółki w Polsce, z której obiecywałam sobie, że już nic nigdy nie zamówię. Skusiłam się i mam efekty…
pseudoNovalisy


cóż za cudne zestawienie dwóch Novalisów...




Właśnie dostałam nowe w ramach reklamacji. Ciekawe jak zakwitną…

A poza tym w ogrodzie...












____________________
mój ogród Monika
anax 18:24, 12 lip 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
Monic napisał(a)
Pilgrim – kwitnie nieustannie od początku sezonu



Pilgrim mnie kusi, mam Grahama Thomasa ,ale mam wrażenie ,że P jest bardziej w zimnych kolorach taki bardziej cytrynowy.

PS. Jam wprawdzie nie Ania , ale Ania też ładnie.

Pozdrowienia dla krakowszczyzny, 2 tygodnie temu, jak byłam w Krakowie wyjechałam na samiuteńki rynek.... Rundka koło Sukiennic bezcenne. Taką mam boską orientację, a K znam bardzo dobrze.
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
Pszczelarnia 20:00, 12 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Monic, to "poza tym w ogrodzie" Twoim piękne.

Niesamowity jest kontrast wysokich smukłych cisów (?) ciemnozielonych do fal różanych rabat.

Doradź proszę jaką mam róże posadzić na żyznej skarpie schodzącej do strumienia. Róża będzie schodziła kaskadą w dół wzdłuż schodów do potoku pasem nasadzeń, za nią w dół będą schodziły trawy lub dzwonki, a dalej wydzielę pas cisów repandens.

Kolorystycznie to biel albo żółty, ew. purpura.

Myślałam o Balerinie, mam ją rok i trudno mi określić czy będzie odpowiednia. O White Cover / Kent, Sunny Rose, Autumn Delight.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monic 22:03, 12 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Anax - polecam Pilgrima, jest zupełnie inny kolorystycznie niż Graham T.
Pilgrim jaśnieje w miarę przekwitania - najpierw jest cytrynowy, a później prawie kremowy.
____________________
mój ogród Monika
Monic 22:06, 12 lip 2013


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pszczelarnia napisał(a)
Monic, to "poza tym w ogrodzie" Twoim piękne.

Niesamowity jest kontrast wysokich smukłych cisów (?) ciemnozielonych do fal różanych rabat.

Doradź proszę jaką mam róże posadzić na żyznej skarpie schodzącej do strumienia. Róża będzie schodziła kaskadą w dół wzdłuż schodów do potoku pasem nasadzeń, za nią w dół będą schodziły trawy lub dzwonki, a dalej wydzielę pas cisów repandens.

Kolorystycznie to biel albo żółty, ew. purpura.

Myślałam o Balerinie, mam ją rok i trudno mi określić czy będzie odpowiednia. O White Cover / Kent, Sunny Rose, Autumn Delight.


Ewciu, z tych wymienionych polecam zdecydowanie White Cover - to świetna róża, która kwitnie non stop. Podobna będzie White Fairy i Swany (trochę większe kwiaty, nieco bardziej bujna o przewieszająych się pędach).


Z purpurowych polecam okrywową Purple Rain. Niestety mój aparat nie oddaje pięknej purpury tej róży
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies