Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "bartek_s1992"

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 19:54, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

Witam, bardzo proszę o jakieś porady i wskazówki
Bardzo chciałbym coś zmienić w tym moim skalniaku i uzyskać coś efektywnego ... Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić ? Jestem gotów usunąć wszystko i zrobić wszystko od nowa tylko brak mi koncepcji, jakie rośliny itp ? Proszę podzielcie się Waszymi pomysłami Pozdrawiam

Przebudowa w skalniaku 17:59, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, bardzo proszę o jakieś porady i wskazówki
Bardzo chciałbym coś zmienić w tym moim skalniaku i uzyskać coś efektywnego ... Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić ? Jestem gotów usunąć wszystko i zrobić wszystko od nowa tylko brak mi koncepcji, jakie rośliny itp ? Proszę podzielcie się Waszymi pomysłami
Zaznaczam że nie chciałbym likwidować go całkiem tylko zmienić gdyż chcę uniknąć plamy i kółka bez trawy

Oto pozostałe części ogrodu :

Zmiany w skalniaku 17:36, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, bardzo proszę o jakieś porady i wskazówki
Bardzo chciałbym coś zmienić w tym moim skalniaku i uzyskać coś efektywnego ... Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić ? Jestem gotów usunąć wszystko i zrobić wszystko od nowa tylko brak mi koncepcji, jakie rośliny itp ? Proszę podzielcie się Waszymi pomysłami.
Likwidować raczej nie chcę tego gdyż nie chcę aby został ślad po tym skalniaku


Oto zdjęcia innych części ogrodu
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 14:03, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Ja jestem gotów wszystko powyrywać i powsadzać wszystko nowe, tylko nie wiem co tutaj pasuje Proszę o pomoc. Jakiś zarys czy coś ...
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 14:00, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam wszystkich, bardzo proszę o jakieś porady co mogę zmienić na tym skalniaku, co powsadzać itp ? Może jakieś małe iglaki ? Albo coś kolorowego ? Proszę o pomoc. pozdrawiam
Mech w trawniku 10:46, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Ponawiam pytanie czy zastosować siarczan żelaza czy lepiej jakiś zwykły nawóz antymech ?
Bonsai i niwaki 17:50, 14 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przycinanie - cięcie tui

Witam, na zdjęciach przedstawiam kilka tui z którymi mam problem.



Zdjęcie 1,2 - Problem tkwi w tym, że nie wiem co zrobić z brązowieniem igieł w środku. Mam je wyczyścić od środka i zastosować jakiś nawóz przeciw brązowieniu igieł ? Kiedy przeprowadzić przycinanie ? Można już i nie spowoduje to negatywnego wpływu w przypadku pojawienia się przymrozków?
Zdjęcie 3 - W jaki sposób można przeprowadzić przycinanie ? Chciałbym uzyskać najlepiej spiralkę czy coś w tym stylu W środku są brązowe więc nie wiem jak ten problem rozwiązać
Zdjęcie 4 - Podobny problem, brązownie tej kuleczki w środku

Dziękuję za wszelkie informację i pozdrawiam

Mech w trawniku 14:57, 14 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, mam pytanie odnośnie tego mchu w trawniku. Wygrabiłem metalowymi grabkami tak z grubsza mój trawnik (dwa wiaderka mchu) lecz nadal duża część została. Poza tym znajdują się tam inne chwasty jak na zdjęciu. Proszę o poradę czy ten siarczan żelaza wystarczy na zwalczenie tego mchu ? Nie spowoduje on jakiegoś negatywnego wpływu na mój trawnik ? Czy zastosować dodatkowo jakiś inny nawóz ? Ostatnie zdjęcie przedstawia trawnik po wygrabieniu. Na koniec przeprowadziłem aerację trawnika. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Mech w trawniku 13:17, 13 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Mogę prosić o informację czy zastosować sam siarczan żelaza czy dodatkowo jeszcze jakieś inne nawozy na wzrost i wybarwienie trawnika ? Kiedy stosować nawozy ? Można już? Dziękuję i pozdrawiam
Mech w trawniku 10:32, 12 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Mogę prosić o poradę ? Lepiej jest zastosować na mech oraz inne chwasty w trawniku siarczan żelaza czy nawóz Fructus do trawników który zapobiega powstawaniu mchu ? Czy po zastosowaniu tych preparatów konieczne jest jeszcze nawożenie dla lepszego wzorostu oraz wybarwienia trawnika ? dziękuję
Mech w trawniku 13:50, 11 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
A co będzie lepsze ? Wapniowanie czy użycie tego siarczanu żelaza oraz mogetonu ? Słyszałem, że wapniowanie najlepiej stosować jesienią ...
Mech w trawniku 11:14, 11 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Mój trawnik raczej nie jest zacieniony, zbyt wilgotny a wręcz przeciwnie, często deptany owszem a nawożony był na wiosnę oraz w lecie ubiegłego roku. Jak mogę sprawdzić pH gleby domowym sposobem ? (nie posiadam urządzeń do sprawdzania pH)

A czy preparat Antymech spodowuje wyginięcie mniszka ? Czy muszę zastosować antymech oraz mogeton niezależnie od wiedzy na temat pH mojej gleby? Kiedy można zacząć je stosować ? Gdy ustaną nocne przymrozki ? pozdrawiam
Mech w trawniku 11:06, 11 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Witam, mam kilka pytań odnośnie regeneracji trawnika na wiosnę. W moim trawniku znajduje się spora ilość mchu oraz mniszek pospolity który co roku kwitnie psując zarazem estetykę mojego trawnika. Próbowałem usuwać go ręcznie lecz bezskutecznie.
Zbliża się wiosna i prosze kilka rad co robić w kolejności tzn kiedy wertukulacja, kiedy i jakich użyć preparatów na mchy oraz chwasty oraz jakie stosować nawozy ? Dodam, że ziemia w moim ogrodzie jest piaszczysta i sucha. Podczas regeneracji nie chciałbym psuć całego trawnika tylko przeprowadzić taką "doraźną" regenerację.
Wyczytałem na jakimś forum że najlepszym rozwiązaniem będzie siarczan żelaza "antymech" .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies