Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 10:44, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Wieloszka napisał(a)
A ja bym pociągnęła nr 7 - thuje w stronę serbów - posadziła je przed nimi. Na tle ciemnozielonej ściany ich kolor będzie bardzo wyraźny. A dalej przed serbami (pomiędzy nr 1 a 3) jakieś miskanty - jeden rodzaj, lub miskanty na przemian z hortensjami (tak jest w "Ogrodzie z lustrem" ). A wracając do ciurkadełka nr 2 - nie wolałbyś go gdzieś bliżej tarasu? Łatwiej wykonać (pociągnąć prąd) no i przy takim miejscu wypoczynkowym szum wody jest najprzyjemniejszy A tam gdzie miało być - w obwódce z bukszpanu jakiś stożek bukszpanowy lub cisowy.


Co do ciurkadełka to się zastanawiam nad tym miejscem: lewa strona od skośnego pasa lawendy koło tarasu. Minusem jest jednak to, że mam wysoki taras i siedząc raczej widzieć się tego nie będzie ale słyszeć pewnie tak. Może jednak jest to myśl.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
moni 11:10, 12 gru 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
profus napisał(a)
No to teraz zaczątek tego co niby ma być po tej wschodnie stronie. Jeszcze raz ale z numerkami.


1 - świerk kłujący - teraz rośnie gdzie indziej, ale tam mi jednak nie pasuje - za duży - szkoda mi go wyrzucić i tutaj może by go przesadzić. Jednak nie jestem pewny, a może dać go za płotem w tym wew narożniku na dole lekko na prawo.

2 - świerk serbski - i tutaj też nie jestem pewien czy opłaca się robić drugi żywopłot z nich (sąsiad ma tuje brabant - zaznaczone). Jednak z tej strony mam blisko sąsiada z tarasem i może lepiej taką wyższą zasłonę zrobić i lepsze wygłuszenie.

3 - sosna czarna - obecnie rośnie

4 - żółte tuje jeszcze nie wiem jakie - po drugiej stronie mam sunkisty /3szt

5 - Śliwa wiśniowa Pissardi - rośnie tam,ale muszę ją trochę odsunąć od płot by zmieścić żółte tuje. Pod nią chcę dać hortensje Limelight

6 - Perukowiec podolski Royal Purple - rośnie

7 - Tuje wschodnie Aurea Nana /3szt

8 - wierzba całolistna pendula - rośnie /2 szt

9 - tuja spiralis - 2 szt rosną /3 szt

10 - Brzoza Pendula Gracilis szczepiona - rośnie

11 - azalie.

12 - Pęcherznica Diabolo - rośnie /2 szt

13 - wiśnia Łutówka /2szt - te wiśnie są ale trochę inaczej tam posadzone. W sumie to nie wiem gdzie je dać. Chciałbym jednak mieć własne wiśnie. Mam też tam gdzieś posadzone Pigwowce na nalewkę (jeszcze nie próbowałem - może nie warto). Chyba dobrze by było coś z tych owocowych w jednym miejscu zrobić, może jeszcze jakieś inne, ale jakoś mi to nie pasuje - po prostu nie mam pomysłu żeby to było jeszcze ozdobne.

Cudowny projekt podziwiam cię ja bym nie potrafiła takiego stworzyć choć mi się marzy słaby ze mnie malarz.
____________________
Mona
profus 13:08, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Taki początek tego rogu przy tylnej furtce.
świerk kłujący, świerki serbskie, 2 wiśnie owocowe, 2 pigwowce - znośnie czy jednak te owocowe to o "kant ..... rozbić".
I co z tym świerkiem kłującym?

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Wieloszka 14:24, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ja bym świerka zostawiła tak, jak narysowałeś, a w pobliżu tych wiśni i pigwowców urządziła mini sad, skoro zależy Ci na własnych owocach. Tylko to jest północny wschód - czy drzewka owocowe będą miały dość słońca, dodatkowo jeszcze zasłonięte szpalerem serbów? Nie znam się na owocowych kompletnie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
profus 14:32, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
W lecie pełne słońce tam by było (jakby świerki zasłoniły od wschodu) od 11, 12 do 16, 17 może nawet 18. Nie jest to patelnia jak przy tarasie ale aż tak źle tam chyba nie jest.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
abiko 14:34, 12 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
A mi ten świerk nie leży koło owocówek. Nie da się go przenieść gdzieś ,a w to miejsce zrobić właśnie sadek z drzewami owocowymi, który będzie przechodził dalej tak jak chcesz? Dokładnie to bym zaczęła owocowe od kostki, tak cały ten trójkąt w prawo. Nawet zaczynając wiśnią Umbraculifera..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:37, 12 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
a świerk dac np. tam gdzie masz sasiada z brabantami, będzie duży zasłoni
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 14:51, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
O! Abiko miała lepszy pomysł na świerka - popieram
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
profus 14:57, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Wszystko można przenieść, a tym bardziej, że go tam jeszcze nie ma tylko rośnie gdzie indziej. Jest mały bo ma dopiero ok. 1 m więc aż tak go nie szkoda, ale szkoda roślinki.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
abiko 15:23, 12 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
profus napisał(a)
Wszystko można przenieść, a tym bardziej, że go tam jeszcze nie ma tylko rośnie gdzie indziej. Jest mały bo ma dopiero ok. 1 m więc aż tak go nie szkoda, ale szkoda roślinki.
no oczywiście, dlatego nie wyrzucamy tylko przenosimy jak ja swoją brzozę..tylko gdzie ja ją posadzę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies