Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród amatora - proszę o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród amatora - proszę o pomoc

iwona100na 11:29, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271


Wysuń ławkę do przodu i za nią posadź drzewo, np. śliwę wiśniową, albo wiśnie kulistą.
Potem w prawo żywopłot np. z tui Smaragd. Kiedyś zasłonią brzydkie budynki sąsiada i bedziesz miałą ładne tło dla roślin z przodu. Mata nie daje wysokości, co gorsza bardzo przyciąga wzrok.


Rozumiem że powinnam "wykopać/przesadzić" wszystkie rośliny od wierzby i posadzić tuje aż do oczka?
Zrobić z nich żywopłot?

Jestem gotowa na każdą rewolucje
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 11:37, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
NO dobra wierzby się pozbędę za poczet tui.
Tylko jeśli jeśli chodzi o drzewo wiśniowe to mam obiekcje, spadajace owoce i osy wokół nich

Więc może same tuje?
A czy w tym koncie mogłabym posadzić Świerk BIAŁOBOK- strasznie mi się podoba
NO i taki juz zakupiłam


____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 11:47, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
To zdjęcia całkowitej "kaplicy" mojego oczka



Tuja na razie jest tragicznie "ogrodzona" ale pies teściowej niszczy "podlewa" wszystko co posadzę i nie pomagają żadne środki odstraszające
Więc dopóki się roslinki nie zakorzenią musze je "chronic"
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
magnolia 11:49, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie chodzi tu o drzewo- wiśnię. Nie wiem czy ktoś pisał o drzewie wiśniowym ale raczej chodziło o drzewo o wiśniowych liściach albo o śliwę wiśniową- gatunek ozdobny, który nie owocuje. Mogą być inne propozycje na drzewo.
____________________
magnolia 11:52, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
starsznie mi szkoda jak ludzie próbują pogodzić energicznego niesfornego psa z zadbanym ogrodem- to walka z wiatrakami. na psach się wcale nie znam, ale podobają mi się pomysły na podział ogrodu - częśc dla psa, gdzie odpuszczam precyzyjne i delikatne nasadzenia i częśc nie dla psa, która jest nie dla psa. I nie mówię tu o kojcu, bardziej o podziale ogrodu płotem z pergolą czy innym pomyśle.
____________________
iwona100na 12:01, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Niestety ale walka z sikającym psem i teściową - to walka z wiatrakami

Udało mi się tylko wywalczyć przedzielenie ogródka płotem - na część dla dzieci bez psich "przeszkód"


Jeśli chodzi o drzewo to chodzilo o śliwę wiśniową, albo wiśnie kulistą. ale jak to laik wpisałam nazwy w wyszukiwarkę i wyczytałam że owocuje


____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Gardenarium 12:08, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


To jest uczep (Bidens)- roślina do skrzynek balkonowych, sezonowa. U nas nie zimuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:13, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapraszam do mocih galerii zdjęciowych z ogrodowych realizacji.
Zainspiruj się.
A jesli chodzi o drzewo - wiśnię - nie Nie chodziło mi o wiśnie - drzewo owocowe, takich nie polecam. Chodziło mi o Prunus cerasus "Umbraculifera" i Prunus cerasifera "NIgra" - piękne drzewa ozdobne.
Są także na poniższych zdjęciach pod linkami. Obejrzyj galerie zdjęciowe, zobaczysz co wpływa na to że ogród wypięknieje.

http://www.gardenarium.pl/realizacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona100na 12:15, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Slicznie dziękuję
I juz zerkam .... w inspiracje
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Gardenarium 12:21, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwona100na napisał(a)


Wysuń ławkę do przodu i za nią posadź drzewo, np. śliwę wiśniową, albo wiśnie kulistą.
Potem w prawo żywopłot np. z tui Smaragd. Kiedyś zasłonią brzydkie budynki sąsiada i bedziesz miałą ładne tło dla roślin z przodu. Mata nie daje wysokości, co gorsza bardzo przyciąga wzrok.


Rozumiem że powinnam "wykopać/przesadzić" wszystkie rośliny od wierzby i posadzić tuje aż do oczka?
Zrobić z nich żywopłot?

Jestem gotowa na każdą rewolucje


Chodzi mi o wytyczenie nowej linii trawnika, aby róg był bez trawy, i wtedy rabata będzie większa, a ławkę można bedzie zakomponowac w roślinach i połaczyc z oczkiem wodnym.

Przykład







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies