Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Nulka 07:30, 03 wrz 2013


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199

Pokazuj ogród! Zakładaj wątek! Pomożemy!

jak zacznę działać to z pewnością założę wątek - na tą chwilę mam pole budowy i tak sobie wymyśliłam że jak zasypią zero to wyrównamy teren i posadzę te duże rośliny (jako bazę) żeby już sobie ładnie rosły a smaczki i ozdobniki to już później
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Sylwia 13:13, 03 wrz 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Gardenarium napisał(a)
W Magnolii był taras z tego ogrodu niedawno.
Odległości? nie wiem 1,5 - 2 metry a nawet chyba bliżej. A od płotu? nawet przy samym płocie. Brzozy mają to do siebie, że mogą być w grupach blisko siebie też.



Dziękuję serdecznie. Brzozy 'Doorenbos' zasadzone. Udało mi się dostac takie po ponad 3m w dobrej cenie (76zł!).Niedługo wrzucę zdjęcia w swoim wątku. Pozdrawiam
____________________
Ogród z prostymi liniami
Nulka 13:47, 03 wrz 2013


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
jeśli można wiedzieć - gdzie kupiłaś brzozy?
zastanawiam się czy daleko ode mnie - bo w mojej okolicy ciężko z dobrym materiałem
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 14:54, 03 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tych moich brzóz już dawno nie ma... towar zmienia się jak w kalejdoskopie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylwia 08:52, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Nulka napisał(a)
jeśli można wiedzieć - gdzie kupiłaś brzozy?
zastanawiam się czy daleko ode mnie - bo w mojej okolicy ciężko z dobrym materiałem

Centrum Ogrodnicze
ROL-PEST koło Bydgoszczy. Zostało jeszcze kilka sztuk. Były jeszcze większych rozmiarów o bardzo ładnie wybarwionej białej korze, ze szkółki "Kurowscy"
____________________
Ogród z prostymi liniami
Nulka 10:09, 04 wrz 2013


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
dziękuję bardzo - to jakieś 250 km do mnie
właśnie czytałam o szkółce Kurowskich iż maja super materiał
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Nulka 14:45, 06 wrz 2013


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
przeczytałam jeszcze raz - nie mogę się oderwać
Pani Danusiu kiedy najlepiej sadzić rośliny jesienią (wrzesień - październik) czy wiosną
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 21:10, 06 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pora sadzenia

Krzewy "pojemnikowane" (uprawiane w doniczkach) można sadzić niemal o każdej porze roku, o ile ziemia nie jest zamarznięta. Pamiętam, jak w czasie ciepłej zimy sadziłam je nawet w styczniu.

Natomiast optymalny czas na krzewy kopane z gruntu czy "balotowane" to późna jesień (po zakończeniu wegetacji) lub wczesna wiosna (przed rozpoczęciem wegetacji).

Jesienią ziemia jest rozgrzana i daje roślinom impuls do wytwarzania nowych korzeni, zaś wiosną krzew jest już gotowy by kwitnąć. Sadzenia w czasie upałów należy unikać, ponieważ gleba szybko paruje. Nie sadzimy także podczas mrozów, ponieważ jest zmarznięta i roślina nie ma możliwości wypuszczania nowych korzeni.


Na to pytanie masz w szczegółach informacje tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy

a odnośnie bylin - dzisiaj opublikowałam nowy artykuł http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/397-sadzenie-bylin

Generalnie sadzimy cały rok z wyłączeniem okresów, kiedy ziemia jest zmarznięta. Krzewy i drzewa kopane sadzimy wiosną i jesienią, bo wtedy szkółkarze kopią i wtedy są dostępne w handlu.

Byliny są sprzedawane w doniczkach, więc sadzimy w sezonie wegetacyjnym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nulka 12:53, 09 wrz 2013


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Bardzo dziękuję za cenne informacje
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 23:56, 13 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród emanuje spokojem, ciągle nadmorskie klimaty








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies