Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Gardenarium 19:46, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklejam pierwsze fotki, zanim dojechałam. Zrobił je Witek.

Ponieważ trawnik z rolki już czeka i prosi żeby go zabrać z pola, ruszyły prace wyrównawcze.

Najpierw zruszenie gleby odpowiednią przystawką, potem niwelator i równamy, aby było jak na patelni









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:49, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaczynamy od miejsca, gdzie już nic nie będzie sadzone, albo myślę, że nie będzie sadzone, a w końcu coś dosadzę jeszcze. Ale nie wiem.



Wszystkie śmieci, które się wygrabią na wierzch trzeba zebrać, trafiają się nawet szkła.





Potem wstępne wałowanie





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:50, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przegrabianie



Kolejne wałowanie



Obsadzanie zraszaczy



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:53, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dotarłam i rozpoczęliśmy przekopywanie rabaty i użyźnianie jej próchnicą odkwaszoną.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:56, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Sobie grabię i rozdrabniam







Ustawiam rabatę przy tarasie, a nie mam tu jeszcze bukszpanów na zawijasek










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 19:58, 05 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
ha to już wiem czemu go nie mogłem znaleźć super nowe fotki
____________________
paweł
Niage 19:59, 05 paź 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Danusiu, bardzo dobrze, że przedstawiasz krok po kroku swoje realizacje, jak i tą tutaj. Wspaniały projekt i perfekcja w wykonaniu. Jestem zachwycona już pięknem ogrodu, jego architekturą. Gratuluję Możemy na bieżąco podglądać i chociaż namiastkę przenieść na swoje włości
Wiadomo, to bardzo kosztowna inwestycja, nie każdy może sobie na to pozwolić. Świetne wypowiedzi Hanusi, Gosi i Ewy, z którymi w 100% się zgadzam

Pszczelarnia napisał(a)


Pewnie,że wygląd ogrodu stworzonego od podstaw w 2 tygodnie może zachwycać,i niewątpliwie zachwyca,ale ja patrzę z perspektywy realności,jakie każdy z nas ma w tej materii.
Jeżeli mamy ogród 15 x 15 ,to nie posadzimy tam dębu ani orzecha.Chyba,że jesteśmy ich wyglądem tak zauroczeni,że nic innego się nie liczy.
Nie mając pieniędzy na zakup roślin,zadowalamy się małą ich ilością,i dzielimy,dzielimy,i dzielimy się z sąsiadami.I swoją wizję ogrodu mamy po kilku latach,albo i później.
I to jest satysfakcja........jak ludzie widzą zmiany i chwalą,
Nie przesadzajcie ze spychaczami,U was też jest pięknie, tylko spojrzyjcie inaczej od strony wejścia.


Hanuś racja, święta racja Ja na swoje pole na początku sezony patrzyłam i załamywałam ręce. Chciałam wszystko i to już. Teraz patrzę inaczej - wolniej. Przestało mi przeszkadzać, że mój ogród nie powstanie w ciągu 3-5 lat.... nie mówiąc o dwóch tygodniach Jest fajnie, daje mi to radość i to się liczy


I to trzeba akcentować. Gdyby wszyscy mieli Danusię jako ekipę, to nie byłoby portalu, bo nie byłoby nas potrzebujących rady, wsparcia, robiących rewolucje i sadzących pierwszą hortensję, i nas samych zakładających swoje miejsca na ziemi, Kubusiowa, 300 m2, swoje raje, kolorowe rabaty, sosnowiska i marzenia.


____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Gardenarium 19:59, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308





Sprawdzamy z projektem, choć zmiany są zawsze



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 20:01, 05 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przy rabatce będzie jakiś ogranicznik, np. ekobord?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 20:03, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tam gdzie żwirek - będzie ekobord, a tam gdzie kora - ostry kant trawnika Aniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies