Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Choroby klon palmowy bardzo proszę o diagnozę!

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klon palmowy bardzo proszę o diagnozę!

Sobag1 14:49, 07 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2020
Posty: 2
Witam, jestem miłośnikiem klonów, wydawało mi się że już umiem z nimi postępować ale w tym roku cos niszczy moje zbiory, początkowo zasychaja liście A potem i całe gałęzie. Kocham te rosliny, ciesza mnie i tak podziwiam dlatego tak zależy mi by ich nie utracić U mnie najpierw od spodu liści zaobserwowałam bardzo malenkie robaczki koloru jakby jasna zieleń, były blisko żył na liściach i trudno się je przesuwalo, w mojej ocenie nie były to mszyce,których widzialam juz niejedna formę. Zrobiłam oprysk z decis ok 2 tyg temu ale pomimo że robaków juz nie ma klon nadal usycha. Co jeszcze mogę zrobic by to nie stracić
Lika 11:14, 07 maj 2021

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Peoszę o pomoc co się dzieję z moim klonem po zimie. Najpierw jedna gałazka była objęta zmianą. Obciełam ją. Teraz kolejne gałązki poczerniały i nowe listki są zwiędnięte.
Czy mam usunąć drzewo aby rosnące wokół rododendrony się nie pochorowały?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies