Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 00:08, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie .
Mam na imię Agnieszka i mieszkam od kilku lat w niewielkiej miejscowości oddalonej od Warszawy o kilkadziesiąt km (w kierunku północno-zachodnim).
Ogrody zawsze podziwiałam i lubiłam w nich przebywać. Moim wzorem od dzieciństwa była (i jest) moja mama, która potrafiła stworzyć niesamowity ogród (za jakiś czas postaram się wrzucić tu kilka zdjęć ogrodu mojego dzieciństwa ).

Na Ogrodowisko trafiłam przypadkiem, szukałam czegoś (jakiegoś narzędzia) do cięcia darni i "wyskoczyło" mi to forum. I przepadłam. I pierwsze co sobie pomyślałam "z czym do ludzi" . Przede mną długa droga, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? .
Do tej pory nie ustrzegłam się od błędów (typu kupowanie pojedynczych egzemplarzy roślin, przycinanie hortensji ogrodowych , sadzenie w trawniku, bez planu itp.), ale mam zamiar poprawić pewne rzeczy. I przede wszystkim planować. Chociaż będzie ciężko, bo jak coś mi się spodoba, to nie ma zmiłuj .

Mamy dość dużą działkę, bo ma ponad 3 ha (w tym kawałek lasku), ale ogrodzony jest obszar około 1 ha. Dom jest oddalony od innych zabudowań w tej miejscowości, stwarza wrażenie odosobnionego, ale o to nam chodziło.
Niestety na terenie ogrodzonego obszaru nie było żadnych drzew (dawna łąka), co może być i wadą i zaletą.


Znalazłam kilka zdjęć z 2018 roku z roślinami posadzonymi rok, dwa lata wcześniej. Niestety jest to pora zimowa i niewiele widać, ale można się zorientować w kształcie, czy wielkości działki.

Kierunek południowo- wschodni - lewy bok domu (patrząc od frontu)


Kierunek południowy (front). Proszę nie zwracać uwagi na sztuczną choinkę w kamieniach . Wierzby były, co jakiś czas je przycinamy, przed nimi posadziliśmy brzozy (za ogrodzeniem). Tutaj nie widać dokładnie, ale są też dwa oczka, wokół których posadzone są różne rośliny.




Kierunek zachodni (prawa strona)


i widok z tarasu (z tyłu), kierunek zachodnio- północny

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:14, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Czasami przychodzą sarenki


i łosie, ale jeszcze nie udało mi się żadnego upolować aparatem.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:16, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ogólnie mam mało zdjęć pokazujących szerszy kadr, ale wrzucę to, co mam. Nadrabiać będę w przyszłym sezonie

Wiosenno-letnie ujęcia.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:17, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108


oczko prawe z daleka


i lewe


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:19, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108



Koszenie trawy nie leży w moich obowiązkach
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:21, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108


Kalina, przesadzona w takiej wielkości, przyjęła się .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:22, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękny zachód (widok z tarasu)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:24, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
W zeszłym roku zamówiliśmy takie ogrodzenie tarasu (przed szkodnikami, o nich później ), motyw różany, który będzie się powtarzał w lampach ogrodowych i zegarze
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:28, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Na rondzie przed domem stanął trójstronny zegar (z różami)


Sami zbudowaliśmy "klomby" i sami położyliśmy około 7 ton otoczaków, które raczej będą do wymiany, bo strasznie się brudzą


W jednym klombie są hortensje (Vanille Fraise, Wim's Red, Polar Bear

W drugim są róże

trzeci na razie jest pusty.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:35, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Na jesieni zaczęłam (sama!, z programem "szpadel i taczka plus" ) kopać oczko od strony tarasu (tam była pustka).
Oczko będzie "naturalne" z racji posiadania trzech szkodników, folia nie dałaby rady, a poziom wód jest dość wysoki, więc na razie tak zostaje.



Robiłam sobie takie "schodki", żeby łatwiej wydobywać ziemię (pomocnicy w tle)

Nie będę Was zanudzać kolejnym zdjęciami z każdego dnia (dokumentowałam! ), jeszcze tylko dwa
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies