Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

KasiaLangier 15:26, 27 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
April napisał(a)


Czyli co? Teraz przechodzimy do trudnych pytań?
No cóż, to nie będzie przyjemna opowieść. Jestem zmęczona na samą myśl o tym
Zielone szaleństwo zaczęło mnie zarażać stopniowo. Pod pojedyncze roślinki kopałam dołki, wybierając piasek i sypiąc ziemię. Mam blisko producenta ziemi więc nie boli to tak bardzo. Potem zauważyłam że to wystarcza na krótko, bo i tak piasek wyciąga wszystko z tej odrobiny ziemi. Przekonałam się o tym przesadzając rośliny. Z czasem po sypanej ziemi nie było śladu. Dlatego jak choroba się rozwinęła, zaczęłam działania uzdatniania ziemi na większą skalę. Usuwałam piasek całymi pasmami i wymieniałam go na ziemię z obornikiem, korą. Tam gdzie planowane rośliny były mniej wymagające, mieszałam piasek z ziemią. Robota ciężka ale ja ją traktuję jak terapię, jestem uparta i małymi kroczkami dążę do celu.
Tam gdzie są posadzone rośliny, co wiosnę dodaję kory i obornika, mieszając górną warstwę. Kupuję też wiórki rogowe.
Na jesieni nic nie tnę, dopiero wiosną oczyszczam rabaty i to niezbyt dokładnie. Rozkładające się rośliny trochę wspomogą ziemię.
Spektakularnych efektów nie oczekuję ale jak widać, są wystarczające by sprawić przyjemność



Podobnie staram się walczyć na swoich piaskach, ziemi całkowicie nie wymieniałam, ale ciągle ściółkuję czym się da. Przerabiam wszystkie części zielone Mam pytanie kiedy i pod jakie rośliny używasz wiórków rogowych?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Mirka 15:27, 27 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)


To raczej nie jest domowa roślina, liście ma miękkie i nie jest zimozielona.

Wiem to jest Zielistka Bardzo podobna do twojej trawki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sierika 16:06, 27 sty 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Nie znamy swoich ogrodów ale siedziałyśmy przy jednym stole kiedyś, pewnie nie pamiętasz ale zajrzałam o Ciebie
____________________
EwaSierika
April 16:28, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Basilikum napisał(a)
wpadlam
jak sliwka w kompot


jak tu weszlam, to mi sie japa roziawila i mam trudnosci z zamknieciem

no dobra teraz obiad to nie jest tak zle

a tak naprawde to ja nie rozumiem jak mozna tak dlugo przed nami ukrywac tak piekny ogrod
pracowitosc sie oplaca


Aż się rumienię od takich pochwał
To teraz muszę jakiś ładny widoczek wyszperać na powitanie
Październik może być?


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 16:33, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
KasiaLangier napisał(a)


Podobnie staram się walczyć na swoich piaskach, ziemi całkowicie nie wymieniałam, ale ciągle ściółkuję czym się da. Przerabiam wszystkie części zielone Mam pytanie kiedy i pod jakie rośliny używasz wiórków rogowych?


Jak do tej pory wiórków używałam jedynie sadząc nowe rośliny. Teren jest bardzo duży a ja ciągle anektuję pod ogród kolejne kawałki lasu. Nie miałam jeszcze tak dużo, żeby podsypywać na już zrobionych rabatach. Ale planuję je wysypywać pod obornik wczesną wiosną, czyli już za chwilę. Tylko jeszcze kupić
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 16:35, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Mirka napisał(a)

Wiem to jest Zielistka Bardzo podobna do twojej trawki


Fakt, zielistka jest dość podobna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 16:37, 27 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
April napisał(a)
Wierz mi, mnie to też zaskoczyło
Teraz będę mogła pokazywać u siebie miejsce w którym posadziłam hostę od Ciebie. Jeszcze tam prace trwają ale może w tym sezonie da się już robić zdjęcia. Pamiętasz jak ona się nazywała? Gdzieś zapisałam, na kartce i ... chyba posiałam. Jakoś na "W" ale skleroza nie pozwala rozwinąć myśli...

Don't you remember Diana Remembered?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
April 16:41, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
sierika napisał(a)
Nie znamy swoich ogrodów ale siedziałyśmy przy jednym stole kiedyś, pewnie nie pamiętasz ale zajrzałam o Ciebie


Ewo, ależ pamiętam Co za niespodzianka
Planowałyśmy z Margo i dziewczynami wycieczkę do Twojego ogrodu, zanim się ta zaraza rozlazła po świecie. Mam na myśli wirusa, nie Margo
To był nasz ostatni większy wyjazd. Potem już tylko siedzenie w domu lub bardzo okrojone ilościowo, bliskie wypady.
Ale widzę że tutaj ogrodu nie pokazujesz...
To jeszcze trochę pisma obrazkowego



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 16:44, 27 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Mary napisał(a)

Don't you remember Diana Remembered?


o kurka wodna, to teraz zapamiętam Super
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 16:48, 27 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
April napisał(a)


o kurka wodna, to teraz zapamiętam Super

Hihi.
Mam nadzieję, że dobrze pamiętam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies